O černém a bílém

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Šest moderních pohádek napsaných v tvrdě komunistickém duchu: O černém a bílém, O hloupém Honzovi, O třinácti rudých růžích, O pionýrském šátku, který plakal, O srdci uralského chlapce, O čtyřech chlapcích a soudruhu Gottwaldovi.

https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/224306/big_o-cernem-a-bilem-224306.jpg 2.27
Nahrávám...

Komentáře (3)

Kniha O černém a bílém

knih-o-mol
21. března

Mýlit se je lidské. A zajímavé z hlediska vývoje, není náš jediný spisovatel. Je důležité tyto skvosty uchovat, ne jako nástroj ostrakizace, ale jako "poučení z krizového vývoje literatury". Pro mládež poučné čtení: moderní = poplatný době, nemající dlouhou platnost.

goman
23.07.2018

Tuto knihu jsem vyhrál jako žák mateřské školy ve Svatavě. Resp.vyhrál jsem nějakou rozhlasovou soutěž a tuto knihu mi poslali i s věnováním od Matřídoušky.
Když jsem se ji později snažil přečíst, nemohl jsem pochopit, že by někdo mohl být tak pitomý, jako postavy v ní. Ale co, asi za dva
roky mi komunisti zavřeli otce /lékaře/ za pokus o vytvoření protistátní skupiny. S lidmi, které viděl poprvé až u soudu. Jo, to byla doba, nikomu bych to už nepřál!!!


medvěd
22.05.2014odpad!

to je neuvěřitelné, nehodnotím styl ale obsah. Tyto "pohádky" ve mě vyvolávají jen pocity ohromení " to snad ani nemyslí vážně " . Výraz poplatné době je hodně chabý. Toto napsat ,na to člověk musí mít hodně silný žaludek.