O Novém zákoně

O Novém zákoně https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/246478/bmid_o-novem-zakone-246478.jpg 4 8 3

Vcelku standardní úvod do Nového zákona. V češtině vyšlo bez udaného data a místa vydání, neboť byla kniha pašována v době socialismu ze západu. Falešné bude zřejmě i jméno českého překladatele.

Duchovní literatura Náboženství
Vydáno: ?

New Testament Survey , 1961

fes
24.11.2021 odpad!

Kniha vydaná v zahraničí v češtině byla do naší země za socialismu pašována v relativně vysokém nákladu, dnes ji proto lze sehnat v antikvariátech za pár desetikorun (já ji koupil za 10 Kč). Cena odpovídá obsahu; jde o ideologickou agitku, určenou prvořadě protestantským fundamentalistům, pro seriozního badatele bez ceny. Tak jako má běžná beletrie svůj nevkusný škvár, má ho i literatura náboženská a toto je typický produkt snahy o oblbování nevzdělaných věřících. Odpad.

Sandik
28.04.2018 4 z 5

Poměrně slušný úvod do Nového zákona. Úvodní část knihy přibližující antický svět poučenému čtenáři asi nestojí za čtení, samotný úvod do Nového zákona ale ano... Celkový dojem: 70%

MonsAbbé
07.02.2018

Originál vyšel v USA v roce 1961 a reprint v roce 1985 jako první samizdatové vydání v českém jazyce vytištěné v zahraničí; ISBN 0-8028-3611-9 pro potřeby biblických škol v ČSSR protestantských denominací zvl pro potřeby sborů BJB, CASD & CB , má cca 380 stran a černo-bílé fotografie vč. map ve formátu A5

Pojednává nejen o Novém zákoně (druhá část Bible), ale o dobovém pozadí tehdejšího politického i kulturního světa, o římském a řeckém impériu, o židovském náboženství a vznikajícím náboženství křesťanském, následovníků ukřižovaného a zmrtvýchvstalého Ježíše Krista (IC XC) v rané církvi od 1 stol n.l. po současnost tedy do roku 313 kdy byla křesťanská církev uznána Milánským Ediktem za státní církev císařem Konstantinem Velikým.

Bible Nový zákon studium Bible Bible jako inspirace

Autorovy knížky