O želvách, lidech a kamenech - Mýty, legendy a pohádky černé Afriky

O želvách, lidech a kamenech - Mýty, legendy a pohádky černé Afriky https://www.databazeknih.cz/img/books/90_/90233/o-zelvach-lidech-a-kamenech-90233.peg 4 12 1

Přeložený výbor z legend a pohádek obyvatel černé Afriky zachycuje příběhy ústně tradované v jednotlivých kmenech. Veselá i smutná vyprávění o životě a smrti, zvířatech a lidech, lásce, nenávisti a šibalství středoevropského čtenáře překvapí svou zvláštní, syrovou poetikou.

Maanna
23.03.2020 5 z 5

Další zajímavý průřez mýty, legendami a pohádkami, tentokrát z Afriky. Četl se ještě lépe než mýty z Austrálie, i když bych opět nedoporučovala útlocitným. Zajímavé je, že přátelství je jednoznačně stavěno nad rodinné vazby. Velkou roli pak hraje jídlo, jeho shánění a hlad. Líbily se mi příběhy s otevřeným koncem, které vybízely posluchače k zamyšlení. Naopak pro mě bylo obtížné akceptovat, že je v mnoha příbězích hrdina vlastně velmi nesympatický - podvody a proradnost jsou tu akceptované, pokud z nich má hrdina prospěch. Opravdu je zajímavé, jak se mohou podhledy na život v různých částech světa lišit a já tyhle možnosti aspoň malinko nakouknout pod pokličku moc vítám a děkuji tímto nakladatelství Argo

pohádky Afrika mýty a legendy báje africké pohádky

Část díla

všech 55 částí díla