Povídání o pejskovi a kočičce

od:

Povídání o pejskovi a kočičce

Jak spolu hospodařili a ještě o všelijakých jiných věcech. Veselá vyprávění o dvou nerozlučných kamarádech, která potěšila již několik generací čtenářů. Povídání o tom, jak pejsek a kočička myli podlahu, jak pekli dort nebo o tom, jak si pejsek roztrhl kalhoty a kočička mu je zašila dešťovkou, si čítávali už prarodiče dnešních dětí. Autorův laskavý humor, kterým si bere na mušku drobné dětské nectnosti, jeho vcítění do dětského myšlení a krásný vroucný jazyk tvoří tuto milou knížku nesmrtelnou....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/12_/12009/povidani-o-pejskovi-a-kocicce-Lbp-12009.jpg 4.71629
Série:

O pejskovi a kočičce (1.)

Žánr:
Pro děti a mládež, Pohádky
Vydáno:, SNDK - Státní nakladatelství dětské knihy
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (141)

Přidat komentář
M-arta
včera

Tradiční klenot dětských knihovniček a pohlazení po duši s přenádhernou češtinou.

Jirinamac
23. listopadu

milá knížka, která nás provází už několik generací

Terry11
29. října

Těžko hodnotit knihu, když je určena dětem do šesti let. Ale četla jsem ji naši Sofince, té je pět a moc se jí líbila, tu o noční košilce jsem už podesáté četla bez knihy. Taky jsem byla dotčeně opravována (Není tam žížala, ale dešťovka!) Takže musím dát plný počet bodů.

Lucissia
24. října

Nebudu se ani rozepisovat. Pejsek a kočička do každé rodiny a kdo je nečetl, je o mnoho ochuzen. Já předčítala teď pár večerů a bylo to krásné. :-)

Jana283
11. října

Myslím, že tohle je čtení pro děti, které nestárne a budou ho milovat všechny generace dětí.

ardeas
28. září

Kultová kniha pre deti, v našej zemepisnej šírke by som ju popularitou prirovnala k "Malému Princovi". Kto o nej nepočul a nikdy mu z nej nečítal, nebol dieťa :)

HDosoudilová
09. září

Tuhle dětskou knihu taky musí znát snad každé dítě. patří mezi klasiku. A nám s bráchou se moc líbila i jako Večerníček.

sanulllka
05. září

Moc se mi líbil příběh o psovi, který kočičce a pejskovy snědl dort :)

slimáčik
24. srpna

To sme sa ako deti s bezhraničnou predstavivosťou veľmi dobre baviliiiiii!

Ajinka126
30. července

Naše nejrkásnější pohádková klasika. Je to nezapomenutelně ilustrované. Některé zápletky z knihy zlidověli. No řekne, kdo z vás někdy nepoužil přirovnání "jako když vaří pejsek s kočičkou". Je to kniha z české tvorby, na kterou jsem nesmírně hrdá.

gersie
05. července

No je to klasika. Obrázky dobrý , ale text je poněkud nezáživný a nenápaditý. Pravda asi tři nejznámější jsou dobré , ale to asi nestačí.

110022
21. června

Krásná knížka s nezapomenutelnými příběhy. Knížku měly mé dcery ve velké oblibě. Nejvíc se jim líbilo vyprávění o tom, jak si pejsek roztrhl kaťata, a samozřejmě, jak pekli dort. Jsem ráda, že láska ke knihám dcerám zůstala, a čtou rády i nyní, pokud to VŠ a SŠ dovolí.

Nita17
15. června

Klasika, milovala jsem ji a synovi jsem ji hned podstrčila ( v dnešní době televize a internetu :( ), a ehje patří k našim stálicím před spaním. I když mi trochu dělá problém ho pak usměrnit - nálepka "tohle doma nezkoušejte" by se hodila :)

havranice
08. května

Koupila jsem to dětem, protože mám ráda, když děti znají klasiku a měla jsem dojem, že v tomhle přeci nemůžu sáhnout vedle. No nevím, četla jsem to tříletému synovi, docela se mu to líbilo, ale za mě tedy trochu zklamání. Četlo se mi to místy dost špatně, text prostě až tak neladí, mimo známé odrhovačky jako "dort" a "podlaha" byly mnohé další příběhy dost slabé, často mě to nějak rozčilovalo, nečetla jsem to moc ráda. Máme doma promítačku s diafilmy - touto formou dětem promítám diafilmy o pejskovi a kočičce a k tomu čtu k tomu vydané texty (které z Čapka volněji vychází), a touto formou, když text je jen volnější adaptací původního Čapkova textu, mi to připadá mnohem lepší a zábavnější a děti to takto milují.

Elis.n
07. května

Moje srdcovka z dětství, která je navíc doplněna krásnými kresbami Josefa Čapka. Připomněla jsem si ji při uspávání neteří a bavila nás všechny :).

Bubynka
13. dubna

Kniha, kterou by mělo znát každé dítě...dle mého patří k těm nej pohádkovým příběhům.

EvikU.
05. dubna

Krásná klasika pro děti. Nejradši mám jak věšeli prádlo, myli podlahu, šli na poštu a zapadl jim domeček a našli ho díky syrečku. Měly by ji znát všechny děti.

MinaHawke
27. února

Moc hezká kniha. Ráda se k ní vracím.

martas006
06. února

Další povinná četba ve škole a opět neměla chybu. Klasika, kterou by podle mýho mělo znát každé dítě.

Sidonie
31. ledna

Jako malé se mi hrozně líbilo (a přišlo mi to hrozně srandovní), jak Pejsek pověsil Kočičku, Kočička pověsila Pejska a oba tak viseli a sušili se :-)

whiolet
28. ledna

Na Pejskovi a Kočičce bylo založeno mé dětství. Rodiče mi tuto knihu četli v postýlce, jsem si jistá, že i já ji brzy budu znovu číst svému synovi :)

angloumene
13. ledna

Nesmrtelná klasika, která potěší nejednoho čtenáře ať už jakéhokoliv věku.
Pejsek s kočičkou svým nezkušeným, zvířecím pohledem prozkoumávají svět a tak ho ve své různorodosti představují i dětskému čtenáři. Děti jsou pak vedeny k zájmu o dění kolem nich, ale hlavně k poctivému a pozitivnímu připstupu k poznávání samotnému.

binibeca
07. ledna

Jako malá jsem pejska a kocicku mela moc rada.Muj mladsi syn tuto knihu miluje a nejradši by byl ,kdybych mu ji cetla každý vecer :-)

tatafa
06. ledna

Jedinečná knížka mého dětství. I když pro koho by nebyla mezi srdcovkami, že? Pro mne rozhodně je!

Bublinka78
02. ledna

Není co dodat. Prostě Čapek, jedno který.

Aracely
31.12.2016

Moje nejmilejší kniha z dětství :-). Asi nejlepší kapitola byla, jak pejsek s kočičkou vařili dort :-D. Ráda jsem se k ní po letech vrátila, díky Výzvě a i když už nejsem dítě, tak Povídání o pejskovi a kočičce se mi moc líbilo.

katu9365
30.12.2016

Tak tato kniha opět nezklamala. Mojí malé dcerce se také moc líbí. Ráda jsme si opět připomněla, ne všechny kapitoly jsem si pamatovala. Ta nostalgie při otáčení stránek :)

nikikostadinova
17.12.2016

Naprostá jednička mého dětství. Uklonit a mlčet

mazlak
09.12.2016

Tak i ve svém věku je mi tato kniha něco jako útočiště pro zlepšení nálady a místem pro naprosté odreagování. Prostě ji miluji.

haki34
27.11.2016

Poucne a usmevne pribehy dvou zvirecich kamaradu - detem asi nejblizsich ... Moje deti ji miluji, jeste par krat a vykladam zpameti ;)