Občas lžu

Občas lžu https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/397829/bmid_obcas-lzu-vLk-397829.jpg 4 275 81

Amber je upoutána na nemocniční lůžko. Nemůže se hýbat. Nemůže mluvit. Dokonce ani nedokáže otevřít oči. Ze všech smyslů jako by jí zbyl jediný: sluch. Amber slyší každé slovo, které lidé kolem ní řeknou, i když oni sami o tom nemají tušení. Mluví bez zábran a mnohdy říkají nepříjemné věci. Ne vždy to dává Amber smysl. Ale přesto se snaží z vyslechnutých hovorů seskládat mozaiku událostí, které ji dostaly až sem. A je si stále jistější, že s tím má něco společného její manžel. Mrazivé pasáže ze současnosti střídají dvacet let staré zápisky z dětského deníku, a když se obě dějové linky v závěru protnou a dospějí k naprosto nečekanému závěru, užasne i nejprotřelejší čtenář tohoto žánru.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Domino

Sometimes I Lie , 2017

lištička123
19.04.2020 3 z 5

Popravdě jsem z téhle knížky zmatená, hlavně z její poslední třetiny. Přišlo mi to tak nějak pomotané. Kniha mě zklamala, čekala jsem víc. Přesto dávám hvězdičky za střídání linek a za příběh.

mikika
19.04.2020 3 z 5

díky tomu, že jsem četla předchozí autorčinu knihu, už jsem tak nějak čekala, že její hrdinka nebude normální...a že zápletka bude totálně ujetá. vše se potvrdilo. což asi není dobře.

Smadienka
13.04.2020 3 z 5

No, tak to bylo slušný psycho. V knize se střídají tři linie - současnost, doba před nehodou a zápisy z deníku z dětství. Amber je po dopravní nehodě v kómatu, ale slyší vše co se děje kolem ní. Postupně přicházíte na to co se stalo, na to kdo vůbec psal deník a opět vám poslední strana knihy vyrazí dech.

Monique66
21.03.2020 3 z 5

Knihu jsem přečetla včera a ještě pořád nevím, co si mám o ní myslet. Ze začátku se rozjížděla pomalu, ale pak přišel zvrat a musela jsem ji dočíst. Během čtení mě přepadly snad všechny emoce... od zděšení, znechucení, kdy jsem chtěla knihu už fakt odložit.. A konec? Potřebovala bych na konci, aby autorka napsala brožurku, co byla nakonec lež a co pravda, protože vůbec netuším, jak si konec vyložit. Teda aspoň tuším, ale tady člověk nikdy neví. Mám pocit, že abych to pochopila musela bych to přečíst ještě tak dvakrát.

Gumiczud
20.02.2020 4 z 5

Když už jsem si říkal, že tuším jak příběh dopadne tak přišel zvrat. Zvrat, který mě naštval a až po nějaké době nadchl. Příběh je promyšlený a drží čtenáře u knížky do poslední stránky.

Barbora216
05.02.2020 5 z 5

Dokonalost. Od knihy jsem měla velká očekávání a ta se mi splnila. Každou chvíli jsem byla překvapená, vyprávění bylo svižné, příběh odsýpal a já měla pořád chuť číst dál. Super, rozhodně parádní thriller, konec byl možná malilinko překombinovaný, ale celkový dojem je určitě na pět hvězdiček.

terinkha
05.02.2020 3 z 5

Marně přemýšlím, která ze sester byla větší potvora - jestli Amber nebo Claire. Když se díky třem časovým rovinám začalo vyjasňovat, kdo/co/kdy/kde/proč, byla jsem docela překvapená, ale nemůžu říct, že bych takové rozuzlení nečekala.
Kniha plná vyšinutých manipulativních psychopatů (a to je něco na mě, však kdo mě zná, už ví).
Trochu v tom vidím Marokánku, trochu Někdo cizí v domě.
Tři ušmudlaný hvězdy, příběh je jinak celkem hezky napsaný, i když ty čárky tam teda pěkně haprovaly (korektury!!) :-/

jasmína
02.02.2020 5 z 5

Sice jsem byla chvilkama dosti zmatená, ale kniha je čtivá i napínavá.

Tina.orl
01.02.2020 5 z 5

Kniha je velice poutavá. V jednu chvíli si říkáte, že už je to všechno jasný, a že se už budete jen nudit. Pak ale příjde nový zvrat a potom zase další.

Nejprve jsem chtěla dát 4⭐, ale dílo mě nepřestávalo překvapovat. Určitě doporučuji. Nenechte se odradit začátkem.

Bonbonierka
29.01.2020 4 z 5

Tahle kniha se mi dostala hluboko pod kuzi, pri cteni me dej velmi strhl, autorka se zaradila mezi me oblibene! Skvely pribeh z nemocnicniho prostredi.

KuroHaru
26.01.2020 4 z 5

Pohodové čtení na víkend. Okay, to je asi věc vkusu a názoru, ale je to taková kniha, co přečtete za dva večery, neurazí, ani příliš nenadchne, ale rozhodně se dobře čte a je to jako koukat na napínavý film.

Guepp
23.01.2020 4 z 5

Tak to je fakt velke prekvapeni. Prave jsem docetla a jsem nadsena. Prislo mi, ze se pribeh dvakrat nebo trikrat prevratil uplne jinym smerem. Poutave, ctive a ... fakt potrebujete vedet, jak to sakra dopadne. :D A pozor, Amber obcas v (zasadnich) vecech fakt lze.

Ivuska.09
17.01.2020 4 z 5

Nebyl to špatný příběh - ti, co už mají nějaké thrillery načteny, ho budou nejspíš hodnotit jako průměr (případně lehký nadprůměr). Pokud ale tento žánr tak často nečtete, tak by se vám tato kniha mohla líbit. Rozhodně se moc dobře četla, v ději jsem se neztrácela a dějově je dobře sestavená. Já mám jen drobné výtky k závěru, ale to je spíše tím, že už mám thrillerů za sebou dost. Ale i tak si přečtu i autorčino druhé dílo.

luciella10
06.01.2020 2 z 5

Asi jsem čekala něco víc, hlavní hrdinka mě hrozně štvala, měla jsem pocit, že si to vše zaslouží. Překombinovaný styl mi nevadil, neztrácela jsem se v tom, ale kniha mě nenadchla. Nedoporučuji.

monci6485
04.01.2020 5 z 5

Skvělé čtení. Taková svině, ale stejně jsem jí fandila.. :-D

Laduš94
03.01.2020 4 z 5

Něco na pomezí 3 a 4 hvězdiček. Vzhledem k tomu, že jsem knížku přečetla asi za dva dny, jsem neměla problém s poměrně zamotaným dějem a čtení jako takové jsem si hodně užívala. Dost často se u mě stává, že mi poměrně slušnou knížku zkazí konec - ani tady tomu nebylo jinak. Překombinované, nereálné, přitažené za vlasy. Ale pokud budete ignorovat těch pár závěrečných stránek, tak je to super.

Hvězdinka
02.01.2020 4 z 5

Zajímavá kniha, líbila se mi. Hodně propletené, dost zvratů, konec otevřený, ale ne nepochopitelný, vše do sebe zapadalo.

Sazinek
17.12.2019 2 z 5

Doufala jsem, že komentář napíšu hned po dočtení, nestalo se tak. Píšu asi po 14 dni dnech a pamatuju si toho málo teda.. Za mně moc ne. Kniha se četla dobře, měla spád to ano, ale těch lží tam bylo tolik, že vlastně netušíte čemu věřit. Jsem ráda, že jsem si ji přečetla, ale doporučit ji nemůžu.

Trustty
28.11.2019 3 z 5

Pfff, ještě teď jsem v tom zamotaná :))
Tohle nebylo čtení pro mě.

Dixinka
16.11.2019 5 z 5

Některé pasáže jsem musela číst dvakrát, abych vše pochopila, ale nakonec když jsem se zamyslela, pěkný, nečekaný.

psychologické thrillery

2019  76%Občas lžu