Povídání o pejskovi a kočičce: Jak spolu hospodařili a ještě o všelijakých jiných věcech https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/367951/bmid_povidani-o-pejskovi-a-kocicce-jak-s-UkW-367951.jpg 5 2837 325

O pejskovi a kočičce série

Jediné úplné, spolehlivé vydání, v grafické úpravě respektující podobu, jak vycházela za autorova života, a v kvalitním polygrafickém provedení s papírovou obálkou. Textové znění vychází z kritického vydání ve Spisech Josefa Čapka. Kniha je edičně připravena podle vydání poslední ruky z roku 1937 a kromě devíti klasických příběhů obsahuje i povídání Jak pejsek s kočičkou slavili 28. října, které bylo po roce 1948 z politických důvodů vypouštěno. Kniha Povídání o pejskovi a kočičce patří ke klasickým dílům literatury pro děti. Poprvé vyšla roku 1929 a od té doby potěšila mnoho dětí a jejich rodičů. Pejsek a kočička spolu žijí v domečku a vedou svoji malou domácnost a chtějí všechno dělat jako velcí lidé, umývají špinavou podlahu, pečou dort, chodí v neděli na procházku, píšou dopis dětem nebo hrají divadlo. Ale protože pejsek a kočička lidmi nejsou, nedopadne všechno vždy tak, jak by si přáli, jejich svérázná řešení jsou ale vždy zábavná a originální. V některých příbězích vystupuje postava spisovatele pana Čapka, kterého pejsek a kočička navštěvují, hovoří s ním o vážných věcech a pomáhají mu s psaním příběhů pro děti. Přitažlivost této knížky spočívá zejména ve způsobu vyprávění, které se zakládá převážně na dialogických pasážích. Pejsek a kočička spolu rozmlouvají jako lidé, jejich přímočarý, hovorový jazyk v kombinaci s vypravěčskou zkratkou způsobuje, že kniha je velmi vhodná k předčítání.... celý text

Literatura česká Pro děti a mládež Pohádky
Vydáno: , Triáda

Povídání o pejskovi a kočičce , 1929

harena
31.12.2018 5 z 5

Jako malá jsem ji mnohokrát četla a teď knížku čtu našim holčičkám tří i pětileté a těm se to také moc líbí. Večer si samy řeknou, kterou kapitolu budeme číst a už jsou v postýlce. Úžasné obrázky a krásné příběhy o pejskovi a kočičce určitě doporučuji.

Marekh
08.11.2018 5 z 5

Při čtení knihy se mi vybavovaly některé momenty z dětství. Určitě jsem tuto knihu v dětství držel v ruce a z této knihy jsem četl, ale za ta léta jsem téměř všechno zapomněl. Bylo fajn po letech si znovu přečíst tuto knihu. Kniha se mi líbila, nachází se v ní několik poučení pro děti. Ilustrace se mi také líbí. Myslím si, že knihu ocení i dnešní mladí čtenáři.

katushah
06.11.2018 5 z 5

Klasika mezi pohádkami. :)

MartinaMartina
01.11.2018 5 z 5

Nádherná knížka,ráda na ní vzpomínám

Ivka14
01.11.2018 4 z 5

Určitě všichni zbožňují,jak pekli dort nebo jak myli podlahu a já a moje mladší sestra nejsme výjimky.

jfialova
15.10.2018 5 z 5

Nádherný jazyk vás jako velkého čtenáře opravdu pohladí, především po všech těch strašných překladech barevných zahraničních hrůz. Děti tyto jednoduché příběhy zbožňují. Dodnes umím zpaměti celé pasáže, jak jsme to četli jako děti pořád dokola, nejdřív sobě, pak mladším sourozencům.

Gweny
17.09.2018 5 z 5

Úžasné počtení pro dětičky. Neznám člověka, který by nemiloval pohádky o tom, jak pejsek s kočičkou vařili dort. :-)
V mé knihovničce s knihami z dětství má své právoplatné místo.

Ana72154
16.09.2018 5 z 5

Knížka, kterou četl snad každý. Ráda se k ní vracím :-)

Litocha
25.08.2018 4 z 5

Asi čtyři - není divu, že ty neznámější - příběhy jsou skvostné - vtipné, milé, nenásilně výchovné. Další už bohužel tak nenásilně výchovné nejsou a tomu padly za oběť i spád příběhu a chybějící pointa. Škoda.
Kvůli tomu, jak myli podlahu, jak si pekli dort, jak si pejsek roztrhl kalhoty nebo jak psali dopis, kvůli krásné češtině a samozřejmě kvůli úžasným ilustracím ale stojí za to se k Povídání o pejskovi a kočičce znovu a znovu vracet.

Ája27
18.06.2018 5 z 5

Kdo by neznal, jak pejsek a kočička pekli dort, o noční košilce apod. Děti i dospělí musíme milovat. Skláním se před Čapkem.

Ran
16.06.2018 5 z 5

Je to úžasná knížka a velmi zábavné čtení. Už dlouho patří k mým oblíbeným.

SSTknihy
15.06.2018 5 z 5

Tak obyčejný námět a přitom tak skvělé, vtipné a zábavné čtení. Kdo by si alespoň jednou v životě nevzpomněl, jak pejsek a kočička pekli dort nebo jak myli podlahu. Já mám navíc tyhle příběhy spojené s nezaměnitelným hlasem Karla Högera, který namluvil animovanou verzi – takže dokonalé.

chybinspirace
04.06.2018 5 z 5

Tahle knížka je srdeční záležitost z dětství :)

PetiJelinkova
20.04.2018 5 z 5

Naprostá klasika mezi pohádkami :)

Luna7
20.04.2018 5 z 5

Dětská klasika. Každý zná příběhy pejska a kočičky, ať už z knížky nebo z filmu.

LucyBrand
18.04.2018 5 z 5

Moc pěkné a krásné čtení. Kniha byla pro mě nejoblíbenější, byla to taková klasická pohádka. Tato knihy by rozhodně neměla chybět v dětské knihovně.

surikata246
14.04.2018 5 z 5

Krásné a veselé příběhy zvířecího přátelství,zakotvily v mém srdci navždy. Největší úspěch u mne i mých dětí sklízí- Jak pekli dort a O panence, která tence plakala.

kudrdlinka
19.03.2018 5 z 5

Ke knížce jsem se vrátila díky nadcházející Noci s Andersenem, protože jsem si všechny příběhy nepamatovala. Je to nestárnoucí klasika, kterou mám navíc spojenou s nezapomenutelným hlasem pana Högera.

Dagros
04.03.2018 5 z 5

Velmi oblíbená knížka s krásným příběhem.

DancerJaneBooks
02.02.2018 5 z 5

Krásná, klasická a poučná knížka. Četli jsme ji se školou před pár lety a líbila se mi.