Obchodní válka

Počátkem 90. let se Evropa začíná zmítat ve finančním zmatku. Příval ekonomických uprchlíků z východní Evropy a Afriky vrcholí, nastává vlna etnických nepokojů a hladomoru. Mezinárodní obchod se zhroutil a vypukla zničující globální obchodní válka, při které je Evropa vydána napospas chaosu. Podaří se Spojeným státům zabránit zdrcujícímu celosvětovému válečnému konfliktu? 20030915 Keclikoe Politický thriller popisující důsledky ekonomického krachu v Evropě...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/13_/139141/obchodni-valka.jpg 4.48

Cauldron (1993)

Literatura světová, Romány, Thrillery
Vydáno:, BB art

Kniha Obchodní válka

Je to takové guilty pleasure. Na jednu stranu taková ta linka jak USA jsou tu jen pro naše východoevropské dobro je trochu naivní, nadruho stranu i přes to že mám EU rád tak kniha snad až absurdním (ale přinejmenším v zrnku pravdivým) způsobem rozvíjí různé tendence uvnitř EU do svých nejděsivějších podob. Nejsem ohledně EU alarmista, ale i u vlastně mnohem homogenější Jugoslávie nás surovostí jejího pádu zaskočila. Asi oblíbená kniha bezpečnostní mluvící hlavy L. Visingra, který mi tuto knihu "prodal" na svém blogu skrze nálet EUconu na Letiště Brno-Tuřany. Toto a neuvěřitelná erudice autora v typech tankové munice by vás mohlo nalákat. :)

Tazz1
16.11.2016

Skvělá knížka s napětím od začátku do konce. I přes poměrně velký rozsah (625 stran coby ebook) se četla snadno a rychle. Kniha ve stylu Toma Clancyho. Za sebe mohu jen doporučit.

fish73
19.11.2014

Perfektná kniha pre niekoho koho zaujímajú fiktívne konflikty medzi štátmi a nepotrebuje v knihe čítať vety typu bol nádherný večer, a cestička k potoku viedla cez zasnežené údolie, ktoré bolo osvetlené iba svitom mesiaca atd...Tu ich určite nenájdete, zato nájdete opis rôznych zbraní a ich devastačný účinok spolu s rôznymi spôsobami vedenie útov či už pozemných leteckých či na mori. Pre mňa dôstojný nástupca Toma Clancyho s ktorým spoločne napísali knihu Rudá Bouře, mimochodom tiež super.

Larry Bond

Larry Bond