Povídání o pejskovi a kočičce

Koupit

Jak spolu hospodařili a ještě o všelijakých jiných věcech. Veselá vyprávění o dvou nerozlučných kamarádech, která potěšila již několik generací čtenářů. Povídání o tom, jak pejsek a kočička myli podlahu, jak pekli dort nebo o tom, jak si pejsek roztrhl kalhoty a kočička mu je zašila dešťovkou, si čítávali už prarodiče dnešních dětí. Autorův laskavý humor, kterým si bere na mušku drobné dětské nectnosti, jeho vcítění do dětského myšlení a krásný vroucný jazyk tvoří tuto milou knížku nesmrtelnou....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/123048/povidani-o-pejskovi-a-kocicce-PNf-123048.jpeg 4.62276

O pejskovi a kočičce 1.

Literatura česká, Pro děti a mládež, Pohádky
Vydáno, Albatros (ČR)

Kniha Povídání o pejskovi a kočičce

Disinka

moje milované pohádky, které teď miluje i muj synek :)

Knihomollla

Hezká, dětská knížka, s milými příběhy u kterých se člověk přesune do těch dětských bezstarostných dní.

princesse

To je prostě skvost. A pohádky vyprávěné panem Karle Högerem, to je nádhera.

Miluji Josefa i Karla. Nemohu říci, kterého více. Už jejich jména jsou pojmy a příjmení dokreslují podstatu toho, že nelze vyvyšovat jednoho nad druhým. Úžas dětských očí... nad stránkou protkanou dobrodružstvím a něhou.

666Jitka

Jak já tuto knihu milovala a jak jsem se u ní nasmála :-) Humorné příběhy Pejska a Kočičky, které v sobě však nesou také ponaučení, a tak to má být. Typická česká pohádka z dílny Josefa Čapka obohacená jeho charakteristickými obrázky. Skvělé čtení pro děti a úžasný večerníček.

š.m.i.k

Tohle je nesmrtelná knížka. Bavila jsem se u ní jako dítě já a úplně stejně se chechtají i mé děti. Doporučuji jako ideální knížku na první čtení pro prvňáčky, kteří se teprve číst učí. Zvládnou to s nadšením "louskat" i po těch slabikách.

(audiokniha)
Skvostná jednohubka, kterou jsem slupla za jeden podvečer ;-). Knihu jsem četla kdysi dávno ještě v dětském věku, ale svoje kouzlo neztratila doteď. Zase jsem se ponořila do milého světa, kde žijí pejsek s kočičkou a zažívají svoje dobrodružství. Většinou píšu delší komentáře, ale u této knihy netřeba dalších slov - aspoň podle mého názoru ;-), proto hodnotím plným počtem a doporučuji všem čtenářům bez rozdílu, nejen těm malým! :-)

nai.ivka

Mockrát čtená knížka, kterou jsem četla jako malá, pak ji četly naše děti a teď ji budu číst vnučce. Krásný a bohatý jazyk, příběhy jsou nadčasové a má krásné ilustrace. Neměla by chybět v domácí knihovničce.