O letadélku Káněti

O letadélku Káněti https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/271427/mid_o-letadelku-kaneti-OoQ-271427.jpg 4 682 118

Příběh vesnických dětí, které se při návštěvě letiště seznámí s tajemstvím hangárů. Prožijí veselé i dobrodružné příhody, naučí se létat a dokonce se jim podaří zachránit pilota, kterému se porouchalo letadlo.

Kabuky
28.05.2022 5 z 5

Krásné vzpomínky na dětství.

Abukšákul
29.04.2022 4 z 5

Nostalgické čtení =) klukům se líbila.

mazlak
03.04.2022 4 z 5

Tu knihu jsem miloval už jako dítě, kdy jsem si ji někdy v druhé třídě sám přečetl.
Bohumil Říha psal velice poutavě, ale hlavně i místy i nadčasově. Například tento příběh oslovil tenkrát i nyní.

Monike
01.04.2022 5 z 5

Hltali jsme s klukama kazde slovicko. Za nas perfektni pribeh!

Marekh
26.03.2022 4 z 5

Klasika pro dětské čtenáře. Knihu jsem četl úplně poprvé. Myslím si, že kniha může oslovit i dnešní mladší čtenáře. Líbily se mi také ilustrace Heleny Zmatlíkové.

LunaL.
21.02.2022 5 z 5

Knížku jsem našla zapadlou v prádelně. Já si ji z dětství nepamatuju, musela tam strávit už pěknou řádku let.. A protože má syn rád knížky typu Martínkova čítanka, Pohádkový dědeček.. zkusili jsme i tuhle - a oba jsme ve byli nadšení :)
Hezké povídání o dětech a malém letadélku Káněti- a o tom, jak se s ním děti učí tajně létat.
Krásný příběh, i když ne moc poučný. I přes zastaralé názory a metody ( děvčata nemohou řídit letadlo, během knížky asi tři výprasky..), které ale čtenář musí vzhledem ke stáří knížky pochopit (nebo je při čtení dětem přeskočit) se nám knížka moc líbila :)
Přesunuli jsme ji z prádelny na čestné místo v dětské knihovně :) Určitě se k ní se synem zase vrátíme! :)

Sablu
06.02.2022 4 z 5

Četla jsem teď dcerce 6let. Kniha se jí líbila. Jsem zvědavá, jak se jí budou líbit další knihy od pana Říhy. Tato si myslím, že zaujme v první řadě kluky.

Disinka
01.02.2022 5 z 5

Ozivila jsem si tento pribeh pri cteni detem... Tyhle "stare" knizky jsou stejne nejlepsi :-)

kate9326
20.01.2022 4 z 5

Moje čtení ve školce /cca 4 y.o/...

Meda77
20.01.2022 4 z 5

Stará Česká Klasika. Jedna z prvních knih, která se nám dostala do těch našich upatlaných ručiček. Krásné psaní a skvěle ilustrována.. Velmi silné 4.

Luigi1
19.01.2022 5 z 5

To byly časy.

Luigi1
16.01.2022 5 z 5

Moc krásná vzpominka nejen na čtení,ale i na podívání,krasné obrázky.

Rind
09.01.2022 4 z 5

Mně se líbí pořád stejně. Můj syn ji měl rád ve školkovém věku. Teď je mu 8 let a už se na ni moc netvářil. Holt, pro dnešní vrstevníky knižních hrdinů, už to nemusí být to pravé ořechové.

jansky955vrch
05.10.2021 5 z 5

Knihu čtu dokola už přes 50 let, a vždycky mě rozesměje trdlo Pepíček Sláma, který vodí po dvoře kolo .

Medunkavera
08.09.2021 4 z 5

Vím, že jsem tuhle knížku četla, ale bohužel už si nic nevybavuji. Až Eicherik pode mnou mi připoměl pejska Kociána a kocoura Rozuma. Ale, že parta dětí zachrání pilota, to už ne. Ale..to se dá napravit. Prostě si knížku opět přečtu.

Eicherik
08.08.2021 5 z 5

Do téhle dětské knížky jsem se pustil, protože jsem si chtěl připomenout její děj. Pamatoval jsem si jen, že parta vesnických dětí zachrání pilota, ale ne už, jakým způsobem. Je to dílko velmi originální, protože kolik je knih pro děti, jejichž děj se odehrává převážně na malém letišti? Mimo tří dětských kamarádů je jedním z hlavních hrdinů i pes Kocijánek, který nemá rád kocoura Rozuma, občas někoho kousne a zakládá si velmi na svém nakrouceném ocasu. Tahle knížka je pravděpodobně jedním z důvodů, proč mám v dospělosti vztah k letadélkům.

Jessica007
25.04.2021 5 z 5

Moc pěkná knížka pro děti s krásnými ilustracemi od Heleny Zmatlíkové.

Turlogh
06.04.2021 4 z 5

Příjemná, zábavná, leč kratičká knížečka o dvou klucích, jednom děvčeti, pejskovi a jednom malém letadélku. Skvělé vyprávění pro malé děti mezi čtvrtým a osmým rokem. Doprovázeno skvělými ilustracemi Heleny Zmatlíkové. Pro cílovou věkovou skupinu doporučuji. Howgh.

georginaa
03.04.2021 5 z 5

Další skvostné dílo od Bohumila Říhy, který rád psal pro malé děti. Krásná ilustrace a pěkná četba. Knihu jsem jako malá vyhrála v soutěži malých malířů a byla jsem nadšená.

klaritkaa
14.02.2021 5 z 5

Krásné cteni pro deti. Syn ji miluje.

děti letadla kamarádi dětská dobrodružství

Bohumil Říha
česká, 1907 - 1987