Objevovaná Olomouc: zajímavosti ze stavební historie Olomouce z pera zkušeného praktika https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/138104/objevovana-olomouc-zajimavosti-ze-stavebni-historie-olomouce-z-pera-zkuseneho-praktika-138104.jpg 3 3 0

Kamenné fragmenty se dokážou skrývat a tiše si chrání dávná tajemství řemeslníků - jejich pracovní postupy v neopakovatelném rukopisu při prokládání kamenných kvádříků, a také tajemství stavitelů - jejich pojetí budovy jako součásti celku. To všechno dokáže Vladimír Gračka vzácně vnímat a ze zdánlivě nesourodých fragmentů stavebního materiálu a vlastních myšlenek vygenerovat dávnou a pohnutou historii olomoucké lokality. Minulosti se dotýká konečky prstů a v dutinách zdí vidí poklady naší historie. Druhé zcela přepracované vydání úspěšné knihy známého autora, olomouckého rodáka a patriota, tentokrát s bohatým obrazovým materiálem ilustrátora Pavla Zlínského a fotografa Karla Zámečníčka. Kniha přiblíží čtenáři dávnou i nedávnou historii tohoto města. Autor v této knize, svým vlastním způsobem s humorem a nadsázkou, zachytil čtyřicet let své práce na výzkumech, sondách a rekonstrukcích celé řady historických objektů v Olomouci. ... celý text

Vladimír Gračka
česká, 1943
2008  80%Domovní znamení v Olomouci: domovní znamení a ochranné motivy, pověsti olomouckých domů
2009  92%Olomoucké podzemí: Měšťanské domy a paláce, církevní budovy a vojenské objekty
2013  87%Olomoucké panoptikum
2012  60%Objevovaná Olomouc: zajímavosti ze stavební historie Olomouce z pera zkušeného praktika

Kniha Objevovaná Olomouc: zajímavosti ze stavební historie Olomouce z pera zkušeného praktika je v