Obchodník se smrtí

Obchodník se smrtí https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/206/bmid_obchodnik-se-smrti-206.jpg 4 851 168

Thomas Lang je úplně obyčejný chlap, který pracuje jako bodyguard, popíjí whisky a projíždí se na motorce. Jednoho dne se ale jeho život obrátí naruby... Osloví ho jakýsi muž a najme si ho na vraždu amerického průmyslníka. Lang napřed nabídku přijme, posléze se však rozhodne svou oběť varovat... Jeho dobrý skutek nezůstane nepotrestán. Proti své vůli se ocitá ve víru dramatických událostí, poněkud nedobrovolně se zaplétá do mezinárodních teroristických aktivit. Střetne se s nejrůznějšími zločinci, násilníky, obchodníky se zbraněmi, vrahy i agenty CIA... Svěží, napínavý, chytrý, ale především vtipný příběh s prvky thrilleru i detektivky vypráví autor Hugh Laurie s osobitě ironickým nadhledem.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Humor
Vydáno: , XYZ (ČR)

The Gun Seller , 1996

Mitculka
26.02.2018 4 z 5

Na tuto knihu jsem narazila v antikvariátu náhodou, když jsem hledala Harryho Pottera. Ačkoli si na díl Harry Potter a teroristický útok z minulosti nevzpomínám, nakonec se celkem vyvedl.

Obchodník se smrtí byla taková zvláštní jízda na horské dráze - tak první dvě kapitoly mě úplně nebraly, pak jsem se do toho dostala a až do konce první části to bylo opravdu super. Jak už zmiňovali kolegové přede mnou, druhá část byla občas trochu nepřehledná, objevilo se najednou hodně nových postav, ve kterých jsem se orientovala neúměrně pomalu. Opět jsem se do toho ale postupně dostala.

Celkový dojem z knížky je dobrý. Na nespisovatele bych i řekla dost dobrý. A jako většina kolegů zmíním jako plus i britský humor, kterým je kniha protkaná, ten já můžu.

PS: Všimli jste si, že oči Hugha Laurieho na obálce vás pozorují, kam se hnete?

Coolniczka12
05.11.2017 4 z 5

Hrozne se mi libil styl vypraveni + uzasny suchy britsky humor.
Pribeh uz me tak nezaujal. Ke konci mi to prislo uz tak prekombinovane, ze jsem se v tom uplne ztracela.
Nicmene..nic extra jsem od toho necekala, takze nejsem ani nijak zvlast zklamana.

Modrina
28.08.2017 2 z 5

Četla jsem už před dlouhou dobou a nijak moc mě to neuchvátilo.

Annkag
22.07.2017 2 z 5

Laurieho humor miestami zo stránok knihy vyskočil a ukázal sa v nepatrných náznakoch úsmevu i slabšieho smiechu avšak dielo celkovo ma sklamalo a dočítala som to už len preto aby som to mala prečítané,pretože nerada nechávam rozčítané knihy

katy238
29.05.2017 3 z 5

I přes prvotní nadšení je kniha slabší. Prodává ji hlavně tvář Hugh Laurieho na obálce, obsahově bohužel odpovídá slabšímu spisovateli. Po přečtení nemám důvod se k poněkud rozpačitému dílku už vracet.

PJurista
23.03.2017 3 z 5

Miluju Houseovský specifický humor a dost mne potěšilo že Laurie promítnul rysy této osobnosti i do své knihy. Nenáročná kriminálka s břitkým sarkastickým humorem na nedělní dopoledne. Rozhodně neurazí, ovšem nenadchne.

Aleen
02.03.2017 5 z 5

Vidím, že opravdu málo čtenářů ocenilo, jak autor navázal na tradici drsné americké školy. Detektivky, kde je hlavním hrdinou drsný, ale v jádru dobrý, soukromý detektiv, kterému se po většinu času nic moc nedaří, ale v závěru zaboduje, mně hodně baví a dnes už je téměř nikdo nepíše. Břitký humor je automatickou součástí. Já se bavila a oceňuji kvalitu s ohledem na to, že autor není zběhlý literát.

Phoenix16.cz
19.02.2017 2 z 5

Všichni ti, kteří hodnotili přede mnou stejně jako já, a napsali komentář, to vystihli přesně. První část ještě ušla, ale druhá už byla na hranici smysluplnosti. "Rozuzlení" děje se konalo asi na dvou posledních stránkách a za zamyšlení stála jen ta poslední věta (a to nikterak hluboké, pokud aspoň trochu tušíte, jak funguje reklama). Mezi plusy se tu v podstatě objevuje pouze styl psaní, tj. humor. Mě ani ten nijak zvlášť nenadchnul, protože vždy spočíval v trojnásobném zopakování jedné věci. A víte, jak to je - opakovaný vtip přestává být vtipem.

pipetka5566
31.01.2017 5 z 5

Trochu jsem se toho bála,ale nakonec mě kniha překvapila :-) Dobrá a zábavná kniha.Hugh Laurie rozhodně nezklamal :-)

jirka7739
20.01.2017 3 z 5

Na knihu jsem narazil v knihkupectví úplnou náhodou a hele! Vyklubalo se z toho příjemné čtení. Laurieho mám spojeného hlavně s rolí sarkastického/ironického doktora a právě takovým přístupem na mě kniha zapůsobila. Suchý vtip, ironická poznámka na každém rohu a to se mi líbilo.

Welinie
10.01.2017 2 z 5

První polovina ještě dobrý, ale druhá to už bylo vyloženě za trest. Jako herec Hugh dobrý, ale jako spisovatel?! Posuďte sami.

Katuska88
30.12.2016 4 z 5

"Dr. House" mne totálně odrovnal svým břitkým inteligentním humorem.
Byla jsem nadšená vtipem a stylem psaní.
Co se týče děje, tak jsem se malinko ztrácela a nějak jsem nenacházela souvislost mezi všemi těmi tvrdými hochy, kdo je kdo a kdo kam patří a proč dělá vlastně to, co dělá, a ke komu vlastně patří. Příběh je průměrný, plný dvojích agentů, tvrdých hochů a týpků, co si chtějí nabouchat kapsy, ale ten humor! To sedlo!

iLuciferie
29.12.2016 3 z 5

Kniha, která opravdu zní jako by byla vyprávěna dr. Housem. Někde v půlce knihy jsem se v ději natolik ztratila, že jsem musela část (asi tak celou druhou čtvrtinu) číst znovu, ale jinak knížku všem fanouškům Houseovského smyslu pro humor vřele doporučuji.

t.adm
29.12.2016 4 z 5

Častokrát jsem se ztrácela v ději a ne vždy jsem pochopila, co jak autor myslel. Ke konci jsem měla problém s množstvím jmen, takže jsem se často vracela. Ale jinak mě kniha velmi příjemně překvapila, příběh spíš průměrný, ale styl psaní naprosto úžasný. Pořád jsem se usmívala a i přes ne pozitivní téma jsem se u knihy opravdu smála. Jízlivé poznámky opravdu seděly :)

michalmatousek
22.12.2016 4 z 5

Žádné dechberoucí čtení to není, ale příběh pobaví, sem tam překvapí i napne, ale především dokazuje renesančnost Hugh Laurieho. Mile mě zaskočilo přenesení děje do Prahy, kde nechybí sarkastické poznámky k Čechům.

whiolet
14.12.2016 2 z 5

Byla jsem zklamaná, opět nechápu proč se kolem knihy dělal takový humbuk....Knížku jsem brala do ruky s nadšením,které rychle opadlo...

arthera
09.10.2016 3 z 5

Fanoušci renesančního Hugha (herec, muzikant a taky spisovatel) budou přistupovat ke knize plní očekávání: bude tam jeho ironický humor? Ano je, ale v první třetině knihy až otravný. Ono je něco jiného psát a něco jiného hrát... Zpočátku jsem byla z jeho spisovatelského stylu poněkud rozpačitá, v druhé třetině jsem si zvykla a v poslední třetině už vše začalo dávat smysl. Nicméně tato kniha pro mě bohužel nebyla jedna z těch "těším se až budu moct konečně zase číst" popř. "nepůjdu spát/jíst abych si mohla číst". Nutno dodat, že osloví spíše čtenáře mužského-přijde mi psaná chlapem pro chlapy, i když je tam i hodně o lásce ;-)

majxik
06.10.2016 3 z 5

Hezká knížka s zajímavým dějem, drsnějším humorem a poměrně chaotickou dějovou linkou. Pokud nebudete u knížky trošku přemýšlet, asi se v ni ztratíte. Ale mě neseberete že se mi líbila... :)

Tynyton
15.09.2016 2 z 5

Ze začátku se mi kniha zdála dobře rozjetá, rozhodně jsem byla napjatá, jak příběh bude pokračovat. V polovině kniha začala být zamotaná, nepřehledná. Já jako čtenář jsem byla celkem zmatená. Ke konci jsem měla co dělat, abych to vůbec dočetla. Jsem zklamána.

bakjo95
01.09.2016 4 z 5

Možná se rozhodoval, do čeho půjde, jestli do filmové nebo knižní kariéry, tak zkusil oboje a já musím říct, že mu prostě jde oboje. Jeho výjimečný a inteligentní smysl pro humor mě často rozsekával a říkal jsem si, proč je to jeho jediná kniha. V určitých pasážích to ovšem bylo lehce zmatečné a chvíli mi trvalo dobrat se k tomu jak to vlastně souvisí s tím a tím a něco jsem dokonce i vůbec nepochopil. Takže za mě talentovaný člověk na psaní i hraní, ale musím říct, že se pro Dr.House rozhodl dobře, hraní mu jde lépe. Doporučuji - 80%

humor agenti, agentky terorismus

Autorovy knížky

Hugh Laurie
britská, 1959
2008  73%Obchodník se smrtí

Kniha Obchodník se smrtí je v

Přečtených1 267x