Obchodnice se zlatem

Obchodnice se zlatem

Německo anno Domini 1485 Pro mladou židovku Leu je tento rok ve znamení samých katastrof. Její otec a starší bratr Samuel zahynou při pogromu a ona se od té chvíle musí vydávat za Samuela, aby zachránila dědictví po otci, a zajistila tak živobytí pro zbytek své rodiny. V této dvojroli jí hrozí mnohá nebezpečí, a to nejen ze strany křesťanů, ale i od jejích souvěrců, kteří chtějí „Samuela“ za každou cenu oženit. Lea se však zamiluje do záhadného Rolanda, jenž ji přiměje k víc než dobrodružné misi......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/27_/27795/obchodnice-se-zlatem-eXq-27795.jpg 447

Goldhändlerin (2007)

Vydáno:, Knižní klub

Anie94

Moc krásný příběh o Lee, která se vzepřela konvencím a udělala to, co bylo pro společnost nemyslitelné, ale ona to cítila jako správné, a díky tomu překonala sama sebe a našla své štěstí.

pavlinkaa
10.09.2016

Byl to pěkný příběh, dobře se mi četl, jen konec mě trochu zklamal. Moc přeslazený, vůbec se mi do závěru nehodil, ale ano, autorka to tak cítila a já to tak musím respektovat :)

seredomi
20.11.2014

Já jsem knihu o židovství ještě nečetla a ani o tomto tématu před knihou mnoho nevěděla. Díky této knize jsem zas o něco víc v obraze a to poutavou, zajímavou a čtivou formou. za mě - super!!

svitim
19.05.2014

Zajímavý příběh, první část se četla velmi dobře, v druhé, při cestě do Španělska jsem se ztrácela ve velkém množství postav. Nicméně je to jeden z těch lepších historických románů pro ženy.

helenkan
07.04.2014

Moc mě nenadchla,zdlouhavá a někdy nudná.Knihy Kočovná nevěstka a Markytánka jsou mnohem lepší.

deedulka
01.03.2014

Neubráním se srovnání se sérií Kočovná nevěstka od autorky, která se mi líbila mnohem více. Kniha Obchodnice se zlatem byla méně dobrodružná, děj tolik plynule neubíhal a kvůli nudnějším pasážím se vlekl. Jinak byl příběh pěkný a hlavní postavy Lea a Orlando sympatičtí. Navíc se člověk trochu vzdělal v historii a dobové kultuře.

orinka3
09.02.2014odpad!

Kdybych si uvědomila, kdo je autorem (autorkou), knihu bych v knihovně položila zpátky do regálu. Opravdu, nepíše dobře, je to hrubé, takové "německé" - jestli mi rozumíte. S kvalitní historickou literaturou se to nedá srovnat.

Mon12
08.01.2014

Skvělá kniha, hlavní postava mladá židovka Lea mi od začátku byla sympatická a jen jsem s napjatým dechem pročítala každé její dobrodružství, jak si poradí se svým nelehkým údělem. Vřele doporučuji :-)

drtinka
18.09.2013

Moc pěkná a napínavá kniha, doporučuji i ostatní knihy Iny Lorentz

Andulienka
28.12.2012

Čítala som od tejto autorky všetky jej posledné knihy - Poutnice, Kastrátka i Obchodnice se zlatem. Knihy boli pekne histircky napísané, no najviac ma zaujala práve posledná - Obchodnice se zlatem, tu som sa aj zasmiala, hlavná hrdinka mi bola veľmi sympatická, rozumná...stretnete sa tu s K.Kolumbusom, a samozrejme aj s inými významnými postavami histórie... Túto knihu od Iny Lorentz jednoznačne odporúčam :)

tina.38
12.04.2012

I tato kniha je super-romantika,dobrodružství i trochu historie.