O skřítku Racochejlovi

O skřítku Racochejlovi https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/26226/skritek-racochejl-26226.jpg 5 12 3

V Černém lese se za jedné ukrutné noční bouřky vylíhl z malého strakatého vajíčka skřítek Racochejl. Byl to takový rarášek, trochu zvědavý, trochu neposedný a trochu zlobivý. Ale uměl si také najít kamarády a pomoct jim, když se ocitli v nesnázích. A oni zase na oplátku pomáhali jemu se všelijakými lapáliemi. Jaké příhody zažil Racochejl se skřítkem Polníčkem, lesním strašidlem Famfulem, s rusalkou a žábou Kuňkou, s pavoučkem Kouzelníčkem, s pidižvíkem Žížalákem a heřmánkovými vílami, s pidimužíkem Smrkovníčkem, s větrnou panenkou a myšákem Rejskem, se zimní vílou Sněhovláskou a s dalšími pohádkovými obyvateli Černého lesa a okolí, to se dozvíte na stránkách této knížky. A také jak čaroval, jak se učil létat, jak kurýroval čmeláčí basu anebo jak otevíral jaro. Každý večer se trochu utrmácený, ale šťastný vracel do svého domečku ve starém klobouku a bylo mu na světě dobře, protože nebyl sám. Kniha ke stejnojmennému oblíbenému večerníčku je vhodná k předčítání dětem od předškolního věku i pro malé čtenáře.... celý text

olívoil
olívoil
10.08.2021 5 z 5

Koupili jsme knihu vnoučkovi , a když u nás byl na prázdninách, četla jsem mu ji před spaním. Moc se mi líbil i večerníčkově.

Venda32
Venda32
17.03.2020 5 z 5

Příběhy mohli být o kousek kratší, i tak na čtení před spaním dobrá volba. Příběh vždy zakončen určitým poučením.

WEIL
WEIL
18.08.2011

Nejdříve se natočily večerníčky, potom napsala knížka o skřítky Racochejovi.

pohádky skřítkové Večerníček

Autoři knihy