Obchod s Hitlerem

Obchod s Hitlerem https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/1431/obchod-s-hitlerem-1431.jpg 4 11 2

Příběh falzifIkace Hitlerových deníků podle knihy britského spisovatele Roberta Harrise se stal základem velmi úspěšného seriálu britské televizní stanice BBC. Jakmile Gerd Heidemann, reportér listu Stern, získal první díly "deníků Adolfa Hitlera", kresby, malby a další dokumenty zaručeně signované Hitlerem, spojil se s mocnými tohoto tiskového koncernu. Několik let přísně utajovaná záležitost nakonec roztočila na plné obrátky světový obchod. Zatímco Stern již vyplatil statisíce marek za získání dalších dílů, ověřuje se pravost dokumentů. Kdo byl autorem deníků? Kdo z mocných tiskových magnátů naletěl? Kdo na všechno doplatil?... celý text

Literatura světová , Historie

Vydáno: , Naše vojsko

Selling Hitler , 1993

baacinka
21.09.2018 3 z 5

Čekala jsem román a on to byl dokument. No, asi proto mě to tak neoslovilo. Harris je skvělý vypravěč, ty postavy vylíčil krásně. A ze začátku mě fakt chytla ona atmosféra západního Německá 70. a 80. let, kdy se navzdory oficiální linii v určitých kruzích za suvenýry z Třetí říše platilo zlatem a každý, komu vůdce třeba jen podal ruku, platil mezi místní smetánkou za celebritu. Potom už mi to ale přišlo zbytečně podrobné a dlouhé. Přečetla jsem to jen kvůli čtenářské výzvě a teď koukám, že to nebylo vydáno roku 1986 a je mi to do výzvy k ničemu. To je fakt fail!

soukroma
08.09.2017 3 z 5

Literatura faktu čerpající z ohromného množství materiálů - není o Hitlerovi (o něm se dozvíme jen několik málo známých útržků v prvních asi třiceti stranách knihy), ani ne o souvislostech dějinných (jen pár zmínek o konci H. života a lidí z jeho okolí), ale o tom, jak "svastika prodává", tedy celý humbuk a představení lidí a institucí, podílejících se na obchodu s "Hitlerovými deníky".
Mě to podrobné faktografické líčení ale moc nebavilo, raději mám autorovy napínavé fikce a romány kořenící v historii.

Adolf Hitler deníky falzifikáty

Robert Harris