O čem sním, když náhodou spím

O čem sním, když náhodou spím https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/348858/bmid_o-cem-snim-kdyz-nahodou-spim-npT-348858.jpg 1 301 124

Vize 2035 pro Českou republiku, pro naše děti. Vize politika Andreje Babiše o možném trendu politického a společenského vývoje České republiky.

apakero
17.10.2017

Bratia cesi, davajte si pozor. Mam tu knihu a je to blabol. Oligarchovia na slovensku maju svoje pazury vsade, hlavne v sudnictve. Nedivim sa vyroku sudu ze nie je agent bures, je skandalozne ze za svedkov uznal sud tych najnedoverihodnejsich svedkov na svete aky existuju, byvalich stbakov. To je prosim pekne facepalm na dvadsiatu piatu. Na slovensku populisti podobnymi kecami oblbli ludi a viete kam idu dotacie, fondy, lebo o nic ine nejde. Len o love o capie hniezda a tisic milion tunelov verejnych zdrojov. Mame problem so sudnou mocou a nielen tam. Teraz sa navyse ukazalo po com pisti jeho srdiecko cervene, po maticke rusy. Facepalm na osemdesiatu tretiu. Takze nie jeho knihu by som ohodnotil ako sukromne bolsevicka nacionalisticka populisticka zbierka blabolov. Na slovensku sa hovory, vyliezlo hovno na policku a mysli si ze je lekvar, a to je pripad tejto knizky. Caute a pozor na oligarchov! Velky pozor!

MrKrahujec
06.10.2017 odpad!

Jak že to řekl Švejk? Já to mám moc rád, když tak lidi blbnou na kvadrát...

jiri2737
02.10.2017 5 z 5

Vize jsou pěkná věc. Ještě důležitější je jejich uskutečnění. Andrej Babiš se sám sebe označil za urputné hovado. Je pravda, že spoustu věcí na MF dotáhl do konce. Uvidíme.

ZlýJabko
01.10.2017 odpad!

Into the trash it goes.

Rilian
01.10.2017 odpad!

Nebudu knihu hodnotit podle autora (což ani samo o sobě nejde, protože ji A. Babiš pravděpodobně vůbec nepsal), ale jako literární dílo. Jazyk knihy je příšerný a směšně žoviální. Takový byste očekávali spíše na nějakém blogísku o chovatelství psů. Autor se snaží vytvořit si image nového Bati, který se vypracoval od píky a přináší vizi pro svoji zemi. Problémem ovšem zůstává, že Babiš nezačínal od píky na poli s řepkou nebo v malé domácí výrobně hnojiv, a už vůbec nepřináší žádnou vizi. Přináší jenom plané sliby čerpající z frustrace lidí. Abych to vyjádřil jasněji, kniha je psaná stylem, co všechno mě štve a jak by to mělo vypadat, aby mě to neštvalo. Nic konkrétního, jenom vize šťastné budoucnosti. Jak zajistíme fungování e-governmentu? Prostě zrušíme papírové formuláře! Jak zamezíme dopravním zácpám? Uděláme na to apky! Autor (ať je to kdokoliv) se vůbec nepozastavuje nad faktem, že žádnou z nastíněných vizí čtyřletá vláda Hnutí ANO vůbec nezačala realizovat. E-government je poměrně složitější a komplexnější záležitost než si autor knihy myslí. Celý stát prostě nemůžete nacpat do jedné apky. Stejně tak jsou mlhavé představy autora o demokracii. Neustálé opakování, jak je zapotřebí všechno zrychlit svědčí o jeho autoritářském smýšlení. Ano, parlament je žvanírna, ano, rozhodnutí se projednávají delší dobu, ale to je podstata demokracie - diskuse, polarita názorů a hledání podpory pro své návrhy. Republika není zkrátka firma, kde ředitel vydá nařízení a všichni okamžitě konají. Stát nejde řídit jako firmu (a už vůbec ne jako rodinou firmu), protože stát zkrátka firma není! Jakkoliv se kniha snaží budit dojem informovaného textu, smutnou pravdou zůstává, že to minimum číselných údajů nebo reálných důkazů pochází z necitovaných zdrojů a "mnoha statistik" nebo od "mnoha významných vědců", "jednoho mého známého podnikatele" atd. Kniha je zkrátka politická agitace plná chabě podložených argumentů, nikoliv vize, kterou se Hnutí ANO ani nesnaží naplňovat. Nic víc, nic míň, ostatně jako Babiš sám.

Aki12
29.09.2017 odpad!

Vypadá to na horkého kandidáta na nejhorší knihu vůbec!!
To i ten Mein Kampf mi připadá smysluplnější (i když je to pořád pěkná blbost) než tohle!

reader.007
20.09.2017 odpad!

Tak takhle, vážení, to vypadá, když v ateistické zemi vznikne nové božstvo. U nových věřících (můžete je nazývat i voliči) zahrajete na ty správné strunky, slíbíte, pochválíte, zabědujete nad současným stavem a předestřete plán na nápravu a pak už jen sledujete jak vám přibývají body. Sranda je, že klidně můžete dělat pravý opak toho co slibujete, kouřová clona slibů však funguje dokonale a ovečky následují svého vizionáře.
Že to nenapsal sám je nad slunce jasnější, koneckonců Bible má autora taky neznámého.

takana
18.09.2017 3 z 5

Opravdu jenom sen. U nás nemožné.

mhd2009
18.09.2017

Sci-fi vize budoucnosti hybridního diktátora, neagenta STB a oligarchy v jedné osobě o tom, jak si představuje svět krásný až tu nebude (což by mohlo dopadnout, a představujeme si ho tak všichni).

Vize o tom, jak každý bude mít jednou svoje osobní letadlo a v obchodech si vezme, co bude chtít, má nahradit smutnou realitu přítomnosti, v níž by úplně stačilo, kdyby zrušil nesmysly, které zavedl, třeba sporné a neefektivní EET. Smutné je, že si zřejmě tento blábol ani nenapsal sám.

Vesmich
09.09.2017 4 z 5

Málokdy se člověku stane, že má možnost číst volební program upravený do beletristické podoby. Ostatní volební programy čte málokdo a málokdy a politici se na voliče zlobí, že je nečtou. Vida, stačí to napsat nějak takhle, přidat promo a lidé to číst budou! Dokonce i na databázi knih se to objeví!

A.B.asi nikdo soudný nepodezírá z toho, že by text psal sám, že by si po nocích zpřítomňoval v mysli Aristotela a používal jej skutečně jako pramen svých mentálních procesů, stejně jako těžko věřit, že by psal na druhou stranu popsaných papírů, aby ušetřil. Celá úvodní část je plná dutých frází, které, takto zhuštěné, působí přeci jen trochu jinak, než když jsou dávkovány po jedné na obřích panelech na ulici. Nicméně, jako celek, to, podle mě, funguje. Je v tom vize, je v tom cesta, jsou v tom motta, působí to tedy, jakože nejen ví, kam jít, ale má i plán. Je lhostejno, jestli chce člověk kráčet s ním a jeho lidmi právě touto cestou a k tomuto cíli. Protože jako ojedinělý literární útvar - zbeletrizovaný volební program, to rozhodně musí fungovat na oddané stoupence, ale bude to fungovat i na nerozhodnuté a jestliže se nikomu z konkurence nepodaří, byť jen napodobit alespoň tento střih, tak to A.B. dá s přehledem. A potom budeme moci všichni posoudit, jestli kráčíme ku zde popsanému cíli dostatečně nadšeně a právě touto cestou a co nám to přinese a co nám to vezme. Jiné cesty a jiné cíle mohou být lepší i horší, v každém případě je tato zde srozumitelná - nikdo z nás tedy nemůže říct, že by se na ní buď vydávat chtěl, anebo nechtěl, z nevědomosti. Je to tedy minimálně poctivé v tom, že kdo se chce rozhodnout jestli s A.B ano, anebo spíš ne, má zde pramen a je na samotém jeho uvážení, co s tím. Číst s porozuměním se to rozhodně dá.

Dalo by se to zcela jistě napsat a udělat i lépe, některé věty jsou přeci jen trochu moc...nicméně...pokus číslo jedna...Klobouk dolů.

Zednář
06.09.2017 odpad!

"Autor" napsal pravděpodobně úvodní slovo. Na zbytek si najal tučně placené odborníky a právně si pojistil autorství.

beran25
01.09.2017 1 z 5

Předvolební sliby v jedné knize. Autor sám ji asi nečetl, protože jinak by musel vědět, že to je blábol.

Pasadenka
29.08.2017 3 z 5

Ták, a je to za mnou. :) Hned na začátek, jako kniha to není odpad, jak to naznačuje hodnocení a spíš mi to přijde jako referendum k oblibě „autora“. Jistě, je to politická propaganda; no jako taková je napsaná jednoznačně dobře. Když si to porovnám s knihami bývalého prezidenta - je to napsané srozumitelně, drží se to svého selského rozumu, knížka je prošpikována odkazy na „běžné“ občany, i aktuálně uznávané kapacity, drží se přátelského ducha, vyjma několik odchylek se zdržuje hodnotících soudů a to je dobře.

S myšlenkami, které jsou zde rozepsány, někdy souzním, někdy ne. Některé příklady a apely mi přišli jako bohapustá provokace (ve smyslu problematické osobnosti autora a jeho „kauz“). Co chválím, to je lehkost a čtivost. Co beru jako nejzásadnější nedostatek, tak to je právě ono snění, o kterém autor píše. Protože nic jiného to není. Takové tvrzení jak by to mělo být a proč to tak není, když jinde to je – tak to mentálně odpovídá zhruba 12 – 15 rokům mého života, kdy mi svět přišel velice jednoduchý a bylo pro mě nepochopitelné, proč jej všichni tak komplikují. Do teď si pamatuji, bylo to ještě na prvním stupni základní školy, jak mi přišla idea komunismu a centralizované moci jako úžasná věc, která by všem pomohla. A nebylo zapotřebí mnoho let, aby mě došlo, že to, co v teorii zní dobře, v praxi naráží na přirozenou nespoutanost a rozumem nepodchytitelné vlnobití entropie života v celé jeho nedokonalé kráse.

Co závěrem dodat. Není to špatné. Jsou to takové hospodské vykládačky-nakládačky. Jistě že mi vře krev při pomyšlení na to, jak tyto prázdné, hezky znějící, slova budou ovlivňovat nadcházející volby, leč je to legitimní propagace. Co by mě osobně uchvátilo víc, tak to by byla kritická analýza zde pronesených myšlenek s nástinem jejich možné realizace. Ono se to povídá o tom, jak to bude skvělé a jak budou všichni skvělí a jak čekáme jen na to, abychom se do krve mohli porvat o poslední kousek suché kůrky chleba, no ne, když některé ekonomické analýzy varují před další recesí v okruhu 5 let. To to pak opravdu zůstane jen u pohádek.

PS: Když autor neskončí ve vězení, vyhraje volby, sestaví vládu a stane se nejmocnějším mužem v republice… ták, čekejte, že bude chtít víc moci. Jak to napsal v této knížce. On to dělat nechce, ale když už, tak se vší parádou. :D A to je mazec. :)

only10
22.08.2017

Jak jsem knihu otevřel, tak jsem šel rovnou na první díl, který jsem rychle prošel, a nakonec došel k závěru, že veškeré tyto "ideály" jsou staré 20 let. To, co se v knize popisuje, není nijak revoluční (v podstatě to jen optimalizuje současný systém) a rozhodně není ideální. Podle knihy nebude život vypadat moc odlišně oproti současnosti.

Ohledně e-governmentu, tak mě zaujala jedna věc - že úředníci nepřijdou o práci, nýbrž se z nich stanou poradci. Není potřeba mít armádu poradců, jelikož s nástupem e-governmentu se nezmění problémy lidí tak, že by byli poradci potřeba (vlastně se ty problémy nezmění skoro vůbec). Tudíž jedinou cestou je propouštění úředníků. Může to znít znepokojivě, ale je důležité poukázat na to, že automatizace ruší pracovní místa ve velké spoustě dalších oborů, od uklízečky až po řidiče. Pracovních míst bude neustále ubývat. Je hodně pošetilé si myslet, že vždy bude dostatek práce pro všechny. Podle studií bude do deseti let nahrazeno stroji až 50% všech pracovních pozic v USA. Zní to hrůzostrašně, ale měli bychom to oslavovat. Lidé nebudou muset tolik chodit do práce, pracovní doba se zkrátí a o základní potřeby bude postaráno. Problém je, že současný systém je založený na tom, že lidé mají práci. V podstatě na tom stojí naše společnost - že každý jedinec musí mít nějakou práci, ale ne proto, aby přispěl lidstvu, ale aby měl peněžní příjem.

Jednoduše řečeno naši práci nahradí roboti a my musíme změnit náš ekonomický systém, jinak zkolabuje. Když lidé přijdou o práci, tak nebudou mít peníze. Když nebudou mít peníze, tak si nemohou dovolit kupovat produkty. Když firmy neprodají své produkty (kterých díky automatizaci vyrábějí mnohem více), tak zkrachují a budou muset propustit další zaměstnance. Za celou historii máme příležitost přenechat naši práci strojům (to je také důvod, proč jsme je vytvořili) a žít svůj život dle libosti, bez nutnosti být zaměstnán jako zdroj peněz a nutnosti k přežití. Každý člověk obdrží základní příjem, aby mohl žít důstojný život, ale hlavně aby mohl kupovat produkty firem, které by bez nakupujících lidí zkrachovaly.

Budoucnost je v automatizaci a robotizaci. A lidé, kteří dostávají základní příjem a mohou žít svůj život naplno, to je ten ideál, který máme budovat. To, co popisuje Andrej Babiš, není ideál. Rozhodně ne takový, který počítá s průmyslem 4.0.

Honzik111
22.08.2017

Tak knihu jsem si stáhla a přečetla, jsou to hezké vize, bohužel v naší zemi za současné politické garnitury neuskutečnitelné. Je to svým způsobem předvolební agitka, ale v žádném případě nesnižuji inteligenci českých čtenářů na úroveň nízkého IQ jak píše xelzax, podle sebe soudím tebe. Každý ať si udělá obrázek sám a kritiku ať nechá povolaným.

Ben Nevis
07.08.2017 3 z 5

Tuhle knihu budou mnozí soudit podle autora. Automaticky dají odpad, ale pochybuji, že se budou namáhat číst. Z hlediska beletrie to není samozřejmě žádné veledílo. Jde vidět, proč to bylo napsáno a co se tím sleduje.

Nicméně stejně to stojí za přečtení, protože i když s Babišem nesouhlasíme, v knize není nic, s čím by se běžný občan neztotožnil. Nejsou to žádné scifárny, protože plno z těch nápadů funguje v jiných státech. Akorát že ty vize narážejí na lidi a ani Babiš nevymění občany za ty jeho aktivní, kteří budou mít z jeho vizí prospěch.
Chyběl mi tam rozbor překážek, proč už to nefunguje teď a návrh, jak tyto překážky obejít.

pavel6614
05.08.2017

Zajimala by me jedna vec. Jestli Andrej Babis "svoji" knihu aspon cetl...

Neda se hodnotit. Patri to vubec sem na DK? Je to, vic nez cokoliv jineho, propagacni material Andreje Babise. Skoda taky, ze se nekterymi svymi sny neridil, kdyz vedl MF.

pobijecmuch
04.08.2017 odpad!

Tak pan velkouzenář nám napsal už i knihu, někdo, ale tvrdí, že pravým autorem je nějaký pan Přibil. No a před časem byla zdarma rozdávána v Levných knihách. Neberte to, když to tentokrát nejsou koblihy, ale už rovnou zdarma knihy.
Dokonce jsem tento "bestseller roku 2017" i přelouskal, ale brzo pochopil, že je to pouze předvolební agitka. Prostě jen takový propagandistický slint, který si jeho věrní fanoušci budou brát večer do postele.
Můj komentář bude krátký, protože tady se ani nedá co komentovat. Jediné co můžu pochválit je ilustrátor, možná by bylo lepší, kdyby z toho byl pouze kreslený komiks.
Já když spím, tak také sním, ale o tom, že ti různí Babišové, Kalouskové a Sobotkové, atd. z politiky konečně zmizí a nebudou otravovat vzduch v tomto státě.

buchio
04.08.2017 5 z 5

byt to sen ceskeho naroda bez politicke angazovanosti babise byl by to krasny sen ceske zeme kde bych chtel zit - zalozim do knihovny a jednou dam precist detem

xelzax
31.07.2017 odpad!

Propaganda zaměřená na voliče s minimálním IQ, kteří ještě nějak dokáží číst. Myslící jedinec tohle nemůže číst aniž by se mu zvedal žaludek

politika propaganda Státní bezpečnost (StB) podnikání privatizace populismus

Andrej Babiš
slovenská, 1954
2017  18%O čem sním, když náhodou spím
2021  9%Sdílejte, než to zakážou!

Kniha O čem sním, když náhodou spím je v