O kocourovi, který přišel na Vánoce

V této knížce autor popisuje své soužití s bílým kocourem, kterého si přinesl domů na Štědrý Den poté, co ho našel v ulicích Manhattanu. Kvůli jeho sněhobílé srsti jej nazval Polar Bear (Lední medvěd) a po počátečních peripetiích se kocour a jeho pán stali životními partnery a nerozlučnými přáteli. Knížka je psána se svérázným humorem. Z názvu by se mohlo zdát, že je určena pro děti, ale není tomu tak. Původně byla určena pro dospělé. Autor v ní zachycuje život svůj a kocourův, takže se dozvíme o mnoha akcích souvisejících s prací Clevelanda Amoryho v organizacích na ochranu zvířat např. akce na záchranu tuleních mláďat....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/31_/31826/o-kocourovi-ktery-prisel-na-vanoce-5gv-31826.jpg 3.879
Literatura světová, Humor
Vydáno:, Práh

ziriant
15. listopadu

Jsou psí lidé a jsou kočičí lidé. Není o čem...

Annkag
11. listopadu

Krásna kniha s krásnym posolstvom pre každého milovníka kočiek...zasmiala som sa a predstavovala si kocúrové grimasy pri rôznych šibalstvách a monológoch v dialógu...

Lady Jane
10. listopadu

Mně se kniha moc líbila, i když nebyla jen a pouze o kocourovi, jak to z jejího názvu na první pohled vypadá. Organizace, na jejichž vzniku a činnosti se autor zásadně podílel, dobře znám z jiných zdrojů, takže jsem ocenila i pohled "zevnitř" a "rozšíření obzorů". Pro aktivní ochránce a milovníky zvířat, nejen koček, to je určitě zajímavé čtení a příjemné zjištění, že jsou mezi námi lidé, kterým nejsou osudy divoce žijících zvířat lhostejné a dokážou jejich záchraně a ochraně věnovat nesobecky svůj život.

jaja1989
02. záříodpad!

Tolik krásných knih o zvířatech, takže jsem nečekala, že tohle bude blbost.
Jediný pozitivum byla záchrana kocoura.

dr.romca

Bohužel jsem od knížky čekala asi víc. Nějak to drhlo a špatně se mi četla. Jinak miluju kočky a vím, že jsou svéhlavé, jak popisuje autor svého kocoura.

Lenka282

krásná kniha o soužití svérázného kocoura se svým též svérázným páníčkem, kniha od milovníka zvířat plná lásky k nim

martina.bella

Knížku jsem objevila v rámci čtenářské výzvy - vánoční tématika - a byla nesmírně mile překvapená. Hezký příběh o kocourovi nalezenci dokresluje zajímavá osobnost autora. O zvířatech čtu obecně ráda, ačkoli předem počítám, že si u nich popláču. A stejně jako jedna z čtenářek níže jsem v dětství milovala knížku Černý krasavec!

Ťapulka

Knihu jsem dostala k Vánocům od své kamarádky spolu ještě se soškou bílé kočičky - asi jako legraci, neboť, jak se píše v knize, jsem vlastněna dvěma černými kocoury, každého z nich jsem našla na ulici a dohodli jsme se, že si budeme vzájemně dělat svět hezčím.
Kniha se mi moc líbila! V tolika věcech jsem dávala autorovi za pravdu (také jsem si např. myslela, že když náš kocourek miluje vodu a tráví s námi společně koupel, tak je výjimečný a přitom to dělá asi většina koček), v tolika věcech jsem autora obdivovala a z tolika věcí jsem byla šokovaná, že jsou lidé schopni ublížit zvířatům, ale také jsem byla ráda, že jsou lidé, kteří se snaží tyto hrůzy odčinit. Kniha mi kromě úsměvů a příjemného čtení přinesla také informace o Fondu pro zvířata a o vývoji boje proti týrání zvířat, o kočičích celebritách a o holubích osobnostech apod. Určitě sáhnu i po pokračování této roztomilé knihy.

rarášek
22.10.2017

Lední medvěd mi přišel jako velký protiva, ale přesto se mi líbil, protože mám moc ráda kočky. Doma máme kocoura Barta, který by se nejraději mazlil s každým na potkání a jeho sestru Lízu, která se chová jako velká dámička a vždy, když si přijde pro pohlazení, tváří se, jako bychom si této pocty měli mnohem víc vážit. :D
Líbilo se mi, že autor ukazoval své akce na ochranu zvířat. Musím ho za to obdivovat. Také se mi moc líbí, že pojmenoval svůj útulek po své oblíbené knížce z dětství (která je i mou oblíbenou knížkou), Černý krasavec.
Díky knížce jsem si také uvědomila, jak to mají opuštěné kočky na ulicích. Kvůli jejich velikosti a neškodným zoubkům a drápkům si na ně zlí lidé víc dovolují.
Už se těším, až si přečtu další knížku. :)

Lenka1386
28.03.2017

Knížku s takovýmhle názvem a barevnou obálkou čtu tehdy, když potřebuju pohladit slovem a nic moc neřešit. A to se autorovi povedlo. Takže spokojenost.

Zuza1893
27.03.2017

Ze začátku kniha vtipná a fajn...ale od cca půlky se to nějak zadrhlo a vůbec mě nebavila. Musela jsem se hodně přemáhat, abych jí vůbec dočetla. A to jsem velký kočkomil, který má rád jakýkoliv příběh, knížku, kde vystupuje kočka. Ale za mě velké zklamání.

alnahu
18.01.2017

Mě tato kniha nijak nenadchla ,asi jsem ji četla příliš brzy po knize "Psí poslání"- ta byl naprosto skvělá.

lucie.8
07.03.2016

Milá knížka pro milovníky zvířat, zvlášť koček. Moc se mi líbila kapitola o historických osobnostech, které chovaly kočky. Překvapilo mě, že mezi milovníky koček patřili např. kardinál Richelieu nebo Winston Churchill.

evionka
23.02.2016

Moc hezká a milá kniha.

Kulhavá
26.11.2015

Krásný příběh plný lásky a pochopení zvířecí duše.Pohladí Vás po duši, zahřeje u srdce, ale také donutí přemýšlet a pokud máte srdce i mysl otevřenou pak i víc než jen přemýšlet, snad i v životě konat v zájmu a pro zvířata a to pro všechna zvířata, pro zvířata bez rozdílu.

bibi.r
19.03.2015

Vtipné :), text se mi sice někdy trošku moc táhnul, ale jinak to bylo bezva počteníčko :).

Weweuka
08.05.2014

Každý řádek je důkazem lásky autora ke kočkám. Jejich chování má dokonale prostudované. Milý příběh pro společníky těchto zvířat. Osobně takové příběhy nevyhledávám, přestože s dvěma kocoury domácnost sdílím. Příliš "oddychovka", není nutné žádné přemýšlení, zamyšlení..

pecka02
07.06.2013

Myslela jsem, že jde o knihu pro děti, ale zdaleka ne :) Je to pohodové čtení, milé, vtipné...taková oddychovka na odpoledne :)

kika 13
31.10.2012

Spisovatel tu nádherným stylem popisuje lásku k zvířatku jako je kocourek.Čte se jedním dechem.

rose
14.04.2012

Roztomilá knížka. To se sešli dva , kteří k sobě skvěle pasují a umí si to patřičně vychutnat. Láska ke zvířatům je cítit z každé stránky.

R´Hell
14.03.2012

Velmi milá knížka pro všechny, kteří jsou vlastněni nějakým zvířetem nebo mají zvířata rádi. Na druhou stranu, co se týče kočičího tématu, už jsem četla trošku lepší příběhy a pro nás, co máme nějakou kočku a jsme srozuměni s jejím chováním, je to spíše konstatování faktů.

misssicccka

Skvělá knížka pro sychravé večery. Uvařte si čaj s medem a citrónem a nechte se unést příběhem kocoura a jeho pána-záchrance. Dozvíte se i spoustu jiných věcí než jaké jsou typické kocouří zlozvyky a charakterové prvky :)

kočky

Cleveland Amory