Povídání o pejskovi a kočičce

Koupit

Jak spolu hospodařili a ještě o všelijakých jiných věcech. Veselá vyprávění o dvou nerozlučných kamarádech, která potěšila již několik generací čtenářů. Povídání o tom, jak pejsek a kočička myli podlahu, jak pekli dort nebo o tom, jak si pejsek roztrhl kalhoty a kočička mu je zašila dešťovkou, si čítávali už prarodiče dnešních dětí. Autorův laskavý humor, kterým si bere na mušku drobné dětské nectnosti, jeho vcítění do dětského myšlení a krásný vroucný jazyk tvoří tuto milou knížku nesmrtelnou....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/12_/12009/povidani-o-pejskovi-a-kocicce-Lbp-12009.jpg 4.62061

O pejskovi a kočičce 1.

Literatura česká, Pro děti a mládež, Pohádky
Vydáno, SNDK - Státní nakladatelství dětské knihy

Kniha Povídání o pejskovi a kočičce

Olous1
včera

Kdo by neznal tuto krásnou knihu o pejskovi a kočičce. Kniha mého dětství. Začínám číst pohádky ,abych zapomněla na ten blázinec co se teď děje kolem nás.

petraj30

Ještěže tahle kniha existuje. Mého syna už unavili všechny knihy, které jsem s ním za poslední týden v karanténě přečetla, tak už jsme vzala i knihy ze železné zásoby a na horší časy. Další nádherná kniha z mého dětství, na kterou se nedá zapomenout. Podlaha, dort a roztržené kalhoty jsem přečetla nesčetněkrát a ještě častěji pustila v televizi. Už se mi o tom i zdá:-).
Jsem moc ráda, že můžu předávat dál. Jsou to pohádky, které nikdy neomrzí:-)

Krchnaida

Dcerce jsem zvyklá číst pohádky na dobrou noc, ale plním čtenářskou výzvu zpětně, tak jsem si tuto knížku zvolila jako jednu ze starších témat ;-) Ano, také beru jako klasiku a jako vrácení se zpět do školních lavic :-)

Vera Silent

Nejlepsi je ta jak pekli dort, ta me bavi uz od detstvi nejvice.

Vevericka.eva

Prostě nestárnoucí klasika. Ještěže se k ní dá vrátit čtením nové generaci.

Mensa627

Milá a hezká knížka. Měla jsem ji ráda já a později i můj syn

andrea7191

To je prostě klasika, kterou by měly znát i dnešní děti a jejich děti a děti jejich dětí...

Venda32

Dcera knížku miluje. Pro mě jsou některé formulace až moc do jednoducha a hodně polopaticky, ale knížka není pro mě, ale pro děti.

zvířátka zfilmováno pohádky pro děti

Josef Čapek
česká, 1887 - 1945