O kocourovi, který přišel na Vánoce

O kocourovi, který přišel na Vánoce https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/31826/bmid_o-kocourovi-ktery-prisel-na-vanoce-5gv-31826.jpg 4 132 38

V této knížce autor popisuje své soužití s bílým kocourem, kterého si přinesl domů na Štědrý den poté, co ho našel v ulicích Manhattanu. Kvůli jeho sněhobílé srsti jej nazval Polar Bear (Lední medvěd) a po počátečních peripetiích se kocour a jeho pán stali životními partnery a nerozlučnými přáteli. Knížka je psána se svérázným humorem. Z názvu by se mohlo zdát, že je určena pro děti, ale není tomu tak. Původně byla určena pro dospělé. Autor v ní zachycuje život svůj a kocourův, takže se dozvíme o mnoha akcích souvisejících s prací Clevelanda Amoryho v organizacích na ochranu zvířat, např. akce na záchranu tuleních mláďat. Poznámka v Databázi Národní knihovny ČR: ISBN 978-80-7252-273-6 je chybné. Správné ISBN je 978-80-7252-274-3.... celý text

Literatura světová , Příroda, zvířata , Příběhy

Vydáno: , Práh

The Cat Who Came for Christmas , 1987

Cestovatelka136
22.02.2024 4 z 5

Knížka ochránce zvířat, který žije se svým kocourem Ledním medvědem, obsahuje pěkné, vtipné a láskyplné pasáže, ale i trochu nudné části, inu jak autor chtěl, tak napsal. Vcelku se mi knížka líbila. Autor kocoura zachránil od života na ulici a umožnil mu prožít pěkný život. Na konci radí těm, kdož žijí bez zvířátek, aby si nějaké pořídili: ,,Když tak učiníte, určitě zjistíte, že vám každý den svého života poskytne nejen radost a společnost, ale také zvláštní druh lásky, kterou pochopí, jak jsem řekl na začátku, pouze ti dostatečně šťastní, které nějaké takové zvíře vlastnilo."

Renike
15.11.2023 5 z 5

Obdivuhodný pán Amory pro vše za co celý život bojoval a pracoval. Celou trilogii jsem měla léta ve vlastní knihovně, ale doteď prečetla jenom dcera. Ja si vzala tenhle 1.díl do ruky až nyní. Nevím proč až teď, ale na to nikdy není pozdě. Kdo miluje zvířata a není lehostejný k osudu toulavých a opuštěných zvířat, neváhejte knihu prečíst.

kkaca
01.08.2023 1 z 5

za mě velmi slabá kniha, dočetla jsem s velkým přemáháním, hodně často jsem vůbec nechápala, co chce autor říci, popis života s kočkou zbytečně složitě popsán a velmi nezáživně :-(

Elulilinka1
30.12.2022 5 z 5

Krásné čtení. Prostě jakmile se děj točí kolem kočky, vždycky je to pecka :D

TynaBehuncikova
30.08.2022 5 z 5

Skvělé. Knihu jsem dostala před lety darem, říkala jsem si, co to je za hloupost pro malé děti a poprvé ji odložila do své knihovničky... Po pár letech jsem ji otevřela a zjistila, že pro malé děti vůbec není. Docela mě bavila, ale nebylo to ono a tak jsem ji odložila podruhé.

Od druhého odložení uplynuly dva roky a já až teď knihu vytáhla a skutečně celou přečetla. Čekala na mě v knihovně dlouho. Co se po druhém odložení změnilo? No, stala jsem se člověkem vlastněným dvěma kocoury :)

Autor je vtipný, kniha poučná, krásná, citlivá... Myslím, že si ji v knihovničce nechám dál, abych se k ní mohla vracet :)

beluca
14.07.2022 5 z 5

Příjemné, miloučké, vtipné, odpočinkové. Pokud jsou kočky vašimi miláčky, určitě oceníte :-)

aktijnov
22.02.2022 4 z 5

Občas úsměvné příběhy. Milá, odpočinková četba (až na některé stránky o lovu a týrání zvířat).

EmmaEmma
27.12.2021 3 z 5

Příjemné vánoční čtení; dárek pod stromeček…

Mája873
29.03.2021 2 z 5

Příběh o kocourovi byl moc hezky napsaný a pobavil mě.... Pasáže o vraždění tuleňů a testování na kočkách byly hrůzu nahánějící, aspoň že existují lidé tak uvědomělí jako byl sám autor, kteří se snaží zvířátka chránit a pomáhat jim.

Arkagas
07.02.2021 3 z 5

Kniha, kterou jsem pořídila mamce loni k Vánocům společně s dalšími knihami z pera Amoryho. Ano, tato kniha není v dnešní době ten nejlepší zvířecí příběh, jaký na trhu najdete, ale je třeba si uvědomit, že vznikal v době, kdy ještě ostatní zvířecí knihy nebyly tak in. Důležité je také hlavně to, že Cleveland Amory založil největší útulek pro opuštěná zvířata v Americe a proto doma nikdy žádné zvíře nechtěl, aby se necítilo opuštěné, když tam stejně skoro není. Ale jednou na štědrý den mu cestu zkřížil špinavý, vysláblý a polámaný kocour.. a láska byla na světě. Příběh nečekaného spojení kocoura a majitele, který nikdy kočku neměl. A dál už si to asi umíme každý domyslet :)

Opisska
29.02.2020 5 z 5

Pěkně a čtivě napsáno, pokud jste milovník koček v ledasčem se poznáte

Hoshi
22.12.2019 5 z 5

Čteno již poněkolikáté a stále to chce mít na příběh tu správnou chuť, protože tato kniha pana Amoryho nemusí sednout každému. A není to čtení pouze o kocourovi, který přišel na Vánoce a o jeho politice ať zahraniční či domácí, ale i o záchraně jiných zvířat a o vzniku Black Beauty Ranch. Pokud máte dostatek času si vychutnat toto krásné dílo člověka vlastněného kočkou, jen ji otevřete :)

popeluška
27.10.2019 5 z 5

Tak tohle je moc krásně napsaná kniha.Moc jsem si ji užila a těšila se na každé čtení :-)

Nočnípták
24.02.2019 2 z 5

Mne kniha také nenadchla. Měl to být NEOBYČEJNÝ PŘÍBĚH. ROZESMĚJE VÁS A ZASÁHNE VAŠE SRDCE. Tohle bylo na knize napsáno. Neobyčejný asi je, ale já se zasmála až na konci, kde se psalo o návštěvě kočičí psycholožky.

Lucky_one
03.01.2019 3 z 5

Nijak zvlášť mne kniha nenadchla. Pasáže o komunikaci s kocourem se mi celkem líbily, i když podsouvání lidských myšlenkových pochodů zvířeti mi moc vtipné nepřijde. O podobném tématu existují lepší knihy. :)

Tebby
03.01.2019 3 z 5

V této knize se mi velmi líbily pasáže, kde autor povídá o Fondu a co vše pro něj udělal. Část, kterou bych naprosto vynechala je historie. Neskutečně se to táhlo a vůbec jsem díky tomu neměla chuť knihu číst. Na závěr asi to, že jsem prostě Psí člověk, takže kniha nebyla přímo pro mě. Kočkofilům by se ovšem líbit mohla.

ziriant
15.11.2018 4 z 5

Jsou psí lidé a jsou kočičí lidé. Není o čem...

Annkag
11.11.2018 4 z 5

Krásna kniha s krásnym posolstvom pre každého milovníka kočiek...zasmiala som sa a predstavovala si kocúrové grimasy pri rôznych šibalstvách a monológoch v dialógu...

Lady Jane
10.11.2018 5 z 5

Mně se kniha moc líbila, i když nebyla jen a pouze o kocourovi, jak to z jejího názvu na první pohled vypadá. Organizace, na jejichž vzniku a činnosti se autor zásadně podílel, dobře znám z jiných zdrojů, takže jsem ocenila i pohled "zevnitř" a "rozšíření obzorů". Pro aktivní ochránce a milovníky zvířat, nejen koček, to je určitě zajímavé čtení a příjemné zjištění, že jsou mezi námi lidé, kterým nejsou osudy (nejen) divoce žijících zvířat lhostejné a dokážou jejich záchraně a ochraně věnovat nesobecky svůj život.

jaja1989
02.09.2018 odpad!

Tolik krásných knih o zvířatech, takže jsem nečekala, že tohle bude blbost.
Jediný pozitivum byla záchrana kocoura.

kočky člověk a zvíře kočičí příběhy humoristické příběhy autobiografické vzpomínky

Cleveland Amory
americká, 1917 - 1998