O víle Amálce a žabce Márince

O víle Amálce a žabce Márince https://www.databazeknih.cz/img/books/55_/55470/bmid_o-vile-amalce-a-zabce-marince-hlS-55470.jpg 4 74 14

Dvoudílná pohádková kniha vypráví jednak o lesní víle Amálce a jednak o žabce Márince a žabáku Josefovi. Námětem všech příběhů z prostředí lesa a vodní tůňky je vzájemná pomoc zvířat, pohádkových bytostí a přírodních jevů přednebezpečím, jakým je např. v prvé části myslivec a vodník a ve druhé čáp.

Marika Vanova
27.04.2023 4 z 5

Tuhle knížku jsem si objednala na základní škole při hromadné školní objednávce z Albatrosu a měla jsem ji moc ráda.

Kontryhelka
28.01.2023 5 z 5

Další krásná a nezapomenutelná kniha o milované víle Amálce. Jak kniha, tak Večerníček v televizi patří mezi nejhezčí pohádky pro děti a zůstanou v srdci mnoha generacím.

verka5083
23.06.2022 5 z 5

Kniha mého dětství, že které mi teta četla na dobrou noc. Znovu jsem si ji musela přečíst a zavzpomínat. Skvělá kniha, kterou mohu jen doporučit.

petraj30
27.06.2021 4 z 5

Nejsou to klasické pohádky, na které jsou děti zvyklé, ale špatné rozhodně nejsou. Jen jsou psané složitějším stylem a některé pojmy jsem musela dětem vysvětlovat.
No, rozhodně existují lepší pohádkové knihy, ale tato taky nebyla špatná.
P.S.: Obrázky jsou nádherné

MOu598
06.06.2020 4 z 5

Vílu Amálku znám z Večerníčků (tam se mi víc líbila, než na ilustracích v této knížce). Žabku neznám a pohádky o ní mi připadaly pro děti složité.
Celkově veselá, barevná knížka pro děti.
Citát:
"Řekla ježková... ježek mi šlápl bosou nohou na pichláky. Když šlápne ježek na ježka, to je opravdu neštěstí."
"Jak rozšmodrchali zašmodrchanec rozšmodrchátkem."

m_martina
26.05.2020 4 z 5

Kniha se líbila i mým vnučkám, ale není tak dobrá jako jiné knihy, které pan Čtvrtek napsal.

Radka1911
06.09.2018 5 z 5

Jedna z mých prvních knížek které jsem přečetla, vílu Amálku si zamilovala, lásku ke knihám mám možná už z té doby. Teď jí čtu malé vnučce. Doporučuji pro malé čtenáře.

SSTknihy
15.06.2018 3 z 5

Hezké milé vyprávění s pěknými ilustracemi.

ZuzziŠ
18.06.2017 3 z 5

Víla Amálka je krásná, nádherná. Dojem kazí ty zatracené žáby!

Luccy78
13.08.2015 4 z 5

Takové milé, hezké povídání o víle Amálce a v druhé části knížky o žabce Márince. Příběhy jsou krátké, s velkými písmenky, takže vynikající i pro malé začínající čtenáře..

jaja1989
17.04.2015 5 z 5

Jako malá jsem z ní za test musela opisovat, ale i tak jsem si oblíbila prostě nerezavějící klasika.

kika 13
09.02.2013 3 z 5

Mám tuto knížku i doma.Pěkná.

Dandulka
18.05.2012 5 z 5

Tuhle knížku jsem dostala kdysi k Vánocům a mám ji v knihovně dodnes!

WEIL
18.08.2011

Dobrodružství, které vílka Amálka zažila, to se jen tak někomu nepoštěstí.