Obchodnice se zlatem

Obchodnice se zlatem https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/27795/bmid_obchodnice-se-zlatem-eXq-27795.jpg 4 58 11

Německo anno Domini 1485 Pro mladou židovku Leu je tento rok ve znamení samých katastrof. Její otec a starší bratr Samuel zahynou při pogromu a ona se od té chvíle musí vydávat za Samuela, aby zachránila dědictví po otci, a zajistila tak živobytí pro zbytek své rodiny. V této dvojroli jí hrozí mnohá nebezpečí, a to nejen ze strany křesťanů, ale i od jejích souvěrců, kteří chtějí „Samuela“ za každou cenu oženit. Lea se však zamiluje do záhadného Rolanda, jenž ji přiměje k víc než dobrodružné misi...... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Knižní klub

Goldhändlerin , 2007

Anie94
24.01.2018 5 z 5

Moc krásný příběh o Lee, která se vzepřela konvencím a udělala to, co bylo pro společnost nemyslitelné, ale ona to cítila jako správné, a díky tomu překonala sama sebe a našla své štěstí.

pavlinkaa
10.09.2016 4 z 5

Byl to pěkný příběh, dobře se mi četl, jen konec mě trochu zklamal. Moc přeslazený, vůbec se mi do závěru nehodil, ale ano, autorka to tak cítila a já to tak musím respektovat :)

seredomi
20.11.2014 5 z 5

Já jsem knihu o židovství ještě nečetla a ani o tomto tématu před knihou mnoho nevěděla. Díky této knize jsem zas o něco víc v obraze a to poutavou, zajímavou a čtivou formou. za mě - super!!

svitim
19.05.2014 5 z 5

Zajímavý příběh, první část se četla velmi dobře, v druhé, při cestě do Španělska jsem se ztrácela ve velkém množství postav. Nicméně je to jeden z těch lepších historických románů pro ženy.

helenkan
07.04.2014 3 z 5

Moc mě nenadchla,zdlouhavá a někdy nudná.Knihy Kočovná nevěstka a Markytánka jsou mnohem lepší.

deedulka
01.03.2014 4 z 5

Neubráním se srovnání se sérií Kočovná nevěstka od autorky, která se mi líbila mnohem více. Kniha Obchodnice se zlatem byla méně dobrodružná, děj tolik plynule neubíhal a kvůli nudnějším pasážím se vlekl. Jinak byl příběh pěkný a hlavní postavy Lea a Orlando sympatičtí. Navíc se člověk trochu vzdělal v historii a dobové kultuře.

orinka3
09.02.2014 odpad!

Kdybych si uvědomila, kdo je autorem (autorkou), knihu bych v knihovně položila zpátky do regálu. Opravdu, nepíše dobře, je to hrubé, takové "německé" - jestli mi rozumíte. S kvalitní historickou literaturou se to nedá srovnat.

Mon12
08.01.2014 5 z 5

Skvělá kniha, hlavní postava mladá židovka Lea mi od začátku byla sympatická a jen jsem s napjatým dechem pročítala každé její dobrodružství, jak si poradí se svým nelehkým údělem. Vřele doporučuji :-)

drtinka
18.09.2013 5 z 5

Moc pěkná a napínavá kniha, doporučuji i ostatní knihy Iny Lorentz

Andulienka
28.12.2012 5 z 5

Čítala som od tejto autorky všetky jej posledné knihy - Poutnice, Kastrátka i Obchodnice se zlatem. Knihy boli pekne histircky napísané, no najviac ma zaujala práve posledná - Obchodnice se zlatem, tu som sa aj zasmiala, hlavná hrdinka mi bola veľmi sympatická, rozumná...stretnete sa tu s K.Kolumbusom, a samozrejme aj s inými významnými postavami histórie... Túto knihu od Iny Lorentz jednoznačne odporúčam :)

tina.38
12.04.2012 5 z 5

I tato kniha je super-romantika,dobrodružství i trochu historie.