O Naivním Prasátku

O Naivním Prasátku https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/329382/bmid_pohadky-o-naivnim-prasatku-BMb-329382.jpg 3 15 3

Knížka střízlivých pohádek o krutém světě pro děti narozené v Čechách v 21. století. Pohádky psané s nadhledem a humorem, u kterých se zasmějí i dospělí. Naivní Prasátko uteče z rodného dvorku a venku naráží na situace, které ho donutí vystřízlivět a postavit se k reálnému světu čelem. Pokud jste přesyceni četbou laskavých pohádek o dobrých vílách a moudrých králích, bude tato knížka pro vás to pravé. Zároveň v každé kapitole nabídne stále méně Naivní Prasátko malým čtenářům způsob, jak se v dané situaci zachovat a jak je možné se k ní postavit a aktivně ji řešit.... celý text

Pohádky

Vydáno: , vlastním nákladem

baacinka
03.01.2021 3 z 5

Pár pohádek pěkných. Jiné ale naprosto otevřeně "děti učí" dost konkrétním morálním poselstvím, které autorka považuje za vhodné. Pohádky to dělají vždycky, i ty klasické, ale takto násilně... navíc mi to poselství asi taky tak úplně nesedlo.

rozina351
13.04.2020 odpad!

Kniha se mi do rukou dostala na návštěvě u švagrové. Po přečtení jsem si kladla otázku, proč někdo něco tak blbého vůbec vydal. Zarazilo mě i nekvalitní zpracování po stránce grafické i jazykové, kniha působí jako samizdat. Vlastně bych ani neřekla, že se jedná o literaturu, vnímám z ní spíše potřebu nacpat dětem vlastní agendu. Zároveň jsem byla poněkud zaskočena vysokou a neodpovídající cenou knihy. Zkoušela jsem knihu číst dětem (naprosto se nechytaly) a pak se švagrové zeptala na její názor - řekla mi, že se jedná o pohádky "krkavčí matky" a seznámila mě s příběhem autorky a jejím blogem. Zároveň mi řekla, že i pro ni jsou pohádky zklamáním (kvůli poměru ceny a kvality zpracování). Děti nejspíš nebude zajímat příběh autora knihy, potřebují "pouze" kvalitní příběhy, kvalitní jazyk a nejlépe i kvalitní ilustrace. Za mě opravdu nedoporučuji, kniha je nejspíš určena nejspíš pro (dospělé) fanoušky "krkavčí matky", kteří ji chtějí finančně podpořit, ale o dobré čtivo pro děti se rozhodně nejedná. Dospělí při četbě možná ukojí svůj (pseudo)intelektualismus a mohou mít dojem, že dítě nasměrují k intelektuální volnosti a originalitě a seznámí je s palčivými společenskými tématy (homosexualita, drogy). Já dětem čtu raději autentické příběhy bez ambicí dítě kamkoli postrkovat a vybírám si tematiku skutečného dětského světa.

MartinaMartina
30.10.2018 5 z 5

Veronika Hurdová píše krásné příběhy a tuto knížku si odemně půjčují učitelky MŠ i spec.škol.

Kniha O Naivním Prasátku je v