O ženách

O ženách https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/26579/o-zenach-26579.jpg 4 38 6

Velký guru odpovídá na otázky týkající se témat žena-muž, feminismus, sexualita, homosexualita, manželství, láska, vztah, mateřství. "Když si milenci navzájem říkají - nemůžu bez tebe žít, není to o tom, že by se podváděli, myslí to vážně. Ale neznají podstatu života. Zítra to bude tatáž žena, ale nebude vypadat tak krásně. A v průběhu dalších dní se oba, muž i žena, budou cítit uvězněni."... celý text

Literatura naučná Osobní rozvoj a styl
Vydáno: , Eugenika

The Book of Women , 1996

RendyaDav
14.01.2020 5 z 5

Vše co se žena potřebuje dočíst a porozumět sama sobě, tak ať si přečte tuto knihu...

Petrush
07.09.2019 1 z 5

Cca první polovina knihy mi přišla jako hromada řečí s cílem polechtat ženské ego. Druhá polovina se mi zdála realističtější, ale stejně...jako by bylo prvotním cílem vyjít s netradičním názorem či pobouřit. V knize byly i podnětné myšlenky, mj. zajímavý pohled na vztahy, ale celkově mě neoslovila. Ale třeba jsem ji jen naprosto nepochopila.

citronekodvedle
01.03.2018 5 z 5

vždycky jsem se bála mít dědi, kvůli tomu že je zkazím, ale po shlédnutí videa od pana Duška a přečtení téhle knížky už se nebojím, plus mi hodně dala celkově ohledně ženství

kamibe
03.10.2015 5 z 5

Já mám Osha jako jednoho ze svých nejoblíbenějších autorů.
Chápu, že tohle, co je v této knížce psáno, je místy velmi nemilé čtení. Ale otevírá vysvětlení mnoha nepříjemností, hrubostí i velkého násilí, které se dělo a děje.
Mám ve zvyku si v knihách, které čtu, tužkou označovat věty, které mě zaujmou, se kterými souhlasím nebo naopak bych o nich potřebovala více debatovat. (Pryč jsou doby, kdy jsem brala každou knihu skoro jako ikonu. Beru je jako svůj učební či oblažující prostředek. Jedině hodně krásné knihy - jedno, zda dětské nebo pro dospělé - nechávám bez značek, a když už potřebuju něco vyznačit, raději vkládám hezký papír.) Ale v této útlé knize jsem víc stránek popsala než nepopsala.

Za zmínku by stálo hodně Oshových výroků. Vyberu jen:
... kdykoli ke mně přijde žena a poslouchá mě, poslouchá mě hlouběji, důvěrněji láskyplněji. Ale když ke mně poprvé přijde muž, je velmi odolný, ostražitý, bojí se, že ho můžu ovlivnit nebo zranit, pokud jeho znalost nepodpořím. Případně je-li vychytralý, pokračuje s interpretací všeho, co bylo řečeno, vzhledem ke svým vlastním znalostem a řekne: "To všechno vím - nebylo to nic nového." Tohle je způsob, jak ochránit jeho ego, jak ochránit jeho tvrdou skořápku.

Osho je známý tím, jak zpochybňuje výklady jiných. To je pro mne také hodně poutavé - ukazuje mi jiné pohledy na stejnou věc, pohledy, které by mne třeba vůbec nenapadly.
Pro mne bylo zajímavé Oshovo upozornění, že ty nejlepší otázky v knize Prorok kladou ženy. A velmi zajímavé pro mne bylo to, jak v některých ohledech s Chalílem Džibránem nesouhlasí.

Doporučila bych číst tuto knihu všem ženám, neboť jim najednou bude jasné, proč se jim někdy stává, že s muži vůbec nechtějí být.
Největším poselstvím pro mne z této knihy je to, že patrně nejvíce záleží na nás - ženách! Protože jsme to my, ženy, kdo vychovává budoucí muže.

janulka1310
26.07.2014 3 z 5

Jedná se o moou první knihu od Osha, takže jsem trochu rozpačitá, protože některé myšlenky mě přímo nadchly, některé naprosto odrovnaly:) takže objektivní hodnocení asi nechám spíše až na další knihu.

ona_vi
11.06.2013 5 z 5

NJN, co dodat k Oshovi ?? Mluví mi z duše :-) Zvlášť v pasáži kolem manželství :-) Jeho oranžová kniha je pro mě dobrým průvodcem spolu s Eckhartem Tolle. Oslovilo to i mého přítele :-)

Osho
indická, 1931 - 1990