Obchodník

Obchodník https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/365161/bmid_obchodnik-Vbb-365161.jpg 4 205 66

Camino Island série

Zlodějskému gangu s uměním se podařilo uskutečnit loupež století – z přísně střežených prostor knihovny Princetonské univerzity odnesli lup nevyčíslitelné hodnoty, pojištěný na 25 milionů dolarů. Bruce Cable vlastní oblíbené knihkupectví v ospalém letovisku Santa Rosa na floridském ostrově Camino. Peníze si ale vydělává jinak – obchoduje se vzácnými knihami, sem tam i na černém trhu kradených tisků a rukopisů. Mercer Mannovou, mladou spisovatelku a čerstvě propuštěnou učitelku, osloví záhadná elegantní dáma s nabídkou vysoké odměny, když se Mercer pokusí proniknout do Cableova okruhu literárních přátel a odhalit tajemství jeho transakcí. Mercer přijímá – a John Grisham rozehrává další napínavou zápletku svého dalšího mistrovského románu.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

Camino Island , 2017

iveta3689
24.11.2018 3 z 5

Slibný námět a rozjezd. Postupně ale děj slábl. Vážně si někdo může myslet, že FBI osloví náhodně vybranou ženu a z ní se přes noc stane chladnokrevná tajná agentka? Dobře, vzala jsem to jako fikci, ale od Grishama už člověk čeká něco trochu uvěřitelnějšího. Naivní závěr to ale dorazil, bylo to jako slohovka na základní škole.

Boby17
20.10.2018 3 z 5

Toto je moje první přečtená knížka od Johna Grishama. Zaujalo mě téma loupeže rukopisů, tak jsem se do toho pustil. Příběh se četl lehce, ale hodnotím ho jako průměr. Knížka ani nenadchne, ani neurazí. Bylo to takové trošku až neuvěřitelné, nejen naverbování mladé spisovatelky, ale hlavně ten závěr - zejména samotný přesun lupu do Francie a pak výměna něco za něco. Takže za tři.

IvaKo
01.10.2018 3 z 5

Grisham patří k mým oblíbencům. Příběh je sice čtivý a odehrává se v zajímavém prostředí, přesto mi připadal na tohoto autora netypicky idylický, asi jsem čekala trochu víc.

Francois17
02.08.2018 5 z 5

Výborné, zábavné, čtivé. Mám rád knížky o knížkách.

Zorro89
20.07.2018 4 z 5

Ze začátku mi to přišlo možná slabší, ale nakonec palec nahoru, super čtení.

kadgam
19.07.2018 4 z 5

Kniha sa veľmi dobré číta, oddychová téma na dovolenku.
Po prvej tretine je dosť veľa zdľhavých opisov, keď netrpezlivý čitateľ čaká viac akcie.

Jamra
15.07.2018 4 z 5

Velice čtivé, zajímavá zápletka z knižního prostředí takže musí potěšit každého, kdo knihu čte v papírové podobě. Stojí za přečtení.

alnahu
09.07.2018 3 z 5

Zajímavá kniha s napínavou zápletkou , tentokrát o loupeži století, kdy se zlodějům podaří ukrást vzácné rukopisy .

Renata_A
24.06.2018

Som asi v polovici knihy a to som ju začala čítať asi pred dvomi týždňami. Začiatok relatívne napínavý, potom iba nudné, zdĺhavé opisovanie všetkého možného, ktoré ako keby s knihou ani nesúviselo. Neviem, či to niekedy vôbec dočítam. Najnudnejšia Grishamova kniha. Už raz som si povedala, že končím s Grishamom, teraz som sa druhý krát sekla. To je definitívne posledná kniha, ktorú som si od neho kúpila. Ďakujem, neprosím.

Ladiva
15.06.2018 3 z 5

Na Slovensku kniha vyšla pod názvom Ostrov Camino, čo bola nakoniec lokalita, v ktorej sa odohrala väčšina deja. Po svižnom začiatku sa dej začal vliecť a akosi sa domotal až do konca. Jediné, čo ma na knihe zaujalo, bolo nazretie do zákulisia trhu s knihami, ich vydávanie a predaj. A práve vďaka týmto zaujímavostiam, sa mi kniha nakoniec celkom dobre čítala.

JanzPardubic
10.06.2018 4 z 5

Nová kniha od Johna Grishama a opět jiné prostředí. Tentokrát vedle černého obchodu s knihami poodhaluje i pozadí spisovatelské činnosti, a to je pro mě nejsilnější stránka knihy. Nevím, jestli to lze brát jako Grishamovu "zpověď", ale nahlédnutí do spisovatelovy dílny a práce není tak obvyklé a rozhodně bylo v tomto případě - alespoň pro mě - zajímavé a obohacující. Někomu se může zdát Obchodník málo akční, ale mně se konstrukce příběhu i závěr líbily.

Ivan F
14.05.2018 3 z 5

Keď som knihu začal čítať, tak som si povedal: konečne, Grisham sa vrátil ku koreňom a máme tu poctivé čítanie. Moje nadšenie vyprchalo po tretej kapitole, kedy sa príbeh začne vliecť a vlečie sa až do konca. Nevadili mi opisy toho, akí spisovatelia vlastne sú a čo chcú, práve naopak, Grisham mi ulahodil. Avšak akčná stránka príbehu je surovo a bez milosti okresaná na nevyhnutné minimum. Okrem toho, mnoho Grishamových kníh bolo sfilmovaných a mne opis knihovníka Brucea Cablea prišiel, ako prvoplánovo napísaný pre McConaugeyho. To mi taktiež nevadilo, ale ako celok je kniha nevyvážená a koniec odfláknutý.

Peršanka
13.05.2018 4 z 5

Už to nemá ty grády, ale pořád slušné čtení. Snad trochu barvotiskové.

Danago
01.05.2018 5 z 5

John Grisham nepíše jen v právnické thrillery , ale mě vždy zajímaly jen ty. Ostatní témata šla tak nějak mimo mě. Ale tato knížka mě moc překvapila.
Na začátku je krádež drahých rukopisů , potom určitá forma vyšetřování, ale ne taková na jakou jsme zvyklí.
Román s prostředí spisovatelů , knikhkupectví , trochu špionáže , trochu romantiky. Velice čtivá knížka s originálním příběhem. Mě se moc líbila.

1amu
01.05.2018 4 z 5

Pan Grisham nás dovedl do prostředí, o kterém zrovna moc spisovatelé nepíší. O to více jsem četl knihu se zvědavostí. Po počáteční akci nastane klídek a já čekám kdy konečně ta Mercer vleze do sklepa hlavního podezřelého. No dočkal jsem se, ale že jí to trvalo.
Pobavila mě parta spisovatelů spíše odpočívajících na ostrůvku Camino, s chutí si občas podrbat, pomlouvat zrovna ty z doslechu a popít, či zdlabat připravené chuťovky. To má autor opravdu dobře vypozorované.
Trochu jsem byl zklamán závěrem knihy, kdy na začátku perfektně sehraná parta udělá lup jako hrom a pak končí jako amatéři (s hodně malinkatým "a").
Ano - i obálka dělá knihu, ta je za pět*, kniha o jednu méně.

magnolia
28.04.2018 3 z 5

No, nejsem asi správná čtenářka tohoto žánru, to si uvědomuji. Zkusila jsem a dočetla, ale nadšení se nekoná. Scházející se spisovatelé mi, jako většině zde komentujících, nebyli vůbec sympatičtí, spíš naopak. Něco jsem se dozvěděla o světě sběratelů vzácných knih, ale až na akční začátek, to bylo takové obyčejné, skoro nudné (i když různá prostředí a hlavní zápletka tak úplně obyčejné nebyly).

tulip131
20.04.2018 4 z 5

Od Grishama toho mám přečteno spoustu, tohle bylo ale něco jiného a musím říct, že povedeného. Kniha je akorát dlouhá, právníci jen v pozadí, přesto podrazy a léčky nechybí. Skvěle jsem se bavila.

čef
15.04.2018 5 z 5

Není mnoho románů z prostředí obchodu s knihami natož s kriminální zápletkou, čemuž se dost divím, vždyť to musí být pro spisovatele skoro domácí hřiště. John Grisham se navíc etabloval spíše v právnickém ranku, takže jsem byl ještě více překvapen. Cynické a přezíravé hlášky od románových postav spisovatelů ke knihám konkurentů a potažmo k naivním čtenářům, jsem však již dříve zaznamenal i v jiných románech, ale i zde se mi čtou jen s překvapeným a trochu zamrzlým úsměvem na rtech. Nicméně není překvapivé, že příběh má jako vždy originální zápletku a je výborně zpracovaný a vypointovaný - autor je přece dokonalý profesionál, který moc dobře ví, co na nás platí a za co jsme ochotni vždy utrácet.

hs777
12.04.2018 4 z 5

Na začátku velmi akční loupež a poté krásně vylíčené poklidné pobřeží Floridy s půvabným knihkupectvím, kavárnou a zapáleným knihkupcem - sběratelem vzácných kousků. Víc než pátrání po ukradených rukopisech mě bavila fascinující líná atmosféra místní komunity - většinou spisovatelů, jejich jiskřivé debaty, autogramiády, společné večeře, povalování po pláži a k tomu ještě spousta odkazů na zajímavé knihy. Všem knihomolům doporučuji.

minirock
12.04.2018 4 z 5

Spíš než právnický thriller je to romantický příběh mladé spisovatelky, která se nechá za velké peníze přemluvit k akci která má vést k vypátrání ukradených vzácných rukopisů. Vrací se do městečka na Floridě, kde strávila několikery prázdniny se svojí tetou Tessou a má za úkol vetřít se do místní spisovatelské smetánky vedené podezřelým bohatým prodejcem knih Brucem Cablem a získat co nejvíce informací vedoucích k odhalení pachatelů. Její pátrání je nakonec úspěšné a Mercer i přes výčitky svědomí přispěje k tomu, že se uloupené věci nakonec majiteli vrátí. Oddechovka na pláž nebo koupaliště ale pěkná. Grishamův průměr.