O myšlení: Úvod do filosofie

Autoři Konrad Liessmann a Gerhard Zenaty jsou oba dva rakouští filozofové. Gerhard Zenaty učí filozofii na rakouských školách, a Konrad Paul Liessmann je vědec, který získal v roce 2006 titul Vědec roku. Tento úvod do filozofie se dá považovat za současný slovník filozofických pojmů. Autoři se snaží popsat největší současné filozofické problémy, rozebrat je do největších detailů a čtenáři dát přesný popis. Snaží se o to, aby aspoň někdo četl filosofické knihy, tak nám tu svou podávají v takovém nádechu, aby se nám líbila, aby nás pobavila, aby nás naučila to podstatné, abychom žasli, abychom přemýšleli, abychom chválili, abychom se divili, abychom chválili a hlavně abychom se do filosofie dostali. Ne každý umí filosofovat hned od narození, musíme to pochopit a naučit se tomu umění. V tom nám oba autoři velice pomáhají sepsáním téhle knihy....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/89_/89153/o-mysleni-uvod-do-filosofie-eC9-89153.jpg 3.811
Literatura naučná, Filozofie
Vydáno, Votobia

Vom Denken. Einführung in die Philosophie, 1990

Kniha O myšlení: Úvod do filosofie

Pán rostlin
23.10.2018

Výborná kniha, kterou jsem taky nikdy nedočetl, ale stejně stála u počátků mého filozofování. Z povrchního čtení se mi zdálo, že autoři se soustředí na filozofii německy mluvících zemí.

krizek
27.08.2012

Celkově se autoři s tímhle dílem poprali dobře, dokonce bych řekla až výborně, zase mě usvědčili v některých názorech, popíchli mou zvědavost, můj údiv. Dali mi konkrétné případy abych daný problém pochopila správně a co nejrychleji. Dali mi živé ukázky, dali mi vnuknutí, že filozofie je přece jen výjimečná oblast vědy či života, usvědčili mne v tom, že filozofie je opravdu části každodenního života, setkáváme se s ní všude a každý den.

Sofiin svět
Sofiin svět