O duševním klidu

O duševním klidu https://www.databazeknih.cz/img/books/57_/57229/bmid_o-dusevnim-klidu-kyD-57229.png 5 24 4

Traktát římského filosofa O duševním klidu je odpovědí na fingovaný dopis přítele Annaea Serena, v němž se Senekovi svěřuje se svým neujasněným postojem k životu a s duševní nevyrovnaností. Ve své brilantně stylizované odpovědi rozebírá Seneca příčiny nespokojenosti člověka se sebou samým a připomíná různé způsoby, jak této nespokojenosti čelit a překonávat ji.... celý text

Literatura naučná Filozofie
Vydáno: , Supraphon (Editio Supraphon)

De tranquillitate animi

Tahit
08.03.2015 5 z 5

Senecův moudrý postup při vysvětlování duševního klidu je za všech okolností velmi milý. Z toho snad vyplývá, že v rovině výkladu textu samotného, kdykoli se v životě potkáme s nesnází, tak trefu k dorozumění nalezneme jen v sobě. Nicméně by se dalo jaksi apriorně říci, že udržet duševní klid, když se potkáš s asociálem či rovnou blbcem je občas nedosažitelný. Neexistuje obecný návod pro klid duše, snad kromě sebepoznání jak přistupovat k životním okolnostem. Jinak opravdu velmi povedený čtení.

MASH
22.06.2011

Dobrý den,
koupím tuto knihu ( absolutně nedostatková publikace, která chybí na čes. trhu )
případně cenu nabídněte..

jistě se domluvíme
email: GeorgeTown2@gmail.com
děkuji-

black.susi
21.03.2011 5 z 5

Malá sympatická knížečka, přečteno jsem měla během chvilky a ma fakt něco do sebe :-)

WEIL
22.12.2010 5 z 5

Pro mě radostné čtení.
Rád se podobným nechávám vystavovat!