Obětina

Obětina https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/210831/bmid_obetina-pMM-210831.jpg 4 556 180

Pro Toru Hamiltonovou bylo už samotné přestěhování do shetlandských končin dosti skličující. Nemohla tušit, že prvotní rozmrzelost brzy vystřídá děs. Za jednoho deštivého nedělního odpoledne nalezne v rašeliništi dokonale konzervovanou mrtvolu mladé ženy, v jejíž hrudi zeje díra po brutálně vyrvaném srdci. Tři runové znaky na kůži zemřelé připomínají tajemná vyřezávaná znamení, která Tora vídá rozesetá po celých Shetlandách, dokonce i na krbové římse tchánova domu. V pátrání po původu run zabředá až ke středověkým legendám a usilovně se snaží nalézt jejich spojitost s mrtvou ženou. Čím více poznatků se jí daří shromáždit, tím silněji na ni manžel, šéf a dokonce i nevrlý detektiv naléhají, aby věci nechala, jak jsou. Opravdu jim jde jen o její duševní klid? Snad by tomu Tora uvěřila, kdyby ji ovšem najednou nezačaly děsit ty výhrůžky. Valí se na ni jako studené shetlandské mlhy a obalují ji hrůznou jistotou: někdo si přeje, aby pátrání okamžitě a jednou provždy nechala. Za každou cenu.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Domino

Sacrifice , 2008

ankaras
12.06.2017 5 z 5

Pěkná, ale od autorky si přečtete určitě lepší.

SilvieSisinka
23.05.2017 4 z 5

Druhá kniha od Sharon a musím říct,že mě velice baví.Zápletka super,kniha super.Velice mile mě překvapila,určitě si přečtu ráda další knihy od autorky.

Peslik
18.05.2017 3 z 5

Věděla jsem, že to bude něco jiné, ale že to bude až tak jiné, to jsem netušila. Číst tuto knihu jako první od autorky, asi bych po další nesáhla. Ne, že by to bylo až tak špatné, ale přišli mi to moc zdlouhavé. Od půlky jsem to četla jen z jednoho důvodu a to, že přeci to nemůže být tak jak to je.... :-)
Pro ty co Obětinu čtou jako první knihu: věřte, ty další jsou mnohem, mnohem lepší.

V28
09.05.2017 2 z 5

Taky vás zajímalo co bylo před Lacey? Zapomeňte, že něco bylo. Prequel k sérii Lacey Flintové se rozhodně nepovedl. Neuvěřitelně zamotaný příběh, který neustále brzdí vysvětlování a sáhodlouhé popisování všeho možného. Vytrhat aspoň polovinu stran a pak by to snad trochu připomínalo výše zmíněnou sérii.

HaHa11
04.05.2017 3 z 5

Série s Lacey Flint mě nadchla , a tak jsem s velkým očekáváním přistupovala i k této knize. Rozjezd dobrý, první třetina velmi slušná, ale pak se to nějak zvrtlo. Legendy jsou hezká věc, ale v tomto případě autorka nějak moc tlačila na pilu. Motivaci hrůzných činů jsem prostě nevěřila. Trochu nadsazené mi též přišlo heroické úsilí hlavní hrdinky - "sama proti zlu, v chladných vodách oceánu i v nehostinné pustině, vždy statečná a vždy vítězná". Shetlandy to nezachránily.
Doufám, že budou do češtiny přeloženy i další díly ze série s Lacey.

martina4041
28.04.2017 4 z 5

Od autorky jsem již četla, dvě knihy. Velmi se mi líbily a a ni tato nezklamala. Mám ráda kniha, na toto téma a hlavně s toho prostředí. Kniha mě hned dostala do sebe a nemohla jsme ji odložit. Ano byli zde i místa, kdy jsme si řekla to myslíš jako vážně? , ale ty rychle přešli a už to zase bylo k pochopení. Knihu doporučuji.

Schamila
23.04.2017 5 z 5

Tak tohle byla má první kniha od S. J. Bolton - právě jsem dočetla a teď to budu hodně dlouho trávit. Fakt takovou nadílku jsem nečekala, nestíhala jsem chápat tu spoustu zvratů - každá pravda trvala jen chvíli a už to pravda nebyla, tak moc jsem se vcítila do děje, že jsem s hrůzou prožívala vše, aniž by bylo zapotřebí krve, dokonce jsem se musela kouknout na SHETLANDSKÉ OSTROVY, místo děje bylo fascinující jak v knize, tak skutečnost - foto, díky tomuto příběhu jsem objevila krásný kus Země, no - co dodat - neváhejte a čtěte, fakt to stojí za to a já jdu na "Už mě vidíš?"

Pavlnka
07.04.2017 5 z 5

Začátek takový zpomalený, ale pak se děj rozjel a kniha se výborně četla. Skvělá zápletka, která mě přinutila o těchto věcech přemýšlet.

genie
25.03.2017 4 z 5

Slušná zápletka, napínavý děj, sympatická hlavní hrdinka, drsné a tajemné prostředí Shetland, svěží forma psaní ...

rodak
23.03.2017 5 z 5

Bavilo mne to .Trošku vázla ta zápletka s runama ,ale velmi čtivé .Jsem zvědav na sérii s Lacey Flintovou...

happy-smile
06.03.2017 4 z 5

Z mého pohledu docela netradiční knížka. Už asi v půlce se dozvíme, jak to teda s vraždou je a další půlku knihy s hlavní hrdinkou zjišťujeme detaily toho, jak se to všechno děje. Zároveň se nám na konci rýsuje koncept rozsáhlého spiknutí, což může na jednu stranu příběhu ubírat na věrohodnosti, na druhou stranu to může být bráno jako svěží vítr na poli detektivek.

kvitko1970
27.02.2017

Takhle rychle jsem už hodně dlouho knihu nepřečetla. Od začátku do konce velmi napínavá a mně čtivým způsobem napsaná kniha. Barvitě vylíčené ostrovy mně úplně zlákaly k návštěvě. Skvěle napsáno, pro mně za poslední dobu jedna z nejlepších knih, co jsem četla.

šipek
13.02.2017 5 z 5

Tak kniha výborná, čtivá. Děj strhující zasazený do pochmurného prostředí Shetlandských ostrovů. Až má čtenář chuť ostrovy navštívit osobně. Téma této knihy mi ale přišlo dost děsivé a i neskutečné, ale za to napětí si kniha zaslouží plný počet hvězdiček.

Privda
06.02.2017 5 z 5

Tohle byla druhá kniha od Sharon J. Bolton, kterou jsem četla. Opět kniha přečtená na jeden nádech. Už se těším na nějakou další knihu od této autorky. :)

ptoček
14.01.2017 5 z 5

Má druhá kniha od S. J. Bolton a musím říct, že se mi zamlouvá čím dál víc. Za mě perfektní námět, postupné odhalování, čtenář po celou knihu v napětí. Četla jsem pořád, nemohla jsem přestat. Vrhám se s radostí na další knihu spisovatelky!

ivona6995
09.01.2017 3 z 5

Autorku mám ráda, ale tahle kniha mě opravdu bavila snad jen prvních 100 stránek, zbytek jsem se už spíše nutila, ať ji dočtu. Takže za mě doporučuji spíše sérii s Lacey Flint.

Leaena
09.01.2017 5 z 5

Tato kniha mě naprosto pohltila. Prvotně jsem od autorky četla všechny příběhy policistky Lacey Flintové, které mě ohromily. Až tedy následně jsem si četla tuto prvotinu autorky od které jsem očekavála ostýchavé počátky a neznámé postavy. Opak byl pravdou! S radostí jsem četla jména Dana a Helen. Konečně vím, proč má Dana jizvy na zápěstích a chápu, proč přešla k jinému policejnímu sboru, i když se stejně setkávala s dalšími psychopaty.
Děj byl napínavý a nutil mě k přemýšlení, zda existují takováto společenství s děsivými rituály. Přeci jen existuje tolik pověstí, vypráví se tolik nesmyslů, však v každé legendě je ukryt kousek pravdy.

ArwenAragorn
29.12.2016 5 z 5

Knížku jsem si vybrala náhodou a začátek mě nijak moc nezaujal, pak se děj rozběhl, napětí se stupňuje a závěr graduje. Pominu to, že příběh je trochu nepravděpodobný, čte se dobře!

Puntíkatýhrnek
20.12.2016 4 z 5

Boltonová mě zaujala už první knížkou, kterou jsem od ní četla. Byla to Už mě vidíš?..Tady jsem čekala knížku nesouvisející s předcházejícími a proto mě překvapilo, když jednou ústřední postavou byla opět Dana Tullochová, nicméně zřejmě ve výrazně mladším vydání, takže bych řekla, že Obětina je vlastně první kniha. Spisovatelka určitě umí psát a umí psát čtivě, knihu jsem přečetla za den...Nicméně tenhle příběh mi přišel místy dost překombinovaný a neuvěřitelný..také pár drobností nesedělo. Osobně mi ani moc nesedne téma záměny mrtvol, mrtvol, které jsou živé atd, vraždící metody pomocí sugesce a hypnozy..Ale přesto je to velmi slušně napsaná kniha, bod bych dala i za podrobný popis ostrovů a místních legend, byť jsem se v doslovu dočetla, že autorka čerpala víceméně jen z mapy a navštívila je až po napsání knihy...Pokud bych měla doporučit, tak doporučuji spíš Už mě vidíš a Volavku...mně osobně přišly zajímavější...

Sahti
05.12.2016 5 z 5

Super knížka,kterou jsem četla jedním dechem. Doporučuji.