Obr a jeho přátelé

Obr a jeho přátelé https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/26009/obr-a-jeho-pratele-26009.jpg 4 4 2

Vyprávění o přátelství Obra, Zoubka a dalších zvířátek z lesa a o dobrodružstvích, která spolu prožili. Zoubek, malý zvídavý myšák, si chtěl pochutnat na čerstvých třešních velikého Obra. I když jej Obr přistihl, nezlobil se na něj pro dvě třešničky a přijal jej za svého kamaráda. Malý Zoubek se pak v lesní vesničce mohl pochlubit, jakého má velkého kamaráda. Obr se brzy skamarádil i s ostatními obyvateli lesa a pomáhal jim například odstraňovat škody napáchané tornádem. Dále kniha vypráví o vynalézavosti žabáka, tety Myšky, trpaslíka Zvonečka a dalších. Vyprávění dokreslují ilustrace Tonyho Wolfa.... celý text

jitka_dankova
20.01.2024 5 z 5

Druhá kniha z doprovodné sady k půvabné sérii Lesní lid. Plynule navazuje na knihu "Zoubek se vrací". Tentokrát si malé morče (nevypadá jako myšák) najde obřího kamaráda a několik prvních příběhů je o seznamování obyvatel vesničky s velkým zvířátkem Hrombácem. Pomůže jim po ničivém tornádu, pozve je na hostinu. Dál už navazují klasické pohodové příběhy, na které jsou děti zvyklé ze série Lesní lid. O tom, jak si žabák postavil plovoucí domek, o výrobě parního stroje i letadla. Na konci je navíc pohádka s kouzelným džinem, která tam moc neseděla, ale synovi (četl knihu v devíti letech) to nevadilo. I tuto doprovodnou sérii si velmi oblíbil.

mončičák42
11.09.2022 4 z 5

Milá knížka, kde mi velmi vyhovovala velikost kapitol, ideálně jedna před spaním. Skoro 6-letému synkovi se moc líbila. Za mě velmi povedené ilustrace přesně korespondující s textem. Příběh byl ale zcela náhle ukončen, chyběla alespoň jedna závěrečná kapitola.

Autoři knihy

Antonio Lupatelli
italská, 1930 - 2018

Kniha Obr a jeho přátelé je v