Povídání o pejskovi a kočičce

od:


KoupitKoupit eknihu

Jak spolu hospodařili a ještě o všelijakých jiných věcech. Veselá vyprávění o dvou nerozlučných kamarádech, která potěšila již několik generací čtenářů. Povídání o tom, jak pejsek a kočička myli podlahu, jak pekli dort nebo o tom, jak si pejsek roztrhl kalhoty a kočička mu je zašila dešťovkou, si čítávali už prarodiče dnešních dětí. Autorův laskavý humor, kterým si bere na mušku drobné dětské nectnosti, jeho vcítění do dětského myšlení a krásný vroucný jazyk tvoří tuto milou knížku nesmrtelnou....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/12_/12009/povidani-o-pejskovi-a-kocicce-Lbp-12009.jpg 4.71806
Série:

O pejskovi a kočičce (1.)

Žánr:
Literatura česká, Pro děti a mládež, Pohádky
Vydáno:, SNDK - Státní nakladatelství dětské knihy
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (166)

Přidat komentář
Marekh
08. listopadu

Při čtení knihy se mi vybavovaly některé momenty z dětství. Určitě jsem tuto knihu v dětství držel v ruce a z této knihy jsem četl, ale za ta léta jsem téměř všechno zapomněl. Bylo fajn po letech si znovu přečíst tuto knihu. Kniha se mi líbila, nachází se v ní několik poučení pro děti. Ilustrace se mi také líbí. Myslím si, že knihu ocení i dnešní mladí čtenáři.

katushah
06. listopadu

Klasika mezi pohádkami. :)

MartinaMartina
01. listopadu

Nádherná knížka,ráda na ní vzpomínám

Ivka14
01. listopadu

Určitě všichni zbožňují,jak pekli dort nebo jak myli podlahu a já a moje mladší sestra nejsme výjimky.

jfialova
15. října

Nádherný jazyk vás jako velkého čtenáře opravdu pohladí, především po všech těch strašných překladech barevných zahraničních hrůz. Děti tyto jednoduché příběhy zbožňují. Dodnes umím zpaměti celé pasáže, jak jsme to četli jako děti pořád dokola, nejdřív sobě, pak mladším sourozencům.

Gweny
17. září

Úžasné počtení pro dětičky. V mé knihovničce s knihami z dětství má své právoplatné místo.

Ana72154
16. září

Knížka, kterou četl snad každý. Ráda se k ní vracím :-)

Litocha
25. srpna

Asi čtyři - není divu, že ty neznámější - příběhy jsou skvostné - vtipné, milé, nenásilně výchovné. Další už bohužel tak nenásilně výchovné nejsou a tomu padly za oběť i spád příběhu a chybějící pointa. Škoda.
Kvůli tomu, jak myli podlahu, jak si pekli dort, jak si pejsek roztrhl kalhoty nebo jak psali dopis, kvůli krásné češtině a samozřejmě kvůli úžasným ilustracím ale stojí za to se k Povídání o pejskovi a kočičce znovu a znovu vracet.

Ája27
18. června

Kdo by neznal, jak pejsek a kočička pekli dort, o noční košilce apod. Děti i dospělí musíme milovat. Skláním se před Čapkem.

Ran
16. června

Je to úžasná knížka a velmi zábavné čtení. Už dlouho patří k mým oblíbeným.

SSTknihy
15. června

Tak obyčejný námět a přitom tak skvělé, vtipné a zábavné čtení. Kdo by si alespoň jednou v životě nevzpomněl, jak pejsek a kočička pekli dort nebo jak myli podlahu. Já mám navíc tyhle příběhy spojené s nezaměnitelným hlasem Karla Högera, který namluvil animovanou verzi – takže dokonalé.

chybinspirace
04. června

Tahle knížka je srdeční záležitost z dětství :)

PetiJelinkova
20. dubna

Naprostá klasika mezi pohádkami :)

Luna7
20. dubna

Dětská klasika. Každý zná příběhy pejska a kočičky, ať už z knížky nebo z filmu.

LuciNka93
18. dubna

Moc pěkné a krásné čtení. Kniha byla pro mě nejoblíbenější, byla to taková klasická pohádka. Tato knihy by rozhodně neměla chybět v dětské knihovně.

surikata246
14. dubna

Krásné a veselé příběhy zvířecího přátelství,zakotvily v mém srdci navždy. Největší úspěch u mne i mých dětí sklízí- Jak pekli dort a O panence, která tence plakala.

kudrdlinka
19. března

Ke knížce jsem se vrátila díky nadcházející Noci s Andersenem, protože jsem si všechny příběhy nepamatovala. Je to nestárnoucí klasika, kterou mám navíc spojenou s nezapomenutelným hlasem pana Högera.

Dagros
04. března

Velmi oblíbená knížka s krásným příběhem.

DancerJaneBooks
02. února

Krásná, klasická a poučná knížka. Četli jsme ji se školou před pár lety a líbila se mi.

Lokina
17. ledna

Klasika, která nikdy nezklame. S pejskem a kočičkou od pana Josefa Čapka jsem strávila dětství. A bylo to nezapomenutelné dětství. Knížka je výstižná, humorná, poučná. K mým nejoblíbenějším částem samozřejmě patří jak vařili dort, jak si pejsek roztrhl kalhoty či o Noční košilce.
Pejsek a kočička je ideální knížka pro děti, když jim ji budete večer číst, nepřekvapí vás, že na dětské tváři se ukáže úsměv, který vás zahřeje u srdce.

omgjako
15. ledna

Patří neodmyslitelně k mému dětství... "Pejsek spisovně = písek" mě pobaví vždycky :)

Klichem1
13. ledna

Laska z detstva, ktora mi vzdy vykuzli usmev na tvari uz len pri pohlade na obalku. Uz sa tesim ako ju budem citat svojim detom.

Kačkaknihomol
12. ledna

Knížka, která je pro každé malé dítko samozřejmostí. Já osobně jsem vyrůstala na televizní verzi, hlas pána, který tuhle klasiku daboval je nezapomenutelný, a i teďka o nějakých deset let později mám nějaké dialogy živě v paměti. Napsáno podobně jako Devatero pohádek, já teda styl Čapků úplně zbožňuju ale chápu, každému úplně nesedne přeci jen, je trochu zastaralý. Co se týče děje, je to taková klasická pohádka, sice bez loupežníků, království a já nevím čeho všeho, ale přesto to pohádka pořád je, takže se nedá moc objektivně hodnotit, jelikož je to napsané pro šestileté děti. Ale přesto prostě mi to nedá a těch pět hvězd dát prostě musím, protože by mi to moje šestileté já nikdy neodpustilo.

whale77
05. ledna

Protože tahle povídání patřila k povinné četbě na základce, všichni je známe jak vlastní boty - také díky zpracování některých dílů do animovaných filmů a v nich díky vypravěčskému umu mistra Högera. Ale díky právě těmto zprofanovanějším kapitolám (Jak myli podlahu, O noční košilce,...) člověk po desetiletích znovuobjevuje i kapitoly zapomenuté.
Nutno říci, že jako kritičtější, dospělý čtenář vnímám některé z těch zapomenutých jako slabší – byť na druhou stranu připouštím možnost, že jako dítěti se mi to naopak líbilo (a dnešním dětem se také líbit může). Mám na mysli dvě kapitoly, ze kterých (na mě) čišelo, že byly napsány jen jaksi do počtu, „vynuceně“. Jedná se o povídání o vánočním povídce o pejskovi a kočičce do rozhlasu a pak taky část, kdy dostal dopis od dětí ze školy. Dokonce jsem tu vánoční povídku před pár lety slyšela jako audio (s Uršulou Klukovou) a říkala jsem si, že to snad není od Čapka, ale nějaká „fanfiction“ a proto jsem si to následně přečetla a zjistila, že bohužel ne.
Ty mé výhrady ale můžou být způsobené tím, že prostě na čtení mám radši z Čapků Karla. Ale Josefovy obrázky zbožňuju v jakékoliv knížce a i tady jsou naprosto úžasné! Prostě klasika.

ddkk
29.12.2017

Knížka převedená do podoby kresleného filmu a namluvená nesmrtelným Karlem H"ogrem se stala součástí našich rituálů při ukládání tříletého vnoučka do postýlky...třikrát sláva dokonalé harmonii obrazu a slova! Čapek má u nás plný počet :-)

Jessybelle
16.12.2017

10 krásných večerů je za námi... Ale určitě ne posledních...příští rok repete...

M-arta
12.12.2017

Tradiční klenot dětských knihovniček a pohlazení po duši s přenádhernou češtinou.

Jirinamac
23.11.2017

milá knížka, která nás provází už několik generací

Terry11
29.10.2017

Těžko hodnotit knihu, když je určena dětem do šesti let. Ale četla jsem ji naši Sofince, té je pět a moc se jí líbila, tu o noční košilce jsem už podesáté četla bez knihy. Taky jsem byla dotčeně opravována (Není tam žížala, ale dešťovka!) Takže musím dát plný počet bodů.

Lucissia
24.10.2017

Nebudu se ani rozepisovat. Pejsek a kočička do každé rodiny a kdo je nečetl, je o mnoho ochuzen. Já předčítala teď pár večerů a bylo to krásné. :-)