O věrném filmování Antonie Nedošínské a Theodora Pištěka

O věrném filmování Antonie Nedošínské a Theodora Pištěka https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/319863/bmid_o-vernem-filmovani-antonie-nedosins-7Hd-319863.jpg 4 17 5

Kniha známého filmového historika o jedné z nejpopulárnějších dvojic českého filmu. Z boubelaté Toničky Valečkové, ze které chtěla mít maminka švadlenu, vyrostla nejznámější česká filmová maminka Antonie Nedošínská, Theodor Pištěk ztvárnil během své strmé herecké kariéry přes tři sta filmových postav. O životní a umělecké pouti obou hereckých partnerů vypovídá tato knížka sestavená z archivních materiálů, dobových článků, rukopisných vzpomínek a množství méně známých fotografií.... celý text

DuncanIdaho
08.10.2019 4 z 5

Kniha o dvou mých nejoblíbenějších hercích předkomunistické éry filmu.

IvonaK
03.09.2019 4 z 5

Byla jsem moc ráda že jsem si mohla přečíst o němých filmech které jsem nemohla nikde sehnat. A moc pěkné a stručné počtení o Nedošínské a Pištěkovi a pěkné fotografie z jejich života.

kuky921
17.10.2015 5 z 5

Jelikož mám oba velmi ráda, tak mě knížka nadchla.

Harry
20.07.2012 4 z 5

Kdo se rád dívá na černobílé filmy z první republiky, tak by si neměl ujít tuhle knihu o nejpopulárnějších představitelích manželských (i jiných) rolí. Nedošínská jako starostlivá matinka nebo rázná domovnice a Pištěk se svým knírem - to prostě nemá chybu.

maryzka
17.05.2012 3 z 5

Nejlepší partnerská a manželská dvojice, která česká kinematografie měla