O smrti smrťoucí

O smrti smrťoucí https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/296049/bmid_o-smrti-smrtouci-aQK-296049.jpg 4 30 6

Švédská spisovatelka píše pro děti o tom, že život je konečný a lidé časem umírají. Těžké téma je zobrazeno překvapivě svižně a s milým humorem, zároveň i s něhou a důstojností. Kniha je plna kouzelných obrázků a nebude děti lekat ani strašit. Je určena čtenářům přibližně od 5 do 12 let a také jejich rodičům, prarodičům a vychovatelům jako branka, která dětem otevře nelehké téma smrti.... celý text

Literatura světová , Pro děti a mládež

Vydáno: , Cesta domů

Dödenboken , 1999

Princezna22
24.06.2023 5 z 5

"ber smrt s humorem".. Knižní Topka

TaLu
31.08.2022 5 z 5

Napsat vtipné pojednání o smrti a to tak, aby nebylo nic zneváženo, ale také aby děti neupadly do celoživotní fobie, je určitě hrozně těžké.
Musím říci, že mě se zpracování líbilo.
Nejvíce mě zasáhla náhlost smrti - dědeček na křesle a vzápětí křeslo prázdné.
Jen bych mrtvolky oblékla, protože nahý umírá málokdo. Možná je to metafora k narození.
Rozhodně na knihu nezapomenu do smrti smrťoucí :o)

essterkaa
03.04.2020 2 z 5

Velmi zvláštní zpracování. Ilustrace jsou celkem fajn, popis smrti však absolutně ne. Dětem bych knihu nikdy nečetla.

janak89
27.03.2020 4 z 5

Kniha, která o smrti hovoří napůl vážně, napůl s humorem, místy cynickým či groteskním. Daří se jí tak sdělovat věci, které řadu dospělých možná zděsí, ale děti (minimálně ty moje) ji čtou s nadšením. Jestli vaše potomky zajímá, co je to smrt, proč je nevyhnutelná, jak se s ní vyrovnáváme a co je na ní možná vlastně i tak trochu fajn, určitě si tuhle knihu přečtěte.

SpiritErised
05.12.2019 3 z 5

Jako dospělákovi se smyslem pro humor se mi to líbilo. Jestli bych ovšem tuhle knížku měla potřebu koupit svým budoucím dětem.... Nevím nevím.

dagmar7365
09.05.2018 4 z 5

Pokud nevíte, jak si s dětmi povídat o smrti, jak jim odpovědět na jejich všetečné otázky, jak je připravit na to, že někdo z blízkých brzy zemře, a co to pro ně znamená, pak doporučuji tuto knihu. Je poměrně útlá, plná obrázků a základních informací o smrti a umírání. Informace jsou dětem předloženy věcně, bez zbytečných básnických metafor, emocionálních projevů, prostě tak, jak to děti mají rádi - jasně a stručně. Současně kniha dává prostor pro další povídání a vlastní rodinné pojetí smrti a všeho kolem.

smrt umírání vyrovnání se se smrtí

Autorovy knížky

Pernilla Stalfelt
švédská, 1962
2016  77%O smrti smrťoucí

Kniha O smrti smrťoucí je v