Povídání o pejskovi a kočičce

Povídání o pejskovi a kočičce https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/12009/bmid_povidani-o-pejskovi-a-kocicce-Lbp-12009.jpg 5 2837 325

O pejskovi a kočičce série

Jak spolu hospodařili a ještě o všelijakých jiných věcech. Veselá vyprávění o dvou nerozlučných kamarádech, která potěšila již několik generací čtenářů. Povídání o tom, jak pejsek a kočička myli podlahu, jak pekli dort nebo o tom, jak si pejsek roztrhl kalhoty a kočička mu je zašila dešťovkou, si čítávali už prarodiče dnešních dětí. Autorův laskavý humor, kterým si bere na mušku drobné dětské nectnosti, jeho vcítění do dětského myšlení a krásný vroucný jazyk tvoří tuto milou knížku nesmrtelnou.... celý text

Literatura česká Pro děti a mládež Pohádky
Vydáno: , SNDK - Státní nakladatelství dětské knihy

Povídání o pejskovi a kočičce , 1929

zandu
03.10.2021 4 z 5

Stará dobrá klasika. A u nás je nej mišmaš dort :-)

Hakate
26.09.2021 4 z 5

Pohádková klasika, úžasné a nezapomenuté příběhy.

Ni.kk.i
18.09.2021 5 z 5

Kdo by neznal.... Na této pohádce vyrostl snad každý. Nám ji tatínek pouštěl jako audio vždy když jsme jeli někam autem. Já ji teď předčítám svým dětem před spaním a doufám, že ji budou znát i má vnoučata. Tato pohádka je a snad i zůstane nezapomenuta.

Ismahan
20.08.2021 4 z 5

Pamatuju si, jak nám ji paní učitelka před 25 lety četla ve školce před odpoledním spaním a já ji teď čtu před spaním své holčičce, z nostalgie, už jen pro příběh Jak si pejsek s kočičkou dělali k svátku dort...

Baryrim
17.08.2021

Oblíbené čtení mých dětí před spaním.

proni
13.08.2021 4 z 5

knížečka pri nejmenší

Kacatko86
17.07.2021 5 z 5

Pěkná kniha, dcera dostala jako dárek při odchodu z MŠ. Nejvíc jsme se pobavili při pohádce Jak si pejsek roztrhl kaťata.

kykiryki28
03.07.2021 5 z 5

Česká dětská klasika. Doteď jsem znala pouze dva příběhy z knihy - a to o tom, jak myli podlahu a jak pekli dort. Ostatní příběhy jsou rovněž velmi poučné a měli by být příkladem všem dětem i dospělým.
V dnešní době mladší generace pomalu ani netuší, proč vlastně slavíme 28.říjen. V knížce je to krásně vylíčené...

Kuža007
30.06.2021 5 z 5

Kniha mého dětství.

Doubravka1975
28.06.2021 5 z 5

Moje milované příběhy pejska a kočičky, jak spolu hospodařili a ještě o všelijakých jiných věcech.... Teď v dospělosti sem tam poslouchám. Je to taková moje pejskokočičková terapie při odeznivajici migréně. Hlas Karla Högra famózní

Len2očka
07.06.2021 5 z 5

Nádherné čtení,nesmrtelná kniha.

adelkas
03.06.2021 5 z 5

Je to Česká klasika, našla sem ji u tchýni mezi dětskými knížky od manžela, pak moje kamarádka dala k Vánocům dceři úplně novou. Občas před spaním ji čteme a super, že dceru po tlapkove patrole a jednorožcich baví i tato klasicka kniha.

Štěpinambura
23.05.2021 5 z 5

Jen slova nesmírné chvály.

PetraBery
19.05.2021 5 z 5

Nádherná kniha čtená večer se synem v rámci každodenního čtení. Jak bavila v dětství mne, tak baví i jeho. Milé ilustrace, humor i ponaučení.

Disinka
18.04.2021 5 z 5

moje milované pohádky, které teď miluje i muj synek :)

Knihomollla
24.03.2021 2 z 5

Hezká, dětská knížka, s milými příběhy u kterých se člověk přesune do těch dětských bezstarostných dní.

princesse
11.03.2021 5 z 5

To je prostě skvost. A pohádky vyprávěné panem Karle Högerem, to je nádhera.

666Jitka
05.02.2021 5 z 5

Jak já tuto knihu milovala a jak jsem se u ní nasmála :-) Humorné příběhy Pejska a Kočičky, které v sobě však nesou také ponaučení, a tak to má být. Typická česká pohádka z dílny Josefa Čapka obohacená jeho charakteristickými obrázky. Skvělé čtení pro děti a úžasný večerníček.

š.m.i.k
03.02.2021 5 z 5

Tohle je nesmrtelná knížka. Bavila jsem se u ní jako dítě já a úplně stejně se chechtají i mé děti. Doporučuji jako ideální knížku na první čtení pro prvňáčky, kteří se teprve číst učí. Zvládnou to s nadšením "louskat" i po těch slabikách.

85098211
03.02.2021 5 z 5

(audiokniha)
Skvostná jednohubka, kterou jsem slupla za jeden podvečer ;-). Knihu jsem četla kdysi dávno ještě v dětském věku, ale svoje kouzlo neztratila doteď. Zase jsem se ponořila do milého světa, kde žijí pejsek s kočičkou a zažívají svoje dobrodružství. Většinou píšu delší komentáře, ale u této knihy netřeba dalších slov - aspoň podle mého názoru ;-), proto hodnotím plným počtem a doporučuji všem čtenářům bez rozdílu, nejen těm malým! :-)