O myšlení: Úvod do filosofie

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Autoři Konrad Liessmann a Gerhard Zenaty jsou oba dva rakouští filozofové. Gerhard Zenaty učí filozofii na rakouských školách, a Konrad Paul Liessmann je vědec, který získal v roce 2006 titul Vědec roku. Tento úvod do filozofie se dá považovat za současný slovník filozofických pojmů. Autoři se snaží popsat největší současné filozofické problémy, rozebrat je do největších detailů a čtenáři dát přesný popis. Snaží se o to, aby aspoň někdo četl filosofické knihy, tak nám tu svou podávají v takovém nádechu, aby se nám líbila, aby nás pobavila, aby nás naučila to podstatné, abychom žasli, abychom přemýšleli, abychom chválili, abychom se divili, abychom chválili a hlavně abychom se do filosofie dostali. Ne každý umí filosofovat hned od narození, musíme to pochopit a naučit se tomu umění. V tom nám oba autoři velice pomáhají sepsáním téhle knihy....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/89_/89153/o-mysleni-uvod-do-filosofie-eC9-89153.jpg 3.811
Žánr
Literatura naučná, Filozofie
Vydáno, Votobia
Orig. název

Vom Denken. Einführung in die Philosophie, 1990

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (2)

Kniha O myšlení: Úvod do filosofie

Přidat komentář
Pán rostlin
23.10.2018

Výborná kniha, kterou jsem taky nikdy nedočetl, ale stejně stála u počátků mého filozofování. Z povrchního čtení se mi zdálo, že autoři se soustředí na filozofii německy mluvících zemí.

krizek
27.08.2012

Celkově se autoři s tímhle dílem poprali dobře, dokonce bych řekla až výborně, zase mě usvědčili v některých názorech, popíchli mou zvědavost, můj údiv. Dali mi konkrétné případy abych daný problém pochopila správně a co nejrychleji. Dali mi živé ukázky, dali mi vnuknutí, že filozofie je přece jen výjimečná oblast vědy či života, usvědčili mne v tom, že filozofie je opravdu části každodenního života, setkáváme se s ní všude a každý den.


Doporučujeme

Sofiin svět
Sofiin svět
Tak pravil Zarathustra
Tak pravil Zarathustra
Cesta pokojného bojovníka
Cesta pokojného bojovníka
Mít nebo být?
Mít nebo být?

Štítky

filozofie lidská mysl

Autoři knihy

Konrad Paul Liessmann
rakouská, 1953

Kniha O myšlení: Úvod do filosofie je v

Přečtených22x
Čtenářské výzvě1x
Doporučených1x
Knihotéce23x
Chystám se číst20x
Chci si koupit5x