Obnažená

Obnažená https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/136861/bmid_obnazena-136861.jpg 4 1412 237

Crossfire série

Je možné, aby dva emocionálně labilní a minulostí poznačení lidé, jimiž jsou milionář Gideon Cross a mladičká Eva Tramellová, navázali vztah – a udrželi si ho? Hluboké citové pouto mezi nimi sice vznikne, je však natolik zvláštní, že v jistých momentech se jejich vztah dá přirovnat k boji kdo s koho. Často je před rozchodem zachrání jen tělesná touha, protože jeden druhého až démonicky přitahují. Román v zahraničí zaznamenal velký úspěch, práva se prodala do 34 zemí, a stal se mezinárodním bestsellerem.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Fortuna Libri (ČR)

Bared to You , 2012

Anna195
17.01.2024 5 z 5

Myslím, že som urobila len dobre, keď som sa do tejto knihy pustila. Nemala som žiadne očkávania, ale kniha ma veľmi príjemne prekvapila. Síce je tu množstvo klišé vecí, no zároveň je to napísané tak, že som sa nevedela od knihy odtrhnúť. Na začiatok spomeniem, že táto kniha nemusí každému sadnúť, ale mňa celé toto čítanie bavilo.

Gideon, ako každý iný hrdina je bohatý, úspešný, príťažlivý, a to najmä pre všetky ženy vo svojom okolí. Ak máte radi majetníckeho hlavného hrdinu, tak tento je ten pravý. Pre mňa bol Gideon jedna veľká záhada, chcela som odhaliť všetky jeho tajomstvá. Ale v tejto časti nám autorka podá len malé omrvinky, na to najväčšie si budem musieť pravdepodobne počkať. Autorka drží čitateľa v napätí do poslednej chvíle.

Hlavná hrdinka Eva tiež nie je nejaká sivá myška, na to čím všetkým si musela prejsť a aj prechádza v tejto časti, pôsobila na mňa veľmi vyrovnane. Nedala sa ani zastrašiť Gideonom a robilo to, čo sama v danej chvíli cítila. Prišla mi nebojácna hlavne, keď posúvala Gideonove hranice. Jednuducho našla to, čo on sám skrýval hlboko v sebe.

Od začiatku po samý koniec bola medzi nimi neskutočná príťažlivosť, ktorá len rástla. Silnelo medzi nimi aj niečo iné. Kniha končí otvorene, takže na určité tajomstvá a odhalenia si počkáme. Už teraz sa teším na druhú časť.

Ja som s touto časťou nadmieru spokojná, prirovnala by som ju zatiaľ z časti k sérii Tento Muž. Takže, kto má rád knihy tohto typu, tak smelo do toho.

Ála1968
04.01.2024 5 z 5

Vůbec jsem nečekala,že bude kniha takle skvělá.Ještě,že mám všechny díly pohromadě,nevydržela bych čekat.

KajinaH722
14.12.2023 4 z 5

Knihu (celou sérii) mi půjčila tchyně jinak bych se k takové knize nejspíš nenarazila. Musím říct,že kniha se četla velmi dobře, je to taková menší oddechovka u které na chvíli vypnete a užíváte si čtení. Bylo to místy napínavé to hlavně tím čím si v minulosti prošla Eva a taky s čím bojuje Gideon. Víc se dozvíme v dalších dílech, co se stane dál.

22.11.2023 5 z 5

Musela jsem se přesvědčit, jestli novým vydáním se v mé oblíbené knize nic nezměnilo a naštěstí krom nádherné obálky je vše, jak má být :-)
100 BODŮ !!!

31.08.2023 5 z 5

Série, která mně zaručeně dostane ze čtecí krize.

Bettybook
06.07.2023 2 z 5

Tohle není něco, k čemu bych se chtěla v budoucnu vrátit. Přísahám, že existují mnohem lepší oddychové romantiky, než je tahle.

Jája92
28.06.2023 3 z 5

Knihu jsem si vybrala jako odpočinkovou četbu. Svým způsobem účel splnila, i když obsahovala mnohá klišé a některé scény jsem přeskakovala kvůli těžké uvěřitelnosti. Rozhodně mi Gideon byl od začátku naprosto nesympatický. Bylo úsměvné, jak na jakýkoliv problém zafungoval jednoduše sex mezi hl. hrdiny.
Další díl si sice přečtu, neboť ho mám doma, ale po dalších dílech se už pravděpodobně pídit nebudu.

26.04.2023 5 z 5

Potřebovala jsem si zlepšit náladu a přejít čtecí krizi po předešlé knize a není nic lepšího, než vzít nějakou oblíbenou. Tuto sérii mohou číst jen ti, kteří čtou mezi řádky a vnímají děj, neodsuzují jen erotiku, kterou snad mněli čekat. Popisuje totiž psychické i rodinné problémy, násilí, přátelství, důvěru a opravdovou lásku
A když si uvědomím, kdy série vyšla, kolik krát jsem jí četla a stále si u mně drží laťku mezi topkou.

katerina4564
19.03.2023 1 z 5

Prvních 100 stran přečteno opravdu násilím, následně už jsem jen přeskakovala strany. Nevyrovnané hlavní postavy, nevyrovnaná vedlejší postava Carryho. Budeme spolu, nebudeme spolu, vrhneme se na sex a bude to dobré a takhle to jede pořád dokola, přijdu, sex, odejdu... sexuální scény, kdy si to opět postavy rozdají všude a u toho 30x vyvrcholí, jsou opravdu nepřirozené a už mě je ani nebavilo číst. V podstatě si člověk navodí nechutnou představu, že Evě musí neustále téct sperma po nohách, když do ní několikrát po sobě Gideon vyvrcholí.
Nemám ani nic proti homosexuálním párům, ale tady je to zapletené až moc a ve finále Carry neví, co vlastně chce.
Nevím jak kniha dopadne, nedočetla jsem jí a ani mě to neláká.

mich_krat
02.11.2022 3 z 5

Po přečtení anotace jsem se trochu obávala podobnosti s dalšími knihami tohoto žánru. S mladými, neodolatelnými milionáři, jako by se roztrhl pytel. Kniha mě však nakonec mile překvapila. Mezi hlavními postavami to velmi jiskřilo, chvílemi mě příběh opravdu chytl. I když ohledně sympatií s nimi a jejich myšlením mám smíšené pocity. Ale tak uvidím, co bude následovat. Místy byla kniha trochu přetažena za vlasy, avšak v rámci romantické oddechovky se i to neuvěřitelné četlo hezky. Snad jen příběh přinese v dalších dílech trochu zajímavější zápletky, a nebudou se nadále opakovat ty stejné trable, jako tomu bylo zde.

Veruru1981
16.08.2022 5 z 5

rozhodně mě to bavilo. recenzi píšu až po přečtení druhého dílu a překvapivě mě ten první bavil víc. postavy mají charisma, sluší jim to spolu, až možná na občas velmi naivní hlášky hlavní hrdinky. v reálu by to tak nefungovalo, takže to hodnotím jako pěknou pohádku pro dospělé, s peprnými erotickými scénami

cukrovka
30.04.2022 5 z 5

Čtivá erotická oddechovka. Příběh má spád a to správné napětí a jiskření mezi hlavními hrdiny.

Miliamka
22.04.2022 2 z 5

Uznávám, nedočetla jsem do konce. Ale někde kolem strany 150 se ve mně něco zlomilo a já knížku prostě musela odhodit. Dokonce se už pár dní poté plácám a nechci otevřít novou knížku.. Uch, Eva osciluje mezi hysterkou s traumatem, co pořád utíká a sexy "mašinou" co může pořád a chce víc. Nenene, potřebuju aspoň trochu logiky v chování knižních postav.

DarkAnn
21.04.2022 3 z 5

(SPOILER) Kniha mě bavila, soudím podle toho, že byla rychle přečtená. Chyběla mi tam víc hloubka příběhu, klidně jedna kapitola minulosti Evy. Její běžný den, víc konverzací mezi postavami. Nevím, potenciál byl velký ale jen málo využitý. A nejlepší postava? Za mě rozhodně Cary.
Jdu na další díl, třeba si to s hloubkou (ne sexu) polepší.

p.s. nějak jsem si Gideona nedokázala představit , že má vlasy po ramena. Pokaždé když zmínila, že má vlasy v culíku, úplně mi to rozbilo jeho vizualizaci :D :D

Ewe291
12.04.2022 1 z 5

(SPOILER) Dlho sa nestalo aby som knihu citala skoro tyzden. Ale toto je vazne neuveritelne a pre mna nie v dobrom zmysle. Citam to a citam a prosto sa neviem zacitat ako este aj 50odtienov malo viac hlavu a pätu. Ale toto?! Eva no pre mna hotova stetka najprv nie nie a potom tam ma spravanie hodne stetky Gideon to netusim ale ze vobec co si o nom mysliet, myslela som ze kedze to ma tolko dobrych recenzii ze to bude WAU a ono to je ...... Som zvedava na dalsi diel ale moc tomu nedavam pretoze akosy sa neviem "spojit" s hlavnymi hrdinami knihy. Prislo mi to prilis prekombinovane a bud som sa tohoto citania "objedla" alebo to nieje moja salka kavy ako sa hovori. No ak aj dalsiu cast budem citat tyzden tak koncim so seriou

dooky
08.09.2021 4 z 5

Celkem to splnilo mé očekávání, kniha se četla skvěle, ale nějak nevím, zda se pouštět do dalších dílů. Bojím se, že to bude neustálé opakování dokola.

LilluLong
09.08.2021 5 z 5

Všimli ste si, ze v románoch kazdy jeden dominánt s využívaním BDSM prešiel nejakou traumou ci uz v detstve alebo vpuberte? A pritom autorky sa snažia opisovať BDSM ako súčasť normálneho vzťahu dominanta a submisívnu osobu, co je protichodne ich tvrdeniu.Mali by si to trosku preštudovať :) ale Roman u mna zabodoval na 5*

princesse
16.07.2021 3 z 5

Možná jsem v poslední době přečetla moc příběhu kde jsou samí "narušení" hrdinové, takže mi přijde víc než zvláštní, když současné problémy řeší právě tím co je narušilo. :-D Ale co já vím co se v cizích hlavách děje a proč jednají lidé právě tak jak jednají. Každopádně asi je toho na mě už moc a vrhnu se na jiný žánr, ale možná to bude silnější a budu chtít vědět jak to vlastně dopadne a jestli se z toho nakonec vyhrabou. Každopádně mi to přišlo celé přitažené za vlasy a místy dost neuvěřitelné.

Vknihách
22.06.2021 5 z 5

Hlavnými postavami sú Eva a Gideon. Obaja majú za sebou komplikovanú minulosť. Gideon je nechutne bohatý,ale ani Eva nie je nijaká popoluška. V príbehu je to klišé za klišé, neviem si pomôcť, v romantike to proste musí byť a mne sa to veľmi páčilo. A priznávam,mám novú obľúbenú sériu,aj keď som zatiaľ prečítala len prvú časť. Verím však, že štýl autorky nepoľaví, bude písať aj ďalšie diely takto skvelo, čtivo, vášnivo a s humorom. Kniha má okolo 350 strán a prečítala som ju za necelé dva dni. Iskrenie medzi hlavnými postavami a uveriteľnosť ich vzťahu je pre mňa v týchto knihách dosť dôležitá a nie každý autor to vie napísať, takže za to má Sylvia u mňa veľké plus a už teraz sa teším na druhú časť,s názvom Spútaná, ktorú si práve idem rozpočítať. Veľmi sa mi páčia všetky postavy,je to taký rôznorodý mišmaš. Verím, že v druhej časti bude oveľa viac intríg a som trošku sklamaná. Čakala som oveľa napínavejší záver, ale nič to nemení na fakte, že do 'Spútanej' sa zahryznem s nadšením.

Harmonika_one
23.04.2021

Pohádka pro dospělé, na odreagování, se všemi klišé (on bohatý,krásný, všechny ženy ho chtějí atd., už při prvním setkání létají vzájemné jiskry a chemie, on ji ve svém životě potřebuje a "nemůžu o tebe přijít" a bla bla bla), a tak je potřeba to brát.
Kdybych se v tom měla víc vrtat, asi bych zmínila to, jak moc je asi pravděpodobné, aby Eva po tak velkém traumatu z dětství byla v dospělosti sexuální mašinou, jestli by snesla v posteli i v životě takového dominantního, majetnickýho, narušenýho chlapa jako je Gideon a chtěla ho "zachraňovat", protože on má své démony, a láska zmůže všechno, že. Možná jo, nejsem psycholog. :-) Sex je tu odpovědí na všechno, orgasmy při každém styku... prostě pohádka no. Literání porno, nic víc.

milostné romány erotika Padesát odstínů

Sylvia Day