Obchodník

Obchodník https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/365161/bmid_obchodnik-Vbb-365161.jpg 4 203 66

Camino Island série

Zlodějskému gangu s uměním se podařilo uskutečnit loupež století – z přísně střežených prostor knihovny Princetonské univerzity odnesli lup nevyčíslitelné hodnoty, pojištěný na 25 milionů dolarů. Bruce Cable vlastní oblíbené knihkupectví v ospalém letovisku Santa Rosa na floridském ostrově Camino. Peníze si ale vydělává jinak – obchoduje se vzácnými knihami, sem tam i na černém trhu kradených tisků a rukopisů. Mercer Mannovou, mladou spisovatelku a čerstvě propuštěnou učitelku, osloví záhadná elegantní dáma s nabídkou vysoké odměny, když se Mercer pokusí proniknout do Cableova okruhu literárních přátel a odhalit tajemství jeho transakcí. Mercer přijímá – a John Grisham rozehrává další napínavou zápletku svého dalšího mistrovského románu.... celý text

Literatura světová , Thrillery

Vydáno: , Knižní klub

Camino Island , 2017

Rimmsi
Rimmsi
27.06.2020 2 z 5

Knihu jsem dostal nebo koupil? Nevím :) sice se mi četla těžko, ale zvládl jsem ji. Na vysoké hodnocení ani doporučení to ale asi není ta pravá kniha.

Gweny
Gweny
02.05.2020 4 z 5

Zajímavá, ale nijak extra akční zápletka se mi vcelku líbila, i když jsem měla ze začátku pocit, co je to za divnou slátaninu. Když už začínala třetí kapitola a zase se začal odvíjet osud jiné postavy, přemýšlela jsem, proč... Vždyť příběh se mohl zajímavě odmotávat na tom, na čem započal, ale místo toho z knihy, která začínala opravdu akčně, udělal Grisham román.
Nemám nic proti. Nakonec mám z příběhu celkem dobrý pocit, který bude jisto jistě zapříčiněn tím, že jsme hodně času strávili v knihkupectví mezi knihami. To je prostředí, které mám ráda a jen díky tomu je mé hodnocení knihy tak vysoké.
Mrzel mě ale zbytečně uspěchaný konec. Jakoby autor měl zápletku za sebou a už chtěl mít od Mercer i Bruce svatý pokoj.

Kekik
Kekik
21.04.2020 4 z 5

Na začátku mě trochu zaskočilo, jak je kniha psána. První dvě kapitoly byly spíše v popisném vypravování, kde bylo pomálu přímé řeči. S třetí kapitolou se příběh už rozjel, ale nejvíce se mi líbila poslední třetina.
Příběh je velmi zajímavý. Téma knihy je zajímavé a čtenářům blízké. Potěšila zmínka o Kristin Hannah a jejím Slavíkovi.
Konec je skvělý. V budoucnu se určitě podívám po další autorově knize. Třeba bych si mohla oživit Advokáta chudých, kterého jsem četla před lety, ale už si příběh nevybavuji.

VendulaB
VendulaB
21.11.2019 4 z 5

Velmi netypický Grisham - ale povedený. Chybí zde právnické prostředí a hlavní hrdina je tentokrát mladá žena - spisovatelka. Obojí knížce velmi prospívá, protože tak dostaneme knihu psanou lehkou rukou Johna Grishama a příběh, o kterém netušíme, kam nás zavede. I přes slabší konec jde rozhodně o dobrou knihu stojící za přečtení.

vera4669
vera4669
24.10.2019 3 z 5

Žádné velké terno, ale příjemná oddechovka. Žádné velké zvraty nebo napětí, ale za přečtení stojí

halka
halka
16.10.2019 5 z 5

Dostala jsem se k téhle knížce náhodou a nemohla se odtrhnout! Škoda, že neměla 3x tolik stran :-) Přesně typ detektivky pro mě - žádné drasťárny (tedy skoro) a hezký příběh okolo. Jsem zvědavá na další jeho knihy.

klimovar
klimovar
06.08.2019 4 z 5

Tuto knížku nelze odsoudit na začátku, protože první kapitoly jen popisují co se stalo, aby uvedly čtenáře do děje. S hlavní hrdinkou se potkáváme o několik stran později. Takovouto knížku do ruky beru s předpokladem odpočinkového čtení bez přehnaných úvah apod. Přečetla jsem ji rychle a bavila mě. Můžu jen doporučit, na letní čtení ideální.

kaffa
kaffa
27.06.2019

nedočteno.... nuda nad nudu, nevím, jestli je to vina překladu, ale naprosto nudné holé věty popisující děj stylem - přišel, udělal, nevěděl, zjistil, odešel - sem snad ještě v žádné jiné knize neviděla.... dočetla sem po stranu 50 a nedozvěděla sem se nic ani o hlavní postavě, furt jen popis něčeho, co bylo....
krom toho, už samotná krádež v úvodu je fakt divná.... např. zločinec profík a nechá na místě dna s tím, že se vlastně tak nic moc nestalo, a ještě se potlouká na veřejnosti....?

Gracian1964
Gracian1964
08.06.2019 5 z 5

Kniha požičaná z knižnice. Kedysi som si ju chcel kúpiť, lebo ma zaujala témou, ale napokon k tomu nedošlo. Tak keď som ju objavil v knižnici, s radosťou som po nej siahol. Prečítané za necelé tri dni. Niektorí komentátori predo mnou spomínali, že nuda. Nuž neviem, čo čakali a aký adrenalín na stránkach potrebujú, aby sa nenudili, hm... Ja som sa veru vôbec nenudil. Ukradnuté staré vzácne rukopisy, svet drahých i menej drahých kníh, spoločnosť spisovateľov, kníhkupcov, vydavateľov, agentov, atraktívne prostredie, témy točiace sa okolo literatúry. Bavilo ma to veľmi. Nech si každý hovorí či píše, čo chce, mne sa to páčilo. Grisham je skrátka taký starý dobrý spoľahlivý štandard. A to nie je málo.

konicekbily
konicekbily
01.04.2019 3 z 5

Věrní čtenáři autorových knih budou určitě hodně překvapeni: kniha je úplně o něčem jiném, než předpokládali. Nemohu však hovořit o zklamání, je velice dobře napsaná a přes některá hluchá místa se dát dobře číst.

Moncele
Moncele
16.03.2019 5 z 5

Rychlý rozjezd, zajímavé prostředí, spousta odkazů na literární díla... V jednu chvíli jsem maličko zaváhala nad "pravdomluvností, ctí a pravdou", ale na celkovém zážitku z knihy to nic nezměnilo. Podle některých slabší Grishamovo dílo, ale já jsem ji užila, doporučuji.

Greenfingers
Greenfingers
14.03.2019 3 z 5

Johna Grishama mám docela rád, ale Obchodník zřejmě nebude jeho Nr.1 kniha.
Řadím ji mezi průměrné thrillery a čekám na něco lepšího.

Hana721
Hana721
03.03.2019 2 z 5

Právě jsem dočetla a za mě nuda. Nevím, jestli dám autorovi ještě jednu šanci.

Miruš
Miruš
02.03.2019 5 z 5

Konec dobrý, všechno dobré... líbilo se mi to.

Metroušek
Metroušek
19.02.2019 2 z 5

Opravdu nechápu, co se s Grishamem stalo, že začal psát jinak, a bohužel hůře, a především, že mne ve většině svých posledních knih dokáže tak nudit. Obávám se dokonce, že zapomněl i své dříve výborně zvládnuté řemeslo. Námět a začátek bývají dobré, ale pak se něco zvrtne, a zbytek knihy se dá možná letmo pročíst, ale přečíst, to už je utrpení. Sám si docela plním předsevzetí, že ve stáří chci být malým chlapcem. Že by si Grisham předsevzal, že se z profesionála stane amatérem?! Pak je na nejlepší cestě.

Astonius
Astonius
16.02.2019 1 z 5

Nevím, jestli bylo vhodné začínat s tímto autorem právě touto knihou, ale představu o jeho stylu jsem si udělala a za mě tedy ne. To byla nuda na nudu, četla jsem stále jen popisy něčí minulosti nebo unylé nezajímavě vykreslené popisy toho, co se právě děje a jak vypadá prostředí a ani zápletka mne nějak nedokázala upoutat. Způsob, jakým autor příběh vyprávěl, něco pro mě podstatného postrádal - takovou tu jiskru, šikovnost, spisovatelské umění - takové to "něco", co když autor má, může psát i o úplné kravině a čtenář se nemůže od knihy odlepit. Tady jsem to nenacházela ani v linii detektivní, ani v psychologii postav či v lince milostné. Kniha na mne působila jen jako dobré uspávadlo.... :-)

niknikita
niknikita
22.01.2019 5 z 5

Bála jsem se, že se budu pohybovat v právnických kličkách, které opravdu nemusím. Po lehce zločineckém začátku jsem se ale dostala na prosluněný floridský ostrov s bohémskou atmosférou plnou knih, knihkupců a spisovatelů a užívala jsem si to.
Krásná obálka a celkově příjemné překvapení!

Artep25
Artep25
12.01.2019 5 z 5

Co člověk to názor .Já jsem naopak byla překvapená .Netypická kniha od Grishama,ale velmi dobře napsaná a bavila mně až do konce .

allyce
allyce
06.12.2018 1 z 5

Zatím nejslabší kniha od pana Grishama, který je, tedy lépe řečeno byl, můj oblíbený autor, který si sám postavil laťku hodně vysoko. Vypadá to, že už nemá sílu na ni dosáhnout, ani se jí přiblížit. Zklamání.

VladiKlaisner
VladiKlaisner
29.11.2018 4 z 5

Lehké čtení s trochu napínavým příběhem, za mě hlavně velké plus za zajímavé téma. Knihy o knížkách, knihkupcích, knihovnících, spisovatelích mě vždycky chytnou.
"Každé knize dám šanci sto stran, a pokud mě spisovatel do té doby nedokáže zaujmout, odloží ji. Existuje tolik dobrých knih, co bych si chtěl přečíst, že nemá cenu ztrácet čas se špatnou."
Jen ten konec byl moc narychlo a vše skončilo až moc jednoduše.