O krtkovi, který chtěl vědět, kdo se mu vykakal na hlavu

O krtkovi, který chtěl vědět, kdo se mu vykakal na hlavu https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/129367/bmid_o-krtkovi-ktery-chtel-vedet-kdo-se--CcG-129367.jpg 4 165 50

Knížka pro děti od 2 do 100 let nabízí netradiční pohled na to, jak zvířátka „dělají“. Bestseller nakladatelství Peter Hammer Verlag, přeložený do více než 20 jazyků, nadchl i české čtenáře. Příběh o krtkovi s hovínkem na hlavě s úsměvem a nadsázkou zpracovává téma, které tak neomylně přitahuje všechny děti, zvláště ty předškolního věku. Téma tím přitažlivější, čím víc se jej dospělí snaží tabuizovat.... celý text

Pro děti a mládež

Vydáno: , Scientia

Vom kleinen Maulwurf, der wissen wollte, wer ihm auf den Kopf gemacht hat , 1989

Honzeecheck
25.06.2014 4 z 5

Přečetl jsem ve frontě na kase. Nevím co k tomu říct, takovej Kill Bill pro děti s krktem místo Umy

Weweuka
07.11.2013 4 z 5

Výborná kniha. Poučná a vtipná zároveň. Pro mnoho dětí v mé třídě se stala tou PRVNÍ, kterou si chtěly půjčit domů. Samotný nadpis je lákadlem, přitom její obsah není vulgární.

Arissenka
13.08.2013 5 z 5

Skvělé!Skělá a vtipná knížka která když čtenář chce tak i poučí..

tyzik.cejka
09.06.2013 5 z 5

u některých knih které vedle mě možná jsou ale já si jich nevšímám ale tohle tady to hodnotil asi někdo kdo má doma ticho a kdo se zasměje ten jde z kola ven a když se vám to nelíbí tak to tady nepište a když se neumíte zasmát a pochopit že je to pro děti tak to není vskutku nikoho problém kniha je skvělá a vtipná

Makrela Liška
10.03.2013 5 z 5

skvělá a vtipná kniha na níž pracoval můj oblíbený geniální ilustrátor, jenž je sám autorem mnoha vynikajících knih pro děti. Škoda, že na náš trh se dostávají jen jednoduché mnohdy až stupidní knížky, které z našich dětí dělají spíš blbečky nežli osobnosti s rozhledem a nadhledem

Dolente
02.12.2012 5 z 5

Mně nepřipadá, že to je kniha primárně určená pro děti, vlastně mě to ani nenapadlo, dokud jsem si to tady nepřečetla v anotce a komentářích. Prostě je to jen legrace a musim říct, že jsem se u toho fakt pobavila. Navíc je to skvělej recesistickej dárek pro intelektuální kamarády :D

honajz
14.10.2012 1 z 5

Chápu snahu naučit děti o přírodě i to, o čem se zrovna nemluví - tedy zde, jaký tvar hovna mají která zvířata - ale nejen pro dětského čtenáře mi přijde, že je to podané zbytečně morbidní, a pro mne nevtipnou cestou. Nebo snad si má dítě odnést, že i ono může chodit a kakat někde někomu na hlavu? Případně se nechat pocáchat nějakým lejnem? Přijde mi to jako snaha přenést už i do dětského světa opojení fekáliemi, jaké vidíme v amerických komediích, a morbidnostmi, jaké vidíme v různých jiných filmech, třeba slasherového žánru.

orson
28.08.2012 5 z 5

Nemohu s ostatními komentujícími souhlasit. Knížku jsem coby recesistický dárek dostal ještě za svobodna, pohlédl jsem si ji, zasmál jsem se, občas se zasmáli i ostatní, ale dál ležela zastrčená v polici. Pak přišel na svět můj syn a ve dvou letech si ji strašně oblíbil - museli jsme mu ji číst znovu a znovu, zejména v okamžiku, kdy seděl na nočníku - čtení knížky ho na něm udrželo a on se tak naučil jej řádně používat. S následující dcerou to bylo zrovna tak :)

Onehdá jsem viděl, že knihu vydali znovu, jako nějaké leporelo nebo co a našel jsem to dokonce jako video! Děti si to hnedle oblíbily: http://www.stream.cz/video/278180-o-krtkovi-ktery-chtel-vedet-kdo-se-mu-vykakal-na-hlavu

dusty
03.08.2012 4 z 5

Tak to já na rozdíl od ostatních musím tuhle knížku pochválit. Městké děti nevědí o zvířatech vůbec nic a kálení je normální zvířecí činnost. Spíše mám malinko problém s tím mravním ponaučením, které z toho plyne. Nemyslím si, že zub za zub a oko za oko je něco, co bychom měli dětem vštěpovat.

Verousek
15.07.2012 odpad!

Musím říct, že když jsem tuhle knihu viděla v knihovně, hodně jsem se smála. Nedalo mi to a přečetla jsem si jí. Pak jsem se musela smát ještě víc. Rozhodně by mě zajímalo, které dítě si bude chtít číst o tom, jaké bobky má prase a jaké zase koza :D Je to naprosto zvrácené a rozhodně takovou knížku bych do ruky svému dítěti nedala. Tohle už je opravdu výsměch

humor animace exkrementy, trus

Werner Holzwarth
německá, 1947
2002  80%O krtkovi, který chtěl vědět, kdo se mu vykakal na hlavu
2022  96%Můj Jimmy

Kniha O krtkovi, který chtěl vědět, kdo se mu vykakal na hlavu je v