O vlčí nevěstě

O vlčí nevěstě https://www.databazeknih.cz/img/books/77_/77440/bmid_o-vlci-neveste-Nv6-77440.jpg 4 16 3

Výbor kazašských lidových pohádek. Poušť a step, nebetyčné hory, obrovská stáda dobytka, koní, ovcí a velbloudů. Opodál chudé jurty, ale i bohaté paláce vládců - chánů, sultánů, a bohatých bájů. Taková je minulost Kazachstánu, v níž vznikala stará lidová tvorba kočujícího a pasteveckého národa, dodnes okouzlující svou zvláštností. V této knize je pouhý zlomek pohádkového bohatství kazašského národa. Pohádky takové, jaké našim čtenářům poskytnou představu o příbězích, které se kdysi v Kazachstánu vyprávěly a dodnes vyprávějí.... celý text

Pro děti a mládež , Pohádky

Vydáno: , Albatros (ČR)

Kazachskije narodnyje skazki, Kazachskije skazki , 1962

Hani77
22.06.2021

Tato kniha nepatřila mezi mé oblíbené. Tuším, že jsem ji četla jen jednou. Netroufám si hodnotit hvězdičkami, ale myslím, že bych dala tak 3.

Zmiu
07.11.2012 5 z 5

Jedny z mých oblíbených pohádek. Rozdělení pohádek bylo skvělé, smutné jsem většinou znovu nečetla, oproti tomu k oblíbeným patřily ty chytré a čtverácké.

eraserhead
12.06.2011 4 z 5

Hodně zajímavé a povedené pohádky, které sice občas oplývají klasickými pohádkovými stereotypy, na druhou stranu jejich "exotičnost" přináší spoustu nových nápadů, zápletek a situací. Pohádky jsou tématicky rozděleny do několika "kapitol" , dojde tedy na klasické magicko-kouzelné pohádky (těch je většina), opravdu strašidelné až horrorové pohádky a tzv. chytré a čtverácké pohádky plné chytrosti a humoru, jež by se (respektive jejich hrdinové) skvěle hodily do knihy "Moudří blázni". A ta exotická, krkolomná jména hlavních hrdinů a hrdinek...... Výborné seznámení se s trochu jinou kulturou, prostřednictvím pohádek to vždy mile potěší.