Obrácený půlměsíc

Obrácený půlměsíc https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/371620/bmid_obraceny-pulmesic-LPF-371620.jpg 5 30 3

Až se před námi otevřou hraniční závory v Českých Velenicích, pojedeme s nimi přes Vídeň, Budapešť a Bělehrad k boce Kotorské, strmou silnicí vyjedeme od mořského zálivudo hor, abychom nazítří v orosené trávě popřáli dobré jitro první albánské želvičce. V této kinize objevíme mnohé, co běžnému turistovi či návštěvníkovi s aktovkou důležitých spisů zůstane navždy utajeno. Kniha má opět pěkné barevné i černobílé obrázky i s mapou.... celý text

katy238
23.10.2022 5 z 5

Obracený půlměsíc pánů Hanzelky a Zikmunda je jeden z řady cestopisů, které vyšly a vzešly z jejich cest po světě, do jakého jim tehdy bylo dovoleno jet a o kterých psát. Tento konkrétně pojednává o cestě přes Balkán až do dalekého Orientu. Byť jejich úplně první cesta započala spíše jako obchodní, s ohledem na změnu poměrů za jejich nepřítomnosti se pak z pánů stali ryze autoři cestopisů v rámci cestami za poznáním nejenom socialistického přátelství. Jejich svědectví však dává mnohem více, než ideologickou masírku a sepsané zápisky navždy zůstanou nesmírně zajímavým svědectvím o životě v dodnes dalekých zemích v časech, kdy byly mnohem nedostupnější, než je tomu dnes. Jejich odkaz přežil nejenom období totality i následnou změnu poměrů a budí zájem u dalších generací. Což je jedině dobře a já pevně doufám, že tomu tak bude i nadále.

vvikingg
17.11.2021 4 z 5

postřehy z Albánie zajímavé , i když to v tehdejší době nešlo napsat po pravdě, byl to taky socialistický stát , diktátor Enver Hodža se v roce 1961 rozkmotřil s velkým bratrem SSSR a většinou socialistických států a orientoval se na Čínu, byl posedlý invazí z moře a stavěli se všude bunkry, které jsou tam tam do teď, jeden z nejzaostalejších států tehdy i dnes .

kocourtom
08.02.2018

Když jsem byla malá, myslela jsem si , že jsou tam na fotografiích strašidla a čerti, ale někde hodně a hodně daleko. Určitě si pamatuji obrázek, jak bubák vede oslíka. Bylo by lepší, kdyby z knihy do našeho světa vyskočil ten jejich oslík a ne ta strašidla. Petra