Obdivuhodná tajemství ze světa přírody

Obdivuhodná tajemství ze světa přírody https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/377615/mid_obdivuhodna-tajemstvi-ze-sveta-prir-tY3-377615.png 3 5 1

Při běžném pohledu na život kolem nás si mnohdy nepovšimneme překvapivých způsobů v chování zvířat a detailů v jejich utvoření, které mají hlubší smysl, než se doposud předpokládalo. I nenápadná zvířata, jako jsou různí brouci, mravenci, vodoměrky nebo rozsivky, jsou dokladem geniálního plánu a tzv. "design signálů" - dokonale fungujících mechanismů, které se nedají vysvětlit evoluční teorií. Tato nová zjištění nejen vedou k údivu nad složitostí těchto drobných tvorů, ale vyvolávají i otázky nad zaměrností našeho světa a života.... celý text

Duchovní literatura , Náboženství , Příroda, zvířata

Vydáno: , Advent-Orion

Stauneswertes aus dem Tierreich - Eine kleiner Streifzug , 2004

meluzena
meluzena
04.05.2019 4 z 5

V 15 kraťoučkých kapitolách autor stručně představuje zajímavosti ze světa hmyzu a malých živočichů, odkazuje na zdroje a provedené výzkumy, a uvádí možnosti aplikace do života člověka.
Jsou to vskutku fascinující věci, i když se člověk dozví opravdu jen základní informace. Ale čtenář může tuto drobnou publikaci vzít jako pobídku k tomu, aby si zjistil víc dle svého gusta.
Text by si byl zasloužil lepší překlad, který byl zněl méně strojeně.

Reinhard Junker
německá, 1956
2015  60%Obdivuhodná tajemství ze světa přírody
1990  50%Pochází člověk z Adama?
1990  50%Pád člověka a biologie
2015  13%Obdivuhodná tajemství ze světa přírody - Rostliny

Kniha Obdivuhodná tajemství ze světa přírody je v