O slůněti, které chtělo usnout

Ukolébejte dítě slovy ke spánku! Inovativní metodu, která vychází z kombinace relaxačních a psychologických technik a jednoduchého pohádkového příběhu, představil švédský psycholog Carl-Johan Forssén Ehrlin poprvé v knize O králíčkovi, který chtěl usnout. Tato kniha již krátce po svém vydání vzbudila velký ohlas a v mnoha zemích se během krátké doby stala bestsellerem. O slůněti, které chtělo usnout je další, s napětím očekávaný příběh, založený na stejné metodě, která děti dokáže zklidnit a uvolnit tak, aby se jim lépe usínalo. Tentokrát se děti seznámí se slůnětem Elenkou, které nemůže usnout. Putuje i s maminkou do kouzelného lesa, kde potkává nové kamarády, krtka Dřímálka, vílu Chrupinku, myšku Popletu i králíčka Káju, od kterého dostane kouzelný uspávací prášek, aby mohla konečně usnout. Cestou se Elenka od přátel učí, jak usínání může být zábavné a příjemné současně. Část knihy je věnována také nejčastějším dotazům rodičů. V této části autor vysvětluje, jak s knihou pracovat, aby metoda byla co nejúčinnější. Tato metoda, jak se mnozí psychoterapeuti shodují, pomáhá dětem zejména v obdobích, kdy jsou vystaveny větší zátěži, vyrovnávají se přechodem do jeslí či školky, jsou nemocné nebo zpracovávají příliš mnoho vjemů. Dětem, které mají pravidelně potíže s usínáním, tato kniha pomáhá osvojit si zdravé spánkové návyky a ustálit spánkový rituál....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/32_/321792/o-sluneti-ktere-chtelo-usnout-XHT-321792.jpg 3.96

Elefanten som så gärna ville somna (2016)

Pro děti a mládež, Pohádky
Vydáno:, Kniha Zlín

Kniha O slůněti, které chtělo usnout

jarabr
08.12.2018

Vynikající pomocník při uspávání malých dětí. Jemnou sugescí říká dítěti, že je unavené, uvolněné, ospalé, klíží se mu oči. Na cestě ke spánku ho doprovází slůně, které už jde taky spát. Usínací metoda, která u nás zabrala na první pokus, takže nemůžu než doporučit.

pisutka
02.02.2017

Ač jsem neměla v úmyslu si knihoteku zasekat dětskými knížkami, uděluji výjimku. Čtení o sloníkovi zabírá, dvouletý klučina první den usnul u dvacátéprvní stránky, ovšem na startu byl solidně rozjuchaný, na další pokus zabral téměř okamžitě. Věřím, že efekt vydrží a postupně si na čtení před spaním zvykne a následně ho zklidní předčítání jakékoli knížky, což se nám, bohužel, s jinými tituly prozatím nepodařilo. Pro mě kniha roku.

bibi.r
08.01.2017

Příběh o slůněti se mi líbí ještě víc, než ten se zajíčkem :).

Princezna22
23.12.2016

Prostě krásné!! Moji dcerce se strašně líbí příběh a ty obrázky ve vnitr prostě zbožňuje. Pořád čteme králíčka,tak teď můžeme střídat se slunatkem.. Krásné.. Doufám,že vyjde další kniha,protože mi si ji rozhodně přečteme.. Dcerka u toho krásně usína.

Carl - Johan Forssén Ehrlin

Carl - Johan Forssén Ehrlin
švédská, 1978

Kniha O slůněti, které chtělo usnout je: