Povídání o pejskovi a kočičce

Koupit

Kniha patří ke klasickým dílům literatury pro děti. Poprvé vyšla roku 1929 a od té doby potěšila mnoho dětí a jejich rodičů. Pejsek a kočička spolu žijí v domečku a vedou svoji malou domácnost a chtějí všechno dělat jako velcí lidé, umývají špinavou podlahu, pečou dort, chodí v neděli na procházku, píšou dopis dětem nebo hrají divadlo. Ale protože pejsek a kočička lidmi nejsou, nedopadne všechno vždy tak, jak by si přáli, jejich svérázná řešení jsou ale vždy zábavná a originální. V některých příbězích vystupuje postava spisovatele pana Čapka, kterého pejsek a kočička navštěvují, hovoří s ním o vážných věcech a pomáhají mu s psaním příběhů pro děti. Přitažlivost této knížky spočívá zejména ve způsobu vyprávění, které se zakládá převážně na dialogických pasážích. Pejsek a kočička spolu rozmlouvají jako lidé, jejich přímočarý, hovorový jazyk v kombinaci s vypravěčskou zkratkou způsobuje, že kniha je velmi vhodná k předčítání. Kniha je edičně připravena podle vydání poslední ruky z roku 1937 a kromě devíti klasických příběhů obsahuje i povídání Jak pejsek s kočičkou slavili 28. října, které bylo po roce 1948 z politických důvodů vypouštěno....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/13_/136054/povidani-o-pejskovi-a-kocicce-4Wx-136054.jpg 4.71917

O pejskovi a kočičce (1.)

Literatura česká, Pro děti a mládež, Pohádky
Vydáno:, Triáda

Kniha Povídání o pejskovi a kočičce

Corso

Josef Čapek urobil jednu genialnu vec. (Vdaka svojmu nadaniu.) Knizku si opatril vlastnymi ilustraciami a tym zabezpecil jej kontinualnu nemennost. Takze casom sa nam nazbierali generacie ktore drzali v rukach stale tu istu krasnu knihu. Netvrdim ale ze by som nechcel vidiet ako by to urobili niektori ini ilustratori, bol by to zaujimavy prieskum a projekt :)
No, mimochodom... ako maly prcek som ovplyvneny pribehom myslel, ze psici su samci od maciciek, kedze tu si tak krasne nazivali. Jeden druh... Ale, netrvalo to dlho, na strednej skole mi to potom raz vysvetlili...

nicolettkaa

Pejsek a kočička je klasika. Pohádku o panence, která tence plakala, jsem jako dítě znala nazpaměť a byla moje nejoblíbenější. Pohádky jsme měli i na kazetě. Doteď mě mrzí, že se kazeta někam postupem času vytratila. Méně známé pohádky jsou trochu slabší, obzvláště ty ve kterých vystupuje sám pan Čapek. Proto jsem ubrala jednu hvězdu.

Radka1911

90 let po jejím prvním vydání teď běhám a sháním pro své vnučky. Do dneška si pamatuji jak mi jí jako malé předčítala babička a jak mne příběhy pejska a kočičky absolutně nadchly.

boxas

Jedna z nejhezčích a nejmilejších knih, co znám.

Elixirzivota

Klasika. Sama som si ju v dospelosti znova kúpila, lebo tú pôvodnú som zapatrošila. Mala by byť Bibliou slniečkárov - krásny príbeh, kedy dve nesúrodé bytosti absolútne odlišného nielen etnika, ale aj rasy, spolu nažívajú a prežívajú. Vždy ma fascinovala kapitola o pečení torty a o olomouckom syrečku alá kvargle a praní a proste všetko je tak krásne nelogicky logické! A ako sa dajú vychutnať gramatické chyby na liste, ktorý písali....Pre dospelého čitateľa, ktorý sa vracia opakovane k rozprávkam (kvôli psychohygiene a istému resetu osobnosti:-), je tiež balzamom na dušu bezprostrednosť rozdelenia rolí na dámsku a pánsku, kde sa úplne iná DNA zvieracieho druhu zrkadlí v odlišnosti "gender" rolí medzi pejskem a kočičkou. Ak by som bola pánsky čitateľ, pekne by ma to s***o, že na pôde domácnosti vyzeráme ako blbci. Kočička vie pekne peskovať :-) Áno, áno, áno. O pejskovi a kočičcke - filozofia života:-)

katka_dv

Naprostá klasika ... ALE z 10 kapitol čteme s dcerou opakovaně jen 3 (jak myli podlahu, jak si pejsek roztrhl kaťata a jak dělali dort). Ostatní příběhy nezaujaly, některé jsme ani nedočetli. Navíc je v první kapitole známý - logický - problém s věšením, takže musíme upravovat, abychom předešli dotazům, na které sami neumíme odpovědět ...

Filip555

Tato kniha by rozhodně neměla chybět v žádné dětské knihovničce. Jednoduše stará dobrá lety ověřená klasika.

jarki

To je můj návrat do dětství, knížku jsem dostala jako dárek. Teď jsem se k ní vrátila a opět z ní mám krásné pocity.