Obr Dobr

Obr Dobr https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/12252/bmid_obr-dobr-5ds-12252.jpg 4 416 100

Zatímco zlobry, trolly a jinými příšerami se nejrůznější pohádkové příběhy jen hemží, hodného obra aby člověk pohledal. A právě takového potkala malá Sofie. Jejich společný příběh je opět plný kouzelné, originální fantazie, pro kterou Roalda Dahla milují děti po celém světě.

Literatura světová , Fantasy , Pro děti a mládež

Vydáno: , Academia

The BFG , 1982

Kattie
06.07.2018 5 z 5

Jsem v právu nebo v levu? Obrova zvláštní řeč, slova, která se mu pletou a jeho dobrotivost vás pobaví, potěší. Příběh obsahuje mnoho originálních a kouzelných výmyslů geniálního dětského spisovatele. Opravdu milá kniha.

Michaela91
14.05.2018 3 z 5

Pěkný příběh, mě kniha bavila i když je určená dětem.

Jarmila97
28.02.2018 5 z 5

Naprosto skvělá kniha u které se člověk zasměje a hlavně je je těžké se od ní odpoutat jak je napínavá :)

pkweb.eu
01.02.2018 3 z 5

Poslechnuto v nemocnici jako audiokniha. Osoba obra i celkový styl psaní je parádní. Jen mi asi nepřijde ideální postavit pohádku pro děti na pojídání jiných dětí a popisování, jak křupaly při požírání kostičky..

1v8na
11.12.2017 4 z 5

Knihu jsem četla, pro to, že jsem potřebovala něco na odreagování a zasmání se - naprosto splnila svůj účel.
Ta vymyšlená slova mě pobavila.

debe
17.11.2017 5 z 5

Povedená dětská kniha! Obr Dobr bavil!

Murysek
29.07.2017 4 z 5

Kniha pěkná, film neskutečná prasárna.

Princezna22
30.06.2017 5 z 5

Krásný příběh a ty ilustrace,prostě krásné.. Četla jsem ji dcerce a děsně se jí příběh líbil,doporučuji

SBH
28.05.2017 3 z 5

Přečteno na posezení. Nejhezčí zážitek - ilustrace. Z obrázků každý zřetelně pozná britskou královnu Alžbětu. Milý příběh, jednoduché řešení, trocha poučení a zamyšlení. Na Dahla poněkud podprůměrné.
Oba palce nahoru za skvělý překlad.

Eremites
15.05.2017 4 z 5

Posloucháno v autě jako audiokniha na dlouhé cestě napříč republikou. Výběr vlastně úplně náhodný - původně zamýšleno jen k zabavení ratolestí cestujícími na téže palubě.
Hnedle dvě prvenství - první setkání s tímto pozoruhodným autorem a moje první kniha čtená "ušima". Dosud jsem se této formě vyhýbala,nechtěla jsem se vzdávat tak krásných záležitostí jako vůně nové knihy, šustění listů, pohlazení povedeného přebalu....

Jsem za toto nečekané a náhodné setkání velmi vděčná. Oceňuji košatou fantazii autora, jeho schopnost hrát si se slovy a jazykem jako kotě s klubíčkem vlny. Co bylo zpočátku zamýšleno jen jako prostředek k zavření tlamiček se stále se opakující a klasickou otázkou "Kdyužtambudém?", skončilo všeobecným veselím a nadšeným nasloucháním. Některé obzvláště povedené slovní hříčky u nás hnedle zdomácněly:
"Tak to ale pláčeš na špatném stromě!"
"Už jsem ti to říkal nejméně pětkrát nebo šestkrát, takže teď ti to řeknu potřetí a naposledy!"
"Byl bezmocný jako beránčí peří..."

A jako v každé správné pohádce, i tady byl konec samozřejmě....zlatosrstý....

JajaCZ
07.04.2017 3 z 5

Rozprávka pre deti s vtipnými hláškami, ktoré určite cieľovú skupinku, pre ktorú je príbeh určený, pobavia. Knihu som mala možnosť počuť ako audioknihu a bohužiaľ mi hlas Věry Slunéčkovej vadil a preto som príbeh počúvala na etapy. Keby som si mala ešte raz vybrať, vyberiem si radšej písanú formu príbehu :)

minde
11.03.2017 5 z 5

Moc hezký a milý pohádkový příběh nejen pro děti :-)

hellena1523
25.02.2017 4 z 5

Moc milý příběh a způsob vyjadřování obra Dobra mě, stejně jako řadu jiných, dostal. Moc hezká dětská knížka.

Anyz01
30.01.2017 4 z 5

Koupila jsem dceři k Vánocům a nemohla se dočkat až si ji sama přečtu, hezký pohádkový příběh.

Merynkaw
26.01.2017 5 z 5

Kniha se líbila jak mě tak dětem. Trochu jsem se bála, abych příběhem děti nevystrašila, ale napínavé to bylo tak akorát. Na čtení jsme se vždy velmi těšily. Film jsme shlédli těsně před dočtením, ale vůbec to nevadilo, protože závěr je stejně rozdílnej.

ladyfromskye
10.01.2017 4 z 5

Vynikající knížka, ke které jsem se dostala tak trochu netradičně: líbil se mi trailer k filmu. Líbila se mi natolik, že jsem s Roaldem Dahlem rozhodně neskončila, i když asi ne všechna jeho díla mi takříkajíc půjdou pod nos. Důvod, proč jsem přes své nadšení snížila hodnocení, je neúnosné množství chyb. Přišlo mi, že vydání z roku 2016 korekturou vůbec neprošlo. A pokud ano, tak to byla pěkně odbytá práce. Opakuji se, ale musím to napsat, chyby v dětských knížkách nemají co dělat!
P. S. Film knížku krásně doplňuje, jejich vzájemný vztah je pro mě stejně kvalitní, jako vztah knížky a filmu Noc na Karlštejně.

Morčička
25.12.2016 5 z 5

Pomatlaná řeč obra Dobra se mi líbila. :)

Sorrow
25.11.2016 4 z 5

Překrásná kniha pro malé i velké. Přestože je milá, úsměvná a nevinná, je v ní velké poselství. Jsem v právu nebo v levu? ♥

Broukodrak
25.11.2016 5 z 5

Nejlepší bilo jak obr Dobr mluví popleteně :)

Helianthus
05.11.2016 5 z 5

Krásná kniha pro malé i velké :-)