O společenské smlouvě neboli zásadách státního práva

Není mnoho filozofů, jako byl francouzský myslitel Jean Jacques Rousseau, kteří již za svého života výrazně ovlivnili myšlení a chování lidí, není mnoho prací, nevelkých rozsahem, jako je jeho spis O společenské smlouvě neboli o zásadách státního práva, které měly nejen značný dobový význam, ale staly se zároveň díly nadčasovými. Především touto svojí knihou se natrvalo zařadil mezi klasiky právního, politického a sociální myšlení....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/75_/75933/o-spolecenske-smlouve-neboli-zasadach-statniho-prava-75933.jpg 3.928
Literatura naučná, Filozofie, Politologie, mezinárodní vztahy
Vydáno:, Aleš Čeněk

Le contrat social ou Principes du droit politique (1762)

Kniha O společenské smlouvě neboli zásadách státního práva

Kattie
08.11.2017

Nadčasová, velmi zajímavá četba, plná selských rozumů, které nás již dnes nenapadají, ale měly by.

„První člověk, který připadl na to, aby si ohradil kus půdy a řekl: Toto je moje!, a který našel lidi tak prostoduché, že tomu uvěřili, byl skutečným zakladatelem občanské nerovnosti. Kolik zločinů, vále a vražd, kolik běd a hrůz by býval ušetřil lidstvu ten, kdo by byl vyrval ty kolíky nebo zasypal ten příkop a vzkřikl ke svým bližním: Chraňte se poslouchat tohoto podvodníka! Jste ztraceni, zapomenete-li, že plody země patří všem a země že není ničí.“

Miro.slav
24.10.2017

Rousseau nabúrava dovtedajší absolutistický majestát vládcu. Povedzme však úprimne, že v tom nebol sám. K teórii tzv. spoločenskej zmluvy sa okrem neho radí aj T. Hobbes či J. Locke. Rousseau nám tu systematicky predkladá svoje vízie a dokonca opisuje rôzne stupne a druhy spoločností, na základe geografického determinizmu. Pre niekoho to bude nudné čítanie, pre mňa filozofický orgazmus.

filozofie politologie

Jean-Jacques Rousseau

Jean-Jacques Rousseau
francouzská, 1712 - 1778

všechny knihy autora

Kniha O společenské smlouvě neboli zásadách státního práva je: