Obchodník se smrtí

Obchodník se smrtí https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/206/bmid_obchodnik-se-smrti-206.jpg 4 851 168

Thomas Lang je úplně obyčejný chlap, který pracuje jako bodyguard, popíjí whisky a projíždí se na motorce. Jednoho dne se ale jeho život obrátí naruby... Osloví ho jakýsi muž a najme si ho na vraždu amerického průmyslníka. Lang napřed nabídku přijme, posléze se však rozhodne svou oběť varovat... Jeho dobrý skutek nezůstane nepotrestán. Proti své vůli se ocitá ve víru dramatických událostí, poněkud nedobrovolně se zaplétá do mezinárodních teroristických aktivit. Střetne se s nejrůznějšími zločinci, násilníky, obchodníky se zbraněmi, vrahy i agenty CIA... Svěží, napínavý, chytrý, ale především vtipný příběh s prvky thrilleru i detektivky vypráví autor Hugh Laurie s osobitě ironickým nadhledem.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Humor
Vydáno: , XYZ (ČR)

The Gun Seller , 1996

Aroucaria
30.08.2016 4 z 5

Pohodová krimi s vtipem a lehkostí ke čtení. Ideální pro širokou veřejnost. Nejvíce půjčovaná kniha z mé knihovny, která se dokonce i rozpadla. Není divu až na Filipínách byla.

Fidem
17.08.2016 3 z 5

Čteno díky výzvě. Děj byl krapet zmatený, ale autorův humor to částečně vykompenzoval. Nelituji, že jsem po knize sáhla, ale vracet se k ní zřejmě nebudu.

SimaX
14.08.2016 1 z 5

Ke čtení této knihy jsem se dostal při plnění čtenářský výzvy 2016. Knihu jsem dočetl jen silou vůle. Nepřišla mi nijak zajímavá a děj byl strašně zmatený. Jedna hvězda, protože mám rád Dr.House.

Makoves
23.07.2016 3 z 5

Přečetl jsem, ale není to asi můj šálek kávy. Přišlo mi to trochu zmatené. Ale byla v tom akce.

a355o
22.07.2016 3 z 5

K této knize jsem přistupovala od začátku velmi opatrně. Neměla jsem velké nároky a spíš jsem se bála, co se z toho vyklube. Nejspíš i díky mé obezřetnosti pan Laurie mile překvapil. I když jsem samozřejmě četla mnohem lepší knihy, tuto jsem si představovala jako nějaký americký akční film. Mělo to vše, co v takovém akčním filmu nesmí chybět. Konspiraci, zápletku, několik zvratů, prozíravého hlavního hrdinu, milostnou zápletku, zklamání v lásce a akční konec.
Musím přiznat, že jsem se místy ztrácela ve jménech a všech těch postavách a kdo je vlastně ten dobrý a kdo zlý. Nakonec to ale mělo i zajímavý konec :-) Takový děj bych na začátku ani nečekala.
Pobavily mě ty autobiografické prvky jako např. motorka.
Celkově hodnotím překvapivě kladně, avšak od knihy (nikoliv od filmu) bych čekala víc.
Vtipné metafory a zajímavá slovní spojení, i když některé do teď nechápu :-D

RSR
17.06.2016 3 z 5

Milý humor, ale trochu jsem se ztrácela v ději. Abych pravdu řekla, trochu dost.

Elea
15.05.2016 3 z 5

Úžasný anglický humor, sympatický hlavní hrdina, ale v druhé polovině byl děj stále méně logický a stále více zamotaný.

yxioma
13.05.2016 1 z 5

Zakoupeno kvůli čtenářské výzvě.Marně jsem hledala anglický humor a ironii,které mám ráda.
Pro mě děsivý zážitek,jedna hvězda za to,že už jsem měla v ruce i díla o fousek horší.

dexterman
12.04.2016 3 z 5

Čtivá , humorná Publikace kterou si Pan Laurie získal jako spisovatel mou zaslouženou pozornost. Chvilka v Praze opravdu pobavila. Dobrý příběh a vlastně i celou knihu bych ohodnotil jako velice dobrou

silvara
23.03.2016 3 z 5

Tak přemýšlím, co jsem to vlastně četla. Ano, bylo to humorné, bylo to vtipné a mělo to spád. Chvílemi to byla taková jízda vtípků a akce, že jsem skoro i zapomněla, že to nemá logickou návaznost. Vážně, tahle knížka má tolik slabých míst v logice! Věčná škoda jinak by to byla super hláškující jízda s detektivní zápletkou.

Mona Vasquez
06.03.2016 5 z 5

Ke knize jsem se dostala především díky Čtenářské výzvě, ale na rozdíl od cameronovy jsem s jejím dočtením problém neměla. Prvních asi pět stran jsem byla sice z knihy trochu rozpačitá, ale poté jsem si na její styl zvykla, ba co víc, humor s jakým je napsaná mi naprosto sedl. Příběh je poutavý, nevyskytují se v něm nudná místa a některá hrdinova přirovnání jsou skutečné perly. Obchodník se smrtí si tak jednoznačně zaslouží 100 %

cameronova
21.01.2016 2 z 5

Jedna hvězda za Prahu, druhá za toho romantického hrdinu, jinak to nemělo ani hlavu ani patu, takže jsem dočetla motivována jen a pouze Čtenářskou výzvou...

Aichah
20.01.2016 2 z 5

Kde začít? Laurie je skvělý herec, hádám že i dobrý hudebník, ale psaní by měl pověsit na hřebík. Knížku jsem přečetla, ale šlo to ztuha. Tak nějak jsem se ztratila v ději i postavách. Příbeh překombinovaný a postav tolik, že jsem nevěděla kteří jsou ti hodní a kteří ti zlí.Ač je celá knížka psaná z pohledu Toma, v poslední části o sobě párktát píše z pohledu 3.osoby. Méně je někdy více a vtipných hlášek bylo tolik, že už mi po pár kapitolách nepřišly vtipné, ale spíš na obtíž. Pražské taxikáře vystihl pěkně. S Marokem už to bylo horší. V Casablance rozhodně bylo co k vidění a pochybuju, že by se tam zdravili "šalom" místo salam alejkum. Ale budiž. Od knížky jsem čekala něco trochu jiného. Bylo to dost zklamání.

Peter.Melon
12.12.2015 4 z 5

Dobrá a celkem i zábavná kniha.Hodnotím ji 4 hvězdami.Docela mě i pobavila.Thomas Lang je zajímavý chlápek.Jezdí na motorce,pije whisky a je bodyguard.Tuto knihu doplnují různé citáty.

NiNo
12.12.2015 3 z 5

Kniha pobavila, ale že by to bylo "skvělé čtení" se říci nedá. Nic z napsaného se nedá brát vážně a mnohdy jsem musela přemýšlet jestli sled událostí je logický nebo jen čistě náhodný. Nicméně plusové body má autor za popis Prahy.
Malý SPOILER: Diskuse s pražským taxikářem byla nezapomenutelná! ("Když mi řidič řekl, kolik chce zaplatit, trvalo mi pár minut, než jsem mu vysvětlil, že to auto nechci koupit, že platím jen za těch patnáct minut, které jsem v něm strávil.")

Peleus
23.08.2015 3 z 5

Hugh Laurie je velký sympaťák (stále rád vzpomínám na koncert jeho bandu v Praze v Kongresovém centru). Asi je i dobrý herec, byť mě kromě Dr. House nenapadá žádná zajímavá role. Jenomže když se pokouší psát na způsob Dr.House, za každou cenu pronášet sarkastické komentáře a "mít vše na háku", nezačíná být lehce otravným, to ne, spíše lehce k pousmání, že tentokrát se pustil do něčeho, co není jeho parketou.

P.S. Oceňuji, že si musel signifikantním způsobem rozšířit znalosti o vrtulnících a že jako pokus tato kniha nedopadla nejhůř. Nicméně mnohem raději uvidím další film, nebo novou desku kombinovanou s dalším koncertem (v PRAZE, prosím, v Praze, ne v Brně!).

KACABAK
05.07.2015

Ironický kriminální thriller, který má cosi společného s Dr. Housem. Mně se kniha moc líbila, obdivuji, že autor umí být hercem, hudebníkem i spisovatelem. Občas je kniha bláznivá, ale nutí Vás to zjistit, jak to dopadne.

Widow Embalmer
03.06.2015 4 z 5

James Hugh Calum Laurie. Toho chlapa já obrovsky obdivuju. Chuck Norris se může jít zahrabat. Na co Hugh šáhne, to mu jde a že on šahá skoro na všechno. Juniorský mistr Anglie ve veslování, 4. na MS. Legenda britského humoru (spolu se svým nerozlučným parťákem Sephenem Fryem), výtečný muzikant, ovládá hru na klavír, kytaru, bicí, harmoniku a saxofon. To vše využil ve svém bluesovém albu Let them talk (2011) a Didn't it rain (2013). Dále samozřejmě představitel fenoménu Dr. House, držitel Řádu Britského impéria a teď k tomu všemu ješte spisovatel. Obchodník se smrtí sice není žádné závratné revoluční dílo, ale jako špionážní thriller rozhodně v žánru obstojí a s přehledem předčí mnoho jiných děl od autorů, kteří jsou "jenom" spisovatelé. Souhlasím s magazínem Life, který vyhlásil Hugha za nejvšestranněji nadaného muže všech dob. Vyhledávám ho jako komika, herce i muzikanta a po přečtení Obchodníka se smrtí ho budu vyhledávat i jako spisovatele.

smallycz
12.05.2015 3 z 5

Knihu jsem četl na doporučení a musím říct, že mě nijak zvlášť nenadchla. Ztrácel jsem se v ději, v postavách a ke konci jsem se už těšil, až to budu mít za sebou. Průměr.

Ajtakrajta
24.04.2015 5 z 5

Nezklamalo. Epizoda s Prahou je mimořádně kouzelná :-)

humor agenti, agentky terorismus

Autorovy knížky

Hugh Laurie
britská, 1959
2008  73%Obchodník se smrtí

Kniha Obchodník se smrtí je v

Přečtených1 267x