Oběti

Oběti https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/198053/bmid_obeti-198053.jpg 4 146 33

Alex Delaware série

Tak hrůzyplný výjev ještě detektiv Milo Sturgis nespatřil: zavražděná oběť měla zlomený vaz a kolem krku omotané vlastní vnitřnosti. Vita Berlinová si sice agresivním chováním nadělala spoustu nepřátel, ale co musela provést, aby vraha přiměla k tak příšernému činu? Než Milo s psychiatrem Alexem Delawarem rozpletou první poznatky z pátrání, je objevena další, podobně zohavená mrtvola. Tentokrát je obětí laskavý, naprosto nekonfliktní muž, pravý opak arogantní Vity. Jediným pojítkem mezi oběma brutálními činy je list papíru s velkým černým otazníkem, který vrah zanechal na obou místech činu. A pak i na třetím… a na čtvrtém… Zatímco město svírá strach, Milo s Alexem postupně pronikají do temných zákrutů pachatelovy mysli, protože jedině tam mohou nalézt klíč k motivu. Vše nasvědčuje tomu, že vraha k činu ponouká krajně zvrhlá záliba, jejíž projevy dokáží otřást i nejotrlejšími policisty. Otázkou zůstává, kolik zohavených mrtvol ještě za sebou zanechá, než se ho policistům podaří zarazit…... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi

Vydáno: ekniha , Domino

Victims , 2012

tanulda
tanulda
23.09.2022

Moje druhá kniha od tohohle autora, ještě jsem četla "Nad propastí", obě v originále. Tahle mi utíkala trochu rychleji, četla se dobře, podle mého subjektivního dojmu byla trochu méně popisná než "Nad propastí". Za mě dobrá oddychovka, vhodná do tramvaje, do vlaku...

jitka1585
jitka1585
13.11.2020 5 z 5

Výborná kniha,skvělé se četla. Napětí až do konce.

Pivísek
Pivísek
22.10.2020 5 z 5

Miluji thrillery a tento byl jeden z těch lepších! :-) Knížka se dobře četla, byla napínavá a pořád mě nutila číst dále. Palec nahoru!

kannibal28
kannibal28
20.10.2020 2 z 5

čitanie tejto knihy nebolo až také zaujimavé jak som očakaval aj recenzie mala skvelé ale jaksik mi táto kniha nesadla. Začiatok ešte celkom fajn ale koniec taky nemasný neslaný.

maličkán
maličkán
06.05.2020 4 z 5

Pěkná detektivka, dobře se četlo. Doporučuji.

Jack Bauer
Jack Bauer
04.03.2020 2 z 5

Průměrná detektivka na které je zajimavé pouze to vyšetřování bez sebemenšího napětí. Zaujalo mě pár pravdivých postřehů z oblasti psychologie, ale to je tak vše.

Lenka8418
Lenka8418
19.10.2019 4 z 5

Velmi dobře napsaná knížka, skvělý příběh. Doporučuji

BariEli
BariEli
15.09.2019 3 z 5

Váhala jsem, jestli dát 2 nebo 3. Nakonec jsem dala 3 s maličkým "ale".
Bylo to morbidní, surové a chvílemi dost nechutné.
Nevím, musela se stát jedna z následujících dvou věcí: zaprvé - bylo to skutečně až moc zvrhle popsané do detailu (vnitřnosti, krev...) nebo zadruhé - už jsem vyrostla z knížek, kde ze stránek stříká krev. Četla jsem hodně detektivek, hodně thrillerů a já si troufám tvrdit, že lze čtenáře zaujmout a udržet u knihy i mnohem sofistikovanějším způsobem. I bez brutálních popisů a přitom aby ani trochu neztrácely na napětí. Sorry jako!

martinaandulka
martinaandulka
30.11.2018 4 z 5

Zajímavá psychologická detektivka,kdy psychicky narušení lidé dokážou dělat brutální zločiny.... .

monika0356
monika0356
10.02.2018 5 z 5

Napínavý příběh, kniha se mi líbila :)

ArwenAragorn
ArwenAragorn
19.03.2017 5 z 5

Temný, drsný thriller. A výborně napsaný.

LaCoccinelle
LaCoccinelle
25.02.2017 5 z 5

Napínavá knížka, čtivá.

Pucimka
Pucimka
08.07.2016 1 z 5

Po velkém přemáhání jsem knihu dočetla. Ale většinu času jsem se bohužel nudila.

DickBach
DickBach
16.05.2016 5 z 5

Motolka přesně vyjádřila i můj názor. Velmi pěkně, svižně napsáno, místy zbytečně dlouhé, ale ne výrazně rušivé. V postavách jsem se občas také maličko ztrácela, takže pro další čtenáře - dejte si pozor jak se kdo jmenuje, aby jste nemuseli vracet stránky zpátky a hledat....

motolka
motolka
23.01.2016 5 z 5

Knížka se mi líbila. Tu a tam jsem se ztratila a nechápala, o čem je řeč (možná špatný překlad), tu a tam jsem měla chaos v postavách, kde jsem neuměla přiřadit jméno k postavě, o které byla řeč, ale jinak měl děj spád, napětí nechybělo.

Motiv vražd jsem odhalila s druhou mrtvolou (ani nevím, jak mě to napadlo, ale nejspíš proto, že ty první oběti vražd byli tak moc od sebe odlišné a pár informací z počátku???). Jinak ale nápadité. Občas mě rozčilovalo, jak do detailu bylo vysvětlováno jak nějaká osoba vypadá, která se pak v ději téměř nevyskytovala, nebo vykresování a vysvětlování určitých míst. Spisovatel popisuje opravdu barvitě, ale někdy, když byl děj opravdu napínavý, tak tenhle dlouhosáhlý popis rušil.

Konec byl méně napínavý než zbytek, což byla škoda. A dopadení ..... (nechci prozrazovat), bylo odbyté. ... pak už dopadení bylo lepší. Ale na to, jak si s spisovatel vedl celou knížku předtím, jsem nepochopila, proč konec tak ošidil.

Přesto dávám pět hvězd a určitě si přečtu další knížky od tohoto spisovatele.

Petras5709
Petras5709
22.01.2016

Kniha na začátku zajímavá.Jde vidět,že se v oboru psychologie vyzná :).Bohužel jsem knihu nedočetla do konce.Možná se časem k ní vrátím.

Zuzanka46
Zuzanka46
02.12.2015 4 z 5

Tak 2/3 knížky se mi velmi líbily, zajímavý příběh, dobře napsaný. Nicméně závěrem jsem byla lehce zklamaná. Čekala jsem nějaké nečekané vyústění příběhu, ale žádné překvapení se bohužel nekonalo. Děj skončil přesně tak, jak k tomu spěl celý závěr knihy.

anoti
anoti
15.10.2015 4 z 5

První 2/3 byli moc dobře napsané, hezky se to četlo, ale potom mě to začalo lehce nudit.Kniha, ale neí špatná.

fis.rena
fis.rena
08.10.2015 5 z 5

Moje první knížka od J.K. a rozhodně ne poslední. Příběh má spád a nikde nevázne,napětí a krapet psychologie je jako pomyslná třešnička.

marcela6320
marcela6320