Povídání o pejskovi a kočičce: Jak spolu hospodařili a ještě o všelijakých jiných věcech https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/367951/bmid_povidani-o-pejskovi-a-kocicce-jak-s-UkW-367951.jpg 5 2838 325

O pejskovi a kočičce série

Jediné úplné, spolehlivé vydání, v grafické úpravě respektující podobu, jak vycházela za autorova života, a v kvalitním polygrafickém provedení s papírovou obálkou. Textové znění vychází z kritického vydání ve Spisech Josefa Čapka. Kniha je edičně připravena podle vydání poslední ruky z roku 1937 a kromě devíti klasických příběhů obsahuje i povídání Jak pejsek s kočičkou slavili 28. října, které bylo po roce 1948 z politických důvodů vypouštěno. Kniha Povídání o pejskovi a kočičce patří ke klasickým dílům literatury pro děti. Poprvé vyšla roku 1929 a od té doby potěšila mnoho dětí a jejich rodičů. Pejsek a kočička spolu žijí v domečku a vedou svoji malou domácnost a chtějí všechno dělat jako velcí lidé, umývají špinavou podlahu, pečou dort, chodí v neděli na procházku, píšou dopis dětem nebo hrají divadlo. Ale protože pejsek a kočička lidmi nejsou, nedopadne všechno vždy tak, jak by si přáli, jejich svérázná řešení jsou ale vždy zábavná a originální. V některých příbězích vystupuje postava spisovatele pana Čapka, kterého pejsek a kočička navštěvují, hovoří s ním o vážných věcech a pomáhají mu s psaním příběhů pro děti. Přitažlivost této knížky spočívá zejména ve způsobu vyprávění, které se zakládá převážně na dialogických pasážích. Pejsek a kočička spolu rozmlouvají jako lidé, jejich přímočarý, hovorový jazyk v kombinaci s vypravěčskou zkratkou způsobuje, že kniha je velmi vhodná k předčítání.... celý text

Literatura česká Pro děti a mládež Pohádky
Vydáno: , Triáda

Povídání o pejskovi a kočičce , 1929

Pebra
25.06.2023 5 z 5

Nejlepší je ta o noční košilce!!!

BlaV.
27.05.2023

četla jsem jako malá a pak i svým synům, kniha, kterou nelze nemít rád/a

Titina
24.05.2023 5 z 5

Milovala jsem ji jako dítě a teď ji miluji jako dospělé dítě, které ji čte svým dětem.

PeťulaV.
23.05.2023 5 z 5

Po hodně hodně letech jsem si připomněla i tuto nesmrtelnou klasiku, pohádku mého dětství. Musím se přiznat, že ve mně zůstal jen jediný příběh a to ten, jak pekli dort. Při čtení jsem se v myšlenkách vrátila i do svých dětských let, do toho ještě krásného a bezstarostného dětství, které už ani naše děti tak úplně neznají. Bylo to moc milé zase si takhle zavzpomínat a doufám, že teď už nezapomenu :o)

JointlieKat94
07.04.2023 4 z 5

Po spoustě letech jsem teda strašně překvapená. Ilustrace pana Čapka, to je něco, co jsem ani po nějakých pětadvaceti letech nezapomněla, ale příběhy.. to je vskutku jiná věc.

Knihu jsem teď předčítala po večerech a přítel mi při čtení pokaždý usnul. :D na uspání to tedy funguje a mě došlo, že tak asi fungovala kniha i v mém dětství. Až na pečení dortu jsem si nepamatovala vůbec nic. Jen ty obrázky.

A taky jsem zjistila, že to je jedině dobře, protože by děti jinak musely mít spoustu otázek, jelikož je to přeci jen trošku nesmyslné.. :D třeba když dům zapadl sněhem tak moc, že ho nemohli ani najít.. nebo co ten zlý pes, který jim ležel u baráku nacpanej dortem čtrnáct dní?! :D

Ale hezké, jistě, však je to klasika. :)

Máca216
27.02.2023 5 z 5

Výborná klasika.

Calinda
02.02.2023 3 z 5

Klasika z dětství.

Anette99
31.01.2023 5 z 5

Pro dokončení výzvy z roku 2022. Milé počtení, vrátila jsem se do dětství a u příběhů jsem se bavila úplně stejně jako když jsem byla dítě a četli jsme Pejska a Kočičku ve škole. :)

mia.com
15.01.2023 5 z 5

Jedna z mých hodně oblíbených pohádek....četla jsem mockrát.

Ophelie
31.12.2022 5 z 5

Musím říct, že bylo moc fajn se ke knize po tolika letech vrátit, četla jsem jí synovi před spaním, spojila jsem tak příjemné s užitečným (splněno jedno z témat letošní výzvy ;-)). Každopádně tato kniha je klasika s jedinečnými ilustracemi pana Čapka. Neměla by chybět v žádné dětské knihovničce.

Amneris
31.12.2022 5 z 5

Knihu o Pejskovi a kočičce jsem si zamilovala jako malá holka, vždycky se mi líbily úžasné ilustrace :-)

Limonadovyjoe
21.12.2022 4 z 5

Dětská klasika a první téma výzvy 2022. Nejraději mám povídku o rozpáraných gaťatech a dešťovce. Ty ilustrace jsou kouzelné. Některé povídky jsou naopak slabší - a z dětství si je absolutně vůbec nevybavuji a při čtení knihy mě překvapily - třeba ta o oslavě 28.října nebo o psaní do Nymburka ..

Jen tak mimochodem, všimli jste si jak často Čapek používá výrazy tak a a tak ? Jen v první povídce 22x .. to by se češtinářům na hodině slohu nelíbilo :)

sabina5156
20.12.2022 5 z 5

Nesmazatelně krásný pocit ve mě nechala pohádka o noční košilce, celá ilustrace a jednoduchost příběhů, která bohatě stačí.

namornice
09.12.2022 5 z 5

Čapkova klasika, která potěší malé i starší posluchače. Moje neteře vyžadují opakovaný poslech a není divu, neboť interpretace herců Dejvického divadla je naprosto fenomenální. Hrozně hezky se to poslouchá. Všechny epizody jsou nezkrácené a kapitolu o oslavě 28.řijna jsem zdřívějška neznala. I po tak dlouhé době má kniha pořád co nabídnout. Povinná výbava na cesty autem.

Ishir
07.12.2022 5 z 5

Nádherné pohádky

Šárka88
22.11.2022 5 z 5

Knížka mého dětství, kterou jsem četla své dceři, pečení dortu je nejlepší.

LunaL.
18.11.2022 5 z 5

Klasika. Hlavně příběh Jak pekli dort se u nás čte pořád dokola :)

rafan65
17.11.2022 5 z 5

Moc pěkné čtení, poprvé jsem četl jako dítě teď znovu z vnoučatama. Ideální čtení na večer pěkně je kniha uspávala.

jan.para
06.11.2022 4 z 5

Jedna z knížek, které jsem četl jako malý kluk. Část s dortem je top.

Melanka
03.11.2022 5 z 5

Moje dětství, večerní čtení dcerám a teď vnoučatům. Nesmrtelná knížka s nádhernými ilustracemi. Jen mě vždycky rozčilovalo, jak sušili prádlo.:-)