O krtkovi, který chtěl vědět, kdo se mu vykakal na hlavu

O krtkovi, který chtěl vědět, kdo se mu vykakal na hlavu https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/129367/bmid_o-krtkovi-ktery-chtel-vedet-kdo-se--CcG-129367.jpg 4 165 50

Knížka pro děti od 2 do 100 let nabízí netradiční pohled na to, jak zvířátka „dělají“. Bestseller nakladatelství Peter Hammer Verlag, přeložený do více než 20 jazyků, nadchl i české čtenáře. Příběh o krtkovi s hovínkem na hlavě s úsměvem a nadsázkou zpracovává téma, které tak neomylně přitahuje všechny děti, zvláště ty předškolního věku. Téma tím přitažlivější, čím víc se jej dospělí snaží tabuizovat.... celý text

Pro děti a mládež
Vydáno: , Scientia

Vom kleinen Maulwurf, der wissen wollte, wer ihm auf den Kopf gemacht hat , 1989

RyonMathrin
19.06.2018 4 z 5

Originální knížečka. Doporučuji!
Vtipná citoslovce vzhledem k "tematice".
Nejlepší je, jak s tím celou dobu chodí a má to na hlavě :-)

belldandy
11.06.2018 4 z 5

Kniha (a také animovaný příběh podle ní ) je výborná a hlavně zábavná. I když se nám to třeba nelíbí, tak malým dětem příjdou věci kolem kakání většinou velice legrační. Kniha není zrovna výchovná. A díky bohu za to! Výchovné knihy bývají totiž hodně nudné.

A tady jako bonus k té zábavě, zjistíte, jak vypadá hovínko toho kterého zvířete. To je přírodovědná znalost, která bývá neprávem opomíjená.

Setkala jsem se i s tím, že někomu vadí v příběhu motiv posral jsi mne, já poseru tebe :). Ale pokud já vím - s vlkem se v pohádce o Červené Karkulce taky nikdo nepáral - zabil jsi, budeš zabit.

To mi připomíná mou kamarádku, která v reakci na jakousi pohádku, vysvětlovala svým dětem, že ani chudoba nedává nikomu právo bohatého ošulit o jeho majetek. Ony ta poučení z lidových pohádek, taky kolikrát nejsou dokonalá morální exempla. A víte co, on chtěl už Platón cenzurovat Homéra, protože postavy v Ilias nejdou vždy ve všem příkladem, ale já myslím, že cenzurovat příběhy ve jménu morálky není dobrý nápad.

No zkrátka pokud chcete pro malé děti něco výchovného, tak si tohle nepořizujte a namísto toho koukejte třeba na Bolka a Lolka. Ale pokud chcete něco, u čeho se s nimi pobavíte, tak je tohle to pravé. Já myslím, že tahle kniha má našlápnuto na to být dětskou klasikou.

SlamLenka
18.04.2018 5 z 5

Překvapuje mě poměrně velký počet negativních komentářů - copak lidi už nemají nadhled a neumějí se bavit? Kniha je originální a vůbec není vulgární ani urážlivá, i když je jejím tématem h---o. Našla jsem si zpracování příběhu na youtube a opravdu jsem se zasmála. Byl to čistý a vtipný příběh, který musí děti naprosto s nadšením baštit - a rodiče by jim to podle mě měli být schopni dopřát! =)
** přečteno díky mé kamarádce - sběratelce divnoknih **

efka.saf
07.03.2018 5 z 5

Tak tomu říkám kniha o hovně! :-D Já se královsky bavila, na každé stránce jsem se chlámala jako svěřenec psychiatrické léčebny a nevycházela jsem z údivu, jaké knižní klenoty se v současnosti objevují. Nevím, jestli bych to dětem chtěla číst před spaním, ale na druhou stranu už jsem slyšela o dětech, které si toto průkopnické veledílo docela zamilovaly :-).

dotek
25.12.2017 5 z 5

Zcela zásadní kniha, kterou se mi daří obohacovat životy různých lidí o další přečtenou knihu :-D

M-arta
12.12.2017 5 z 5

Velké pohyblivé leporelo o tom, jak absurdní může být přístup "oko za oko, zub za zub". Malinký naštvaný pomstychtivý krteček celou dobu pátrá mezi zvířaty, jak vypadají čí výkaly... Každá stránka je parádně výtvarně i technicky řešená (různé rozkrývačky, tahadla, odklápěčky) a většinou obsahuje nějaký překvapivý moment.
Pro spoustu rodičů bude jistě výchovně diskutabilní (vpořádku), proto doporučuji zvážit normálním selským rozumem, v jakém věku by se k ní vaše dítě mělo či nemělo dostat (jde i o určitou vzrálost pro pochopení nadsázky). Každopádně může vybízet k zajímavým diskuzím s dětmi - pomstychtivost, odplata, nadsázka, černý humor, absurdita...
Registrovala jsem, že existuje i velmi levná (a velmi zmenšená) verze této knížky, která neobsahuje žádné pohyblivé a rozkládací prvky (bez nich knížka vyznívá poměrně podivně, protože příběh sám je víceméně infantilní).

haki34
03.06.2017 4 z 5

Knizka o hovne :) kdyby jste nahodou nevedeli, jak vypadaji hovinka ruznych zviratek, jake zvuky vydavaji pri dopadu na zem, a co na to krtek - knizka pro vsechny male i velke badatele se smyslem pro humor, laskou ke zviratkum a stopovani ;)
Vsem , co knizku oznacili za odpad, bych doporucila trochu nadhledu a povzneseni, s usmevem jde zivot lip.. A i s hovnem na hlave se clovek nema vzdavat sveho cile, jak nam ukazal krtek.
deckam se knizka libi , velka pismena v textu umoznuji prvnackum precist si svuj dil krtkovy cesty (dcera cetla ;)) a rozsiri si obzory stran vylucovani zviratek.. Priste na prochazce pak bezpecne budou vedet, do ceho slapou ;)

zuba
23.05.2017 5 z 5

Kniha je báječná, útlá a veselá. Fekální humor je skoro jako onanie, je u dětí velmi oblíbený a u dospělých taky a když to popírají, buď něco tají nebo jsou to jedinci, kterým někdo chirurgicky odstranil smysl pro humor a nadsázku. Skoro bych řekl, že kdo se u této knihy, nebo i animovaného filmu na youtube, baví, má naději na veselý život. A navíc, s touto knížkou se nespletu, když uvidím na louce šrapnel. Hned budu vědět, od koho je.

daviskaaa
26.02.2017 5 z 5

Nějak mě nepřekvapilo, že originál pochází z Německa :D :D :D

ivona6995
16.02.2017 5 z 5

„Lidi vůbec nemají smysl pro humor, proč se všichni berou tak zkurveně vážně.“
– Charles Bukowski

Zdroj: http://citaty.net/autori/charles-bukowski/?q=274632

Asi tak :)

arket
29.01.2017 5 z 5

V období zkoumání hovínek (anální stádium podle Freuda) nepostradatelná knížka. Nemyslím si, že je to něco pohoršujícího. Prostě vylučování k životu patří a toto je navíc napsáno a nakresleno zábavnou jednoduchou formou. 2r syn i tuto knihu miluje.

motolka
26.12.2016 3 z 5

Kniha o hounu - nekup to ;o)
Stačilo mi to přečíst jednou. Doma to mít nemusím. Lituji rodiče, co tohle budou číst dítěti znovu a znovu :D

Denika
14.07.2016 5 z 5

Nemějte očekávání, nechtějte literární skvost, nečekejte vzletné myšlenky - to je asi tak jediné, co se k této knize dá říct. Humor sice pokleslý, nicméně pokud má pobavit děti, pak se ptám - proč vlastně ne? :)

Totojsemja
03.02.2016 odpad!

Strašný hnus. JAK to prosím vás může vůbec někoho napadnout ? Hrůza.

tanuki
21.10.2015 4 z 5

Přidám se k táboru kladných hodnocení. Děti fekální humor milují. Sice je pokleslý, ale proč jim neudělat radost. Navíc, kde se nenásilně dozvíte o tom, jaký tvar exkrementů které zvíře produkuje? Fandil jsem krtkovi, který si odmítal lejno sundat z hlavy a pojal ho jako nevšední módní doplněk. To vyžaduje odvahu a volnomyšlenkářský přístup. Líbilo se mi také velmi nápadité užívání citoslovcí. Člověk ty zvuky úplně slyšel.:o)

MarekG
04.08.2015

Stále mě udivuje že něco takového mohlo nakladatelství Volvox Globator ( Volvox Globator je mikroskopické stvoření, v českém překladu Váleč Koulivý - vskutku originální název pro nakladatelství) vydat, nicméně kniha mě při prvním pohledu rozesmála, ale po dočtení jsem na ni změnil názor. Krtkova odplata mě dosvědčila vtom, že až budu mít děti, rozhodně ji pod vánoční stromek nedostanou.Jediné plus jsou hezké ilustrace(vyobrazení trusu je opravdu podrobné).

bibi.r
13.08.2014 3 z 5

Náhodou docela vtipné... Hlavně, že krtek došel své pomsty :D

MartinaF
12.08.2014 2 z 5

Velmi plnohodnotná kniha, kterou přečtete během pěti minut. A prý kniha pro děti? Hm, asi mám trochu jiný názor a určitě mě nezajímá, jaká hovínka mají zvířata.

Isew
05.08.2014 3 z 5

Útlá knížečka o tom, co se jinde nedozvíte a většinou na to musíte přijít sami. Takhle je to přehledné a v jednom balení. I o hovínku se dá psát poučně a s humorem.

sosna
25.06.2014 5 z 5

Dostala jsem od manžela s P.S., že on se na mě nikdy nevykaká. Takže nemůžu jinak, než dát 5*:-)

humor animace exkrementy, trus

Werner Holzwarth
německá, 1947
2002  80%O krtkovi, který chtěl vědět, kdo se mu vykakal na hlavu
2022  96%Můj Jimmy

Kniha O krtkovi, který chtěl vědět, kdo se mu vykakal na hlavu je v