O čertovi

O čertovi https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/28887/o-certovi-28887.jpg 5 316 74

Pohádka o čertovi Florimonovi, který byl vyslán na zem, aby škodil lidem, především pak kominíkům. Škodit se mu ale nedaří, a dokonce se zamiluje. Staří čerti se na střechy bojí nebo dostávají závrať. Proto je na kominíky poslán nejmladší a nejneposednější čert - Florimón. Ten zpočátku opravdu nadělá na střechách a v komínech hodně škod. Jednoho dne se mu však stane nehoda. Díky ní se jeho život dočista změní. Text je doprovázen celostránkovými ilustracemi samotného autora. ... celý text

adela2316
18.02.2024 5 z 5

Moc pěkný příběh s krásným koncem. Při čtení jsem měla pocit, že je mi povědomý, a pak jsem si vybavila, že jsem tento příběh videla zfilmovany.
Další krásná kniha od Pavla Čecha.

milary
05.01.2024 5 z 5

Pro potěchu duše začínám rok pohádkou.
Pavel Čech disponuje úžasným darem; svou výrazně osobitou slovní poetiku dokáže vtisknout ve stejné míře ilustracím svých knih. A kdo si otevře výňatek z jeho životopisu tady na Databázi, přečte si něco z toho, co má Pavel Čech rád. A pak už je vlastně všechno jasné, tedy to, kde bere barvy slov pro sdělení svých obrázků, co člověka zahřejí jako laskavá peřina bezpečí a dobrých zpráv.

Prohlížívám si jeho knížky v knihovně a tak nevadí, že Florimonovo dobrodružství mi vykreslil prostřednictvím audioknihy, kterou mohl sotvakdo načíst lépe než Pavel Soukup.

Macope
11.12.2023 5 z 5

Nádherná kniha! Dcerka dostala kolibří vydání přímo od mikulášské družiny a přiznám se, že mě konec knížky rozplakal. :-) Dcera navíc odhalila pointu tohoto dojemného příběhu, to mě potěšilo. Opravdu pohlazení po duši v adventní době.

ZanZara1
14.11.2023 5 z 5

Naprosto nádherná knížka. Byla první od Pavla Čecha, která se mi dostala do ruky. Se synem jí čteme stále znovu a znovu. Ty ilustrace jsou dokonalé, čtenáře přenesou do jiného světa, a takové jsou všechny knihy tohoto spisovatele a ilustrátora, i když, zrovna tato knížečka je má srdcovka. 100%

broskev28
06.04.2023 5 z 5

Knihy Pavla Čecha jsou prostě neuvěřitelné, s každou další se ujišťuju v tom, že nikdo podobný v české literatuře zkrátka není.
Čert Florimon a kominice Tradamila, to je úžasný příběh, který obdivují už naši druháčci, ale jsem přesvědčená, že i nám dospělákům má co říct. A to nemluvím o ilustracích, ty jsou u Pavla Čecha vždycky jedinečné a dokonalé.
Doporučuju převelice!

"Je totiž známo, že když čert udělá dobrý skutek, změní se na obyčejného člověka. Florimón teď vlastně přinášel lidem štěstí, a proto i on přestával být čertem."

mataaskorice
01.04.2023 5 z 5

Knihy Pavla Čecha jsou srdcovka. Tahle je ale obzvlášť krásná. Něžné a poetické jsou všechny. Tato je ale opravdu pozitivní a nadějeplná. Je o napravení a polidštění zlého čerta a o tom, jaká kouzla dokáže dobrý člověk, láska - k sobě, k ostatním, k práci i prostým všedním věcem. Něžný příběh o podstatě štěstí.

zandu
19.03.2023 5 z 5

Další úžasná kniha od pana Čecha. Krásný, milý příběh a ilustrace opět nádherné.

Becca_books
05.12.2022

Nádherná knížka a ještě krásnější příběh. Text v knize je velkými pismeny a neni ho tam příliš moc, zároveň je celý příběh vhodný pro staršího či pro dospělého čtenáře (ten typ knížky co kupujeme dětem ale máme je vlastně pro sebe )
Příběh polepšeného čerta Florimona, který díky lásce přestane lidem škodit, ale začne jim naopak pomáhat a němé kominice Tradamily ️

jopp
26.11.2022 5 z 5

Milý příběh, krásné ilustrace, super. Jen moc krátké.

jitka_dankova
23.10.2022 5 z 5

Milá a bohatě ilustrovaná česká pohádka o čertovi, který si našel práci i ženu. Syn ji četl ve třetí třídě a nadchla ho. Prohlížel si pozorně různé detaily na nádherných ilustracích Pavla Čecha, zajímal se o kominíky a kominictví, obohatila se mu slovní zásoba hezkými českými slovy. Ostatně i jména Florimon a Tradamila jsou taková krásně česká pohádková. Text v knize je velkými písmeny a není ho moc - ideální pro malé čtenáře, kteří moc číst nechtějí.
Pointu (co si ten čert na konci vlastně přál) syn bez nápovědy nepochopil podle záměru autora, ale vymyslel si vlastní nápady. Ničemu to nevadilo.
Tahle nenásilná, milá poetická česká pohádka bude mít rozhodně své čestné místo v naší knihovničce.

kopeceli
28.08.2022 5 z 5

Překrásné kresby, překrásný příběh. Moudrá kniha o čertovi, který je v každém z nás a každý z nás má šanci…
Jsem moc ráda, že jsem díky Databázi objevila knížky Pavla Čecha.

changaj
16.06.2022 5 z 5

Kouzelný poetický příběh polepšeného čerta a němé kominice Tradamily. Čechovy ilustrace jsou nádherné a tajuplné a příběh za nimi nijak nezaostává. Jedna z perel novější dětské literatury.

oladnb
17.05.2022 5 z 5

S mými malými 2 dětmi jsme četli několikrát za sebou. Děkuji za tento milý zážitek, čertík byl tak mily, krásné to bylo. Všem doporucuji. Má druhá kniha od Pavla Čecha..

Štěpinambura
04.05.2022 5 z 5

Krásná a dojemná kniha o lásce. Připomíná mi mojí babičku (už nežije) tuhle knihu četla mím dětem a do teď na ni vzpomínám - díky. (Tradamila je vážně boží jméno!)

Cinón
01.05.2022 5 z 5

Pohádku O čertovi jsem si zamilovala nejen pro originální a něžný příběh, ale i pro nádherné ilustrace. Téhle "kolibří" knížečky se nehodlám vzdát. Co na tom, že jsem ji původně koupila pro syna...

Slibuji, že mu ji v budoucnu občas půjčím (až se naučí číst a jemně zacházet s Florimónem). Do té doby ruce pryč, poslouchat pohádku a sledovat obrázky. :-)

Pítrs85
28.04.2022 4 z 5

Milý, tak trochu vánoční příběh o čertovi, který díky lásce přestane lidem škodit, ale naopak jim začne pomáhat. A i tu svoji lásku si nakonec najde. Příběh je to pěkný, ale samozřejmě knížku dělají především Čechovi ilustrace, protože jestli je někdo dnes vůdčí osobností české ilustrace, tak právě Pavel Čech, jehož talent stavím na roveň velikánů Josefa Lady nebo Zdeňka Smetany (bez přehánění).

MissZZ
05.04.2022 5 z 5

O Čertovi je název knihy, která svým milým příběhem pohltí nejen děti ale i dospělé. Je to jedna z knížek, která Vás provází životem.

Murphy722
05.11.2021 5 z 5

Poetická pohádka psaná i malovaná velkým srdcem.

Eva88
18.09.2021 4 z 5

Moc příjemná krátká pohádka o čertovi, který rád škodil lidem, obzvláště kominíkům. Pak potkal němou kominici a hle, co láska dokáže. Z nerudného čertíka se stal šťastný a dobrý člověk. Navíc krásné ilustrace.

Janina2609
08.08.2021 5 z 5

“V uzlíčku si nesl jen pár věcí: škodící nůžky k přestřihování šňůrek, škodící trumpetku (...) balíček pekelných karet (...) a čarovné zrcátko...”
Milý příběh a nádherné ilustrace.