O lásce, přátelství a poezii

O lásce, přátelství a poezii https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/116637/o-lasce-pratelstvi-a-poezii-116637.jpg 5 3 2

Výbor z myšlenek osobností naší i světové kultury vybral a uspořádal Otakar Lanc doprovázený ilustracemi řady našich i světových malířů.

Nočnípták
25.04.2018 4 z 5

Aby existovali velcí básníci, musí existovat velcí čtenáři.
( Walt Whitman)

Není básníka mimo zemi. Připoután k ní místem zrození, pravý básník je vždy jen jejím básníkem. Je s ní zasnouben vzácným prstenem, obzorem své vlasti.
( František Hrubín)

Poezie musí být stará jako skála a mladá jako příboj.
(Ralph Waldo Emerson )
Umění je projevem lidské šťastnosti, lidské bědnosti i síly- v podstatě projevem nepokoje, vzpínání - krásného, velkého dramatu člověčenství.
(Josef Čapek)

Malá knížečka pro potěšení. Vejde se nejen do kabelky, ale i do kapsy. Všude ji můžete nosit s sebou. Ať ji otevřete na kterékoli stránce, vždycky tam nejdete něco, co Vám bude blízké, co k Vám bude promlouvat.

nightlybird
31.03.2012 5 z 5

Odsuzuji-li chyby svých přátel, to ještě neznamená, že bych je měl přestat mít rád .
(Jack London)
Vzpomínky na prožitou rozkoš jsou delší a věrnější než přítomnost .
(Lucius Annaeus Seneca)
Ta mrňavá knížečka je plná mouder (to se mi povedl pěkný patvar) různých druhů a taky kouzelných kreseb ať už Picassa či Henriho Matisse nebo našich Janečka a Paderlíka a dá se ještě sehnat po antikvariátech.

osobnosti úvahy a zamyšlení

1974  93%O lásce, přátelství a poezii
2000  80%Kolik tváří má láska

Kniha O lásce, přátelství a poezii je v