Objekt Julek

Objekt Julek https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/363447/mid_objekt-julek-8pj-363447.png 4 10 3

Výjimečná komiksová kniha jako pocta dvěma výjimečným osobnostem, které zažily podobně krátký, podobně těžký a podobně úžasný život – Julku Vargovi, těžce nemocnému disidentu, který byl postrachem StB, a tragicky zesnulému výtvarníku Martinu Jabůrkovi.

Kopretina
03.09.2019 4 z 5

Když jsem v knihovně zahlédla titulek, hned mě napadl Julek, kterého jsem v Šumperku vídávala a tolik o něm slyšela. Sáhnu na knihu, a hele, je to o něm! Přelouskala jsem to za chvilku, není to můj styl, velmi mě ale zasáhla řeč, kterou Julek pronesl v šumperském divadle - byl tak sečtělý a moudrý! Jako dítě jsem měla k němu ostych - jako dospělá se ráda přiblížím k jeho odkazu.

Makrela Liška
14.04.2019 5 z 5

Když jsem knihu otevřela poprvé namátkou, trochu mě odradilo roztříštěné výtvarné podání, které jsem vnímala jako zbytečný trendy-koncept. Tedy až do chvíle, kdy jsem se začetla a zjistila, co za okolnosti stojí za vznikem a podobou knihy. Nakonec mne Julek vtáhl a zasáhl, kompozičně byla celá kniha zvládnutá skvěle a díky tomu i výsledné pojetí způsobilo, že mi komiks ani po vizuální stránce nezevšedněl a přitom držel pohromadě. Velký dík Ondřeji Elbelovi za tohle dílo.

bazyk21
19.02.2018 5 z 5

poutavý životní příběh, nekonvenční zpracování, doporučuji z celého srdce ku čtení

Ondřej Elbel
česká, 1976