Povídání o pejskovi a kočičce

Povídání o pejskovi a kočičce https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/12009/bmid_povidani-o-pejskovi-a-kocicce-Lbp-12009.jpg 5 2836 325

O pejskovi a kočičce série

Jak spolu hospodařili a ještě o všelijakých jiných věcech. Veselá vyprávění o dvou nerozlučných kamarádech, která potěšila již několik generací čtenářů. Povídání o tom, jak pejsek a kočička myli podlahu, jak pekli dort nebo o tom, jak si pejsek roztrhl kalhoty a kočička mu je zašila dešťovkou, si čítávali už prarodiče dnešních dětí. Autorův laskavý humor, kterým si bere na mušku drobné dětské nectnosti, jeho vcítění do dětského myšlení a krásný vroucný jazyk tvoří tuto milou knížku nesmrtelnou.... celý text

Literatura česká , Pro děti a mládež , Pohádky

Vydáno: , SNDK - Státní nakladatelství dětské knihy

Povídání o pejskovi a kočičce , 1929

Elis.n
07.05.2017 5 z 5

Moje srdcovka z dětství, která je navíc doplněna krásnými kresbami Josefa Čapka. Připomněla jsem si ji při uspávání neteří a bavila nás všechny :).

Bubynka
13.04.2017 5 z 5

Kniha, kterou by mělo znát každé dítě...dle mého patří k těm nej pohádkovým příběhům.

EvikU.
05.04.2017 3 z 5

Krásná klasika pro děti. Nejradši mám jak věšeli prádlo, myli podlahu, šli na poštu a zapadl jim domeček a našli ho díky syrečku. Měly by ji znát všechny děti.

MinaHawke
27.02.2017 5 z 5

Moc hezká kniha. Ráda se k ní vracím.

martas006
06.02.2017 5 z 5

Další povinná četba ve škole a opět neměla chybu. Klasika, kterou by podle mýho mělo znát každé dítě.

Sidonie
31.01.2017 5 z 5

Jako malé se mi hrozně líbilo (a přišlo mi to hrozně srandovní), jak Pejsek pověsil Kočičku, Kočička pověsila Pejska a oba tak viseli a sušili se :-)

whiolet
28.01.2017 5 z 5

Na Pejskovi a Kočičce bylo založeno mé dětství. Rodiče mi tuto knihu četli v postýlce, jsem si jistá, že i já ji brzy budu znovu číst svému synovi :)

angloumene
13.01.2017 4 z 5

Nesmrtelná klasika, která potěší nejednoho čtenáře ať už jakéhokoliv věku.
Pejsek s kočičkou svým nezkušeným, zvířecím pohledem prozkoumávají svět a tak ho ve své různorodosti představují i dětskému čtenáři. Děti jsou pak vedeny k zájmu o dění kolem nich, ale hlavně k poctivému a pozitivnímu připstupu k poznávání samotnému.

binibeca
07.01.2017 5 z 5

Jako malá jsem pejska a kocicku mela moc rada.Muj mladsi syn tuto knihu miluje a nejradši by byl ,kdybych mu ji cetla každý vecer :-)

tatafa
06.01.2017 5 z 5

Jedinečná knížka mého dětství. I když pro koho by nebyla mezi srdcovkami, že? Pro mne rozhodně je!

Bublinka78
02.01.2017 5 z 5

Není co dodat. Prostě Čapek, jedno který.

Aracely
31.12.2016 5 z 5

Moje nejmilejší kniha z dětství :-). Asi nejlepší kapitola byla, jak pejsek s kočičkou vařili dort :-D. Ráda jsem se k ní po letech vrátila, díky Výzvě a i když už nejsem dítě, tak Povídání o pejskovi a kočičce se mi moc líbilo.

katu9365
30.12.2016 5 z 5

Tak tato kniha opět nezklamala. Mojí malé dcerce se také moc líbí. Ráda jsme si opět připomněla, ne všechny kapitoly jsem si pamatovala. Ta nostalgie při otáčení stránek :)

nikikostadinova
17.12.2016 5 z 5

Naprostá jednička mého dětství. Uklonit a mlčet

mazlak
09.12.2016 5 z 5

Tak i ve svém věku je mi tato kniha něco jako útočiště pro zlepšení nálady a místem pro naprosté odreagování. Prostě ji miluji.

haki34
27.11.2016 5 z 5

Poucne a usmevne pribehy dvou zvirecich kamaradu - detem asi nejblizsich ... Moje deti ji miluji, jeste par krat a vykladam zpameti ;)

Klárai
27.11.2016 5 z 5

Tuhle knihu miluji od dětství! Moje srdcovka!

Lenka1386
23.11.2016 5 z 5

Nepřekonatelná!!!

Pomazanka123
17.11.2016 5 z 5

Opravdu Skvělá kniha. Asi snad nejlepší česká pohádka kterou na 100% všichni znají a četli ji.

Freedomova
09.11.2016 5 z 5

Moje zamilovaná od dětství - příběhy i ilustrace. Koupila jsem ji synovi ještě než se narodil, protože o to, jak vařili dort, rozhodně nesmí přijít :)