O pejskovi a kočičce - Jak slavili Velikonoce

O pejskovi a kočičce - Jak slavili Velikonoce https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/281828/bmid_o-pejskovi-a-kocicce-jak-slavili-ve-0qp-281828.jpg 4 7 2

Milé děti, v této knížce se dočtete o tom, jak jsme se spolu připravovali na Velikonoce a jak se nám ulevilo, když se z našeho nalezeného vajíčka nevylíhnul hladový drak a ani pyšný páv. Tak nazdar a v úctě Vaše KOČIČKA a PEJSEK

Pro děti a mládež , Pohádky

Vydáno: , Baset

Sablu
Sablu
10.10.2023 5 z 5

Krásné ilustrace i příběh. Kniha se nám líbila, i když nebyla od pana Čapka. Jako malá jsem si sama přála, další podívání o kočičce a pejskovi a jsem za to ráda, že tato kniha vznikla.

Magdalena852
Magdalena852
06.03.2023 odpad!

Autorka se dopouští politováníhodné krádeže duševního vlastnictví Josefa Čapka, který je skutečným autorem krásného Povídání o pejskovi a kočičce. Jsem ohromena, s jakou nehoráznou drzostí někdo okopíruje nápad jak literární, tak výtvarný. Ilustrace jsou neumětelské, jsou to kříženci Čapka a Lady z produkce netalentované žákyně lidové školy umění. Paní, která se nevím proč nazývá spisovatelkou, si myslí, že když občas do textu vloží nějaké tuze, bude to vypadat jako od Čapka. Nemá dostatek vlastní fantazie, tak je nucena vykrást nápady cizí. Dílo Josefa Čapka je od roku 2016 dílem volným, takže ho bohužel majetkové autorské právo již nechrání. Jinak bych na paní podala žalobu a nebyla bych sama. Jano Uhlířová styďte se. Jak si dovolujete parazitovat na legendě českého umění? Víte, že byl Josef Čapek za války za svou statečnost pět let vláčen koncentračními tábory a nakonec nacisty zavražděn? A vy teď bezostyšně vraždíte jeho půvabnou dětskou knížku svými trapnými a odpudivými napodobeninami. Co si myslíte, že by na vaše počínání asi řekl Josef Čapek?