Obětní beránek

Obětní beránek https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/32022/obetni-beranek-32022.jpg 4 162 28

V knize Obětní beránek využila D. du Maurier své znalosti Francie a francouzského venkova, z něhož autorka pochází. Konfrontuje rezervovaného opatrnického anglického profesora, starého mládence, s klimatem úpadkového rodu venkovského šlechtice, jehož jednotliví příslušníci jako by vystupovali ze stránek starých francouzských klasických románů. Profesor, který je sice v praktickém životě téměř bezradný, ale má zdravá - i když poněkud knižně ušlechtilá - lidská a morální měřítka, marně se snaží ozdravujícím způsobem zasáhnout do porušeného soukolí neutěšených lidských vztahů. Autorka s jemnou ironií konfrontuje rozdílné národní povahy a rozvíjí svůj příběh s velkou fabulační a kombinační vynalézavostí, která je nejlepší stránkou jejího talentu.... celý text

Literatura světová , Romány

Vydáno: , Mladá fronta

The Scapegoat , 1957

Modrina
Modrina
21.05.2014 5 z 5

Další kniha, která mě odložila naprosto vyčerpanou. :)

H.A.R.R.Y.
H.A.R.R.Y.
02.01.2014 5 z 5

Skvělý námět a ještě lepší zpracování.

Neri
Neri
24.11.2013 5 z 5

Další z těch knih autorky, ke kterým jsem se v průběhu let několikrát vrátila. A určitě ještě vrátím. Výborný psychologický román od kterého se člověk jen těžko odpoutává.

Terry11
Terry11
06.08.2013 4 z 5

Výměna či záměna osobností mě vždycky baví. A tady je to prostě dokonalé.

bbara155
bbara155
28.06.2013 4 z 5

Pěkný a čtivý příběh dvou mužů, kteří se snaží vyřešit svoje problémy zvláštním způsobem.Protože jsou si neuvěřitelně podobní vymění si místa a pokračují v životě toho druhého. Je to dobré řešení? Přinese to jejich blízkým dobro, nebo trápení? V každém případě pak oba musejí nést následky a každý se toho zhostí po svém. Psychologicky dobře propracovaný klasický příběh, který se čte jedním dechem.

felia
felia
20.06.2013

Souhlasím s kattyV. Nádherně postavený příběh, se závěrem, který rozesmutní každého čtenáře. Taková je většina autorčiných knih. Snad je mám všechny. Bohužel žádnou ve čtečce.

kattyV
kattyV
16.02.2013 4 z 5

Kniha je výborně napsaná, ale podobně jako u Mrtvé a živé jsem se obtížně smiřovala se závěrem.

Luciš
Luciš
21.07.2011 5 z 5

Je to kniha, která se přečte jedním dechem! Moc se mi líbila a doporučuji.