Oběť v pasti

Oběť v pasti https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/3810/obet-v-pasti-3810.jpg 5 61 16

Lucas Davenport série

Bohatá a úspěšná psychiatrička Andi Manettová a její dvě dcery se stanou obětmi únosu. O pár hodin později stojí Lucas Davenport uprostřed parkoviště, kde k únosu došlo, a jeho neklamný instinkt zkušeného detektiva mu říká, že právě začíná jeden z nejhorších případů, na nichž kdy pracoval. Člověk, který dokáže unést děti… Lucas přechází do útoku –přestože je jeho protivník psychopat, je inteligentnější a chladnokrevnější než kterýkoli z předchozích pachatelů, s nimiž se potýkal. Únosce. Násilník. Zlovolný zabiják, který si rád hraje se svou obětí i s vyšetřovateli. Mezitím se Andi Manettová, uvězněná společně se svými dětmi na opuštěné farmě, pokouší ze všech sil bojovat proti posedlému únosci. Zná toho muže, ví, že má své slabiny, a její jediný cíl spočívá v jejich nalezení. Ona i Lucas Davenport bojují proti stejnému zlu, ale jejich společným nepřítelem je čas. Jednou z velkých neznámých zůstává únoscův informátor. Davenport tuší, že je to někdo z lidí blízkých Manettové, někdo, kdo vůči ní chová tajnou zášť. Přestože se však okruh podezřelých stále zužuje, nemůže Lucas přijít na to, kdo je tou tajemnou osobou, která by mu mohla poskytnout klíčové informace o nebezpečném šílenci ohrožujícím Andi a její děti…... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi

Vydáno: , BB art

Mind prey , 1995

Česneksmedem
09.04.2024 5 z 5

„...tihle prodejní odboráři,
kteří si říkají učitelé...“
Citát z knihy

Velice čtivý chaos. Lukas postupně ztrácí trpělivost a zábrany. Sice zaláskovaný, ale značně namíchnutý, neboť jde o znásilňování a o děti. Hodně dobré čtení!

jprst
09.04.2022 4 z 5

Další povedený kousek této série, děj nemá hluchá místa, napětí se stupňuje, závěr je sice poněkud přehnaný, ale i tak je to kniha, která dokáže strhnout čtenáře k přečtení na jeden zátah.

čef
24.12.2021 5 z 5

Z této knihy by se jistě dala sestavit dobrá gameska, zvláště pokud by ji tvořil tým Lucase Davenporta. Souboj jeho týmu s patologickým hráčem a sexuálním maniakem o život ženy a jejích dvou dcer je opravdu napínavý, i když s uvěřitelností to nemá samozřejmě co dělat. Nicméně kniha v této sérii určitě nepropadla do podprůměru a svým čtenářům odevzdává to, co má.

Jaruš7
21.08.2021 5 z 5

(SPOILER) Oběť v pasti - v tom vrcholném zakončení.
Příběh z problematického ranku.
Představa neřízených střel v ústavech a později s pomstou zapřísáhlou v mysli na svobodě je frustrující.

Citace:" Ale psychiatři tvrdili, že ve společnosti fungovat může, a tak ho pustili. Zdáli se být sami na sebe pyšní, když to udělali. Teď R... vyjídal popelnice, místo záchodu používal domovní průchody a za pasem nosil levný revolver."

"Nehodil se k ničemu, dokud je stát všechny nevyhnal z nemocnice a neudělal to absurdní gesto nad jejich údajnou normálností a nedal jim zdravotní i životní pojistku a malý domek. Životní pojistka se mu stala osudnou."

Čtivé s apelem k obezřetnosti, není doby, kdy by to nebylo zapotřebí, nevíra se vyplácí i v politice.

Kami33
05.02.2021 5 z 5

Celá série je super. Většinu "obětí" mám přečtenou, (jen pár jich chybí) a zatím jsem nenarazila na slabší díl. No a tento příběh je perfektní. Napětí a čtivost od začátku do konce.

Lumír23
09.01.2021 5 z 5

Taková stará detektivní škola. Moc dobře se to čte.

items
23.06.2019 4 z 5

Slušná kniha. Nič, kvôli čomu by som si ju zapamätal, no ani nič, čím by vyrušovala. Pokojne si Davenporta zopakujem.

Merlinit
01.10.2018 4 z 5

Dobré čtení s nervy drásajícími pasážemi z improvizovaného vězení hlavní hrdinky a jejích dcer.

hana4834
24.01.2018 5 z 5

zatím nej příběh co jsem četla nemohla jsem se od toho odtrhnout

Kerberos
26.06.2017 5 z 5

jeden z nejlepších dílů série.

rezzba
14.12.2015 5 z 5

Pecka. Žeru Davenporta.

ivusse
01.12.2014 4 z 5

Kniha se četla dobře, děj byl svižný, zákulisí vyšetřování mě bavilo.

proton
31.01.2014 5 z 5

Čtivá od začátku do konce, velmi dobrá.

Nikusscha
25.09.2013 5 z 5

Opět jsem byla nadšená dějem a děj opět nezklamal!! doporučuji, kdo má rád detektivky :-)

lanusinka
20.03.2013 5 z 5

Moc pěkné, obvzlášť proměna myšlení Andi a Grace v průběhu času zajetí byla perfektní...

Irika
26.01.2013 5 z 5

Perfektní čtení od první do poslední stránky, napínavé, chytré. Jedna z nejlepších knížek, co jsem četla!

John Sandford (p)
americká, 1944