Povídání o pejskovi a kočičce

Koupit

Kniha patří ke klasickým dílům literatury pro děti. Poprvé vyšla roku 1929 a od té doby potěšila mnoho dětí a jejich rodičů.
Pejsek a kočička spolu žijí v domečku a vedou svoji malou domácnost a chtějí všechno dělat jako velcí lidé, umývají špinavou podlahu, pečou dort, chodí v neděli na procházku, píšou dopis dětem nebo hrají divadlo.
Ale protože pejsek a kočička lidmi nejsou, nedopadne všechno vždy tak, jak by si přáli, jejich svérázná řešení jsou ale vždy zábavná a originální. V některých příbězích vystupuje postava spisovatele pana Čapka, kterého pejsek a kočička navštěvují, hovoří s ním o vážných věcech a pomáhají mu s psaním příběhů pro děti.

Přitažlivost této knížky spočívá zejména ve způsobu vyprávění, které se zakládá převážně na dialogických pasážích. Pejsek a kočička spolu rozmlouvají jako lidé, jejich přímočarý, hovorový jazyk v kombinaci s vypravěčskou zkratkou způsobuje, že kniha je velmi vhodná k předčítání.

Kniha je edičně připravena podle vydání poslední ruky z roku 1937 a kromě devíti klasických příběhů obsahuje i povídání Jak pejsek s kočičkou slavili 28. října, které bylo po roce 1948 z politických důvodů vypouštěno.

https://www.databazeknih.cz/images_books/13_/136054/povidani-o-pejskovi-a-kocicce-4Wx-136054.jpg 4.71906

O pejskovi a kočičce (1.)

Literatura česká, Pro děti a mládež, Pohádky
Ilustrace/foto:Josef Čapek
Autor obálky:Josef Čapek
Vazba knihy:pevná / vázaná
ISBN:978-80-87256-80

Kniha Povídání o pejskovi a kočičce

Elixirzivota

Klasika. Sama som si ju v dospelosti znova kúpila, lebo tú pôvodnú som zapatrošila. Mala by byť Bibliou slniečkárov - krásny príbeh, kedy dve nesúrodé bytosti absolútne odlišného nielen etnika, ale aj rasy, spolu nažívajú a prežívajú. Vždy ma fascinovala kapitola o pečení torty a o olomouckom syrečku alá kvargle a praní a proste všetko je tak krásne nelogicky logické! A ako sa dajú vychutnať gramatické chyby na liste, ktorý písali....Pre dospelého čitateľa, ktorý sa vracia opakovane k rozprávkam (kvôli psychohygiene a istému resetu osobnosti:-), je tiež balzamom na dušu bezprostrednosť rozdelenia rolí na dámsku a pánsku, kde sa úplne iná DNA zvieracieho druhu zrkadlí v odlišnosti "gender" rolí medzi pejskem a kočičkou. Ak by som bola pánsky čitateľ, pekne by ma to s***o, že na pôde domácnosti vyzeráme ako blbci. Kočička vie pekne peskovať :-) Áno, áno, áno. O pejskovi a kočičcke - filozofia života:-)

katka_dv

Naprostá klasika ... ALE z 10 kapitol čteme s dcerou opakovaně jen 3 (jak myli podlahu, jak si pejsek roztrhl kaťata a jak dělali dort). Ostatní příběhy nezaujaly, některé jsme ani nedočetli. Navíc je v první kapitole známý - logický - problém s věšením, takže musíme upravovat, abychom předešli dotazům, na které sami neumíme odpovědět ...

Filip555

Tato kniha by rozhodně neměla chybět v žádné dětské knihovničce. Jednoduše stará dobrá lety ověřená klasika.

jarki

To je můj návrat do dětství, knížku jsem dostala jako dárek. Teď jsem se k ní vrátila a opět z ní mám krásné pocity.

Lucif

klasika

Zdeniczka

Může dát člověk méně než pět hvězdiček? Asi ne. Tahle knížka prostě k dětství neodmyslitelně patří. :)

Hani77

Četla jsem jako dítě a později jsem ji opakovaně předčítala dcerám. Patřila k našim nejoblíbenějším.

harena
31.12.2018

Jako malá jsem ji mnohokrát četla a teď knížku čtu našim holčičkám tří i pětileté a těm se to také moc líbí. Večer si samy řeknou, kterou kapitolu budeme číst a už jsou v postýlce. Úžasné obrázky a krásné příběhy o pejskovi a kočičce určitě doporučuji.