O čem sním, když náhodou spím

O čem sním, když náhodou spím https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/348858/bmid_o-cem-snim-kdyz-nahodou-spim-npT-348858.jpg 1 301 124

Vize 2035 pro Českou republiku, pro naše děti. Vize politika Andreje Babiše o možném trendu politického a společenského vývoje České republiky.

Bustedka
27.09.2018 2 z 5

Jako takhle... Já jsem antibabišovská, ale je třeba to hodnotit trochu objektivně. Ta kniha sama o sobě není tak špatná. Marketingově je to naprosto geniálně promyšlené, protože takový utopistický scénář, který pan Babiš svým jménem prezentuje v tomhle díle, je tak ideální, že tomu - bohužel - většina českých voličů uvěří. Ostatně výsledky voleb mluví za všechno.
Na druhou stranu... to, co se v knize prezentuje je opravdu nereálné. Vše dohromady se nedá zrealizovat z jednoho důvodu - peníze. A to je kámen úrazu i celé té knihy. Protože se vlastně nikde nepíše, kdo by všechny ty počáteční investice zaplatil. Dozvíte se jen, tak to vše ulehčí práci, všichni budou šťastní, spokojení, zrelaxovaní a v budoucnosti bude toto řešení ekonomicky výhodné. Což je sice krásné, ale realizace takových investic stojí vždycky nemalé peníze - a to neberu v potaz zákony, legislativu, EU apod.
A další věc.. a docela podstatná. Pokud někdo někdy slyšel mluvit Babiše, pokud někdo někdy četl rozhovory s tímto pánem, musí mu být jasné, že on nenapsal ani slovo. Takže je to celý jen geniální marketingový tah, kterou má předpokládám na svědomí Marek Prchal.

Anawak
22.08.2018 5 z 5

Pěkná kniha našeho premiera kterého labilní lidé neunáší :)

DarkLady
29.07.2018 odpad!

Poznej svého nepřítele

Angel_Castiel
21.05.2018 1 z 5

Ne že by tam nebyly části, které znějí hezky, smysluplné nápady a kritika, která je víceméně oprávněná, ale je jasné, že to není Babišovo autentické dílo, ale jen další marketingový produkt ANO. Navíc politický a společenský vývoj v České republice má podle mě daleko k pravým důvodům, proč Babiš oficiálně vstoupil do politiky (ve které se samozřejmě pohyboval už dávno předtím, přestože se v předmluvě snaží prezentovat jako politikou nezkažený člověk, který s politiky přišel do kontaktu až se založením ANO).

Na druhou stranu – úspěch Babiše ukazuje frustraci lidí z ohraného boje levice vs pravice a bolestný nedostatek dlouhodobých vizí, což by v konečném důsledku mohlo mít pozitivní a očišťující efekt.

Isew
10.05.2018 odpad!

Škoda, že nesní o tom, jak se vrátí zpět na Slovensko. To bych pak možná dala jednu hvězdičku. Marketingový blábol Marka Prchala, pod který se podepsal trestně stíhaný premiér ČR. Fuj.

PoprockCZ
30.04.2018

Babišova vize Česka, jak sám říká. Problémem však je, že i když je pod knihou podepsán, sám ji zjevně nepsal. Celé je to jeden marketingový tah. Skvělý marketingový tah. Vize jako taková je rozdělena do několika témat. Některé představy by se mi i v realitě líbily, jako eGovernment nebo změna školství, věc se však má tak, že nevidím úplně reálně, aby ČR dosáhla všech jeho představ již za 18 let – píše tam i o financování a jak budeme hospodářsky nezávislí, exportující samé vynálezy… Ve směs hodně mluví o automatizaci a nových technologiích, především pak o čipech a online zařízeních, která se postarají o vše: chytré domy a domácnosti (včetně spotřebičů), chytré obce a města, online byrokracie atd. Zní to hezky, vizionářsky, ale na druhou stranu je za veškerou tou elektronikou také skrytá hrozba. Narušení soukromí. Stačí mít jednoho šikovného hackera a váš život může ovládat zcela někdo jiný. Od přístupu ke kamerám ze spotřebičů, přes prolustrování vašich online dokladů, až po kontrolu řízení nad vaším autem. Celkem creepy představa. Tohle je už je mez, kterou když překročíme, asi sama začnu být proti technologiím. Sice nám život ulehčují, ale na druhou stranu berou svobodu. Všichni budou vědět všechno… Zpátky ke knize. Podstatné tedy je, že celé je to slib do daleké budoucnosti, který se i tak zdá nereálný. Manipulativními řečmi se Babiš snaží voliče přesvědčit, že s Babišem přece jen bude líp, že na to Češi mají. Co už třeba tak hezky nezní jsou jeho zmínky o tom, že by chtěl zrušit senát, protože přece nebudeme platit úředníky navíc. Nebo jeho názor na NATO a obranu celkově – měli bychom mít plně schopné armádní družstvo, které se bude zapojovat i do zahraničních konfliktů a bude plně bránit naši zemi. Nejsem zastáncem války a investovat peníze do zbraní jen proto, abychom měli nad někým teoretickou převahu mi přijde absurdní. Prostě mistrný marketing v podání ANO. Zdánlivě nevinná knížka snů ukrývá podprahové manipulace a informace podporující pouze jednu stranu – ANO.

falada
20.04.2018 odpad!

Nedivím se, že je zdarma v "Levných knihách"

mjech
02.04.2018 odpad!

Naprosto nečitelná pohádka z pera Marka Prchala o tom, kterak polepšený zloděj a vyděrač jal se zachránit zdecimovaný lid český.

petra1974
30.03.2018 5 z 5

Tahle knížka mi mluví z duše vše by bylo úžasné kdyby se to vyplnilo

alcan
19.03.2018 5 z 5

Za mě dobrý nápad. Rozhodně se mi líbí vize, kterou v knize představuje. Otázka, jestli tahle "kniha" má být hodnocena zde.

k123cz
15.03.2018 odpad!

Ještě nikdy jsem žádné knize nedal hodnocení odpad, ale tohle se snad za knihu ani nedá považovat...

Pařmen
01.03.2018 2 z 5

Andrej Babiš popisuje a vyprávý jak jsi přectavuje Českou Republiku v roce 2035. Jak zlepšit zdravotnictví, vzdělání,podnikání. Zminuje se o solidaritě, socialní péči, o poctivé politice. Jak změnit a zlepšit přístup k sportovní aktivitě a mnoho a mnoho dalšího. A nezapoměl ani na EET a migranty které se sem ženou z Afriky. A vysvětluje co je tu všechno špatně a co by se mělo změnit a jak. Jsou to krásné sny a krásné povidání. Kéžby vedli k naplnění..

gladya
05.02.2018

Komentář si neodpustím, i když nehodnotím. Pokusila jsem se nevzít v úvahu kauzy jako Čapí hnízdo, ostatně u spisovatelů hodnotím dílo a ne osobnost.

V rámci žánru je to asi téměř ok, předvolební agitka, volební program. Je to delší a nejspíš i čtivější než většina volebních programů.
U tohoto žánru je zásadní obsah. Politik by měl mít vizi a s tou seznámit voliče., to je v pořádku. Pak by si volič měl položit několik otázek:

1. Shoduje se vize s mým světonázorem, hodnotami, které zastávám? Pan Babiš má sny líbivé, s některými názory lze souhlasit, jiné mi nesednou to ostatně nemusí vadit. Neoslovuje mě, nevolím.

2. Jsou vize reálné? To je horší, bohužel zrovna u bodů, které se líbí nejen panu Babišovi, ale asi jsou přijatelné pro většinu občanů, chybí to podstatné, jak jich dosáhnout?

3. Co politik říká jen proto, aby získal politické body a voliče?

4. Je politik a jeho vize důvěryhodná, chce vůbec své sliby plnit?

Nad těmito body bychom se měli zamyslet u všech politiků.

Člověk si musí položit otázku, nakolik politická aktivita pana Babiše plyne z naštvanosti nad stavem politiky (asi i oprávněné, když se setkal s takovou podporou voličů) a nakolik je to rozšíření aktivit Agrofertu do nových "podnikatelských" sfér. Řekla bych, že do určité míry obojí.

madonna6956
29.01.2018 odpad!

Zrušit senát,...
okej.
Myšlenky, které chtějí lidi slyšet, protože jsou líbivé, ale naprosto neuskutečnitelné.
Samozřejmě, možné je všechno.
Ale myslím si, že komunismus už nepotřebujeme.

Luciášek666
15.01.2018 odpad!

Autor: Marek Prchal. Je to jen snůžka převolevních líbívých žvástů.

xxxmoncicak
02.01.2018 3 z 5

Když jsem nakupovala knihy tak tahle tam byla v komínku. Říkala jsem si co tam bude. Nakocec jsem ji měla přečtenou rychle až jsem se divila. Vize zajímavé ale řekla bych že to je takový ten běh na dlouhou trať. Kdyby se většina plnila ještě za mého života uvítala bych změny tako jako jiní. Je tam hodně vize do budoucna ale s takovou vládou si to neumím představit. S čím nesouhlasím je měna ;o/ Věřím že p.Babiš to nemyslí zle a chtěl samozřejmě i voliče ale bude mít co dělat aby ukázal pravdu a to co by chtěl změnit.... Uvidíme. Jen by mě zajímalo jak by lidé komentovali tu samou publikaci kdyby tam bylo jiné jméno jiného premiéra,poslance nebo kohokoli jiného ,zda by také byly takové ohlasy.

Chesterton
27.12.2017 odpad!

Odpad, odpad, odpad :((

Popko
26.12.2017

Autor má velmi jednoduchý jazyk. Opírá se o Tomáše Baťu, který byl na svou dobu pokrokový. Baťovi jsem to věřila,ale Babišovi ne. Protože se opírá o Baťu, tak se s některými názory ztotožňuji. Podle mě se opírá ještě o knihu "50 myšlenek,které musíte znát" - pokrok technologií. Knihou nebylo sděleno nic nového.

draga
25.12.2017

předvolební brožura a samochvála v této chvíli již pana premiera :( brak

piroušek
06.12.2017

skoro bych se vsadila, že za pár desítek let to bude ceněná rarita. Nevyhazujte ji.

politika propaganda Státní bezpečnost (StB) podnikání privatizace populismus

Andrej Babiš
slovenská, 1954
2017  18%O čem sním, když náhodou spím
2021  9%Sdílejte, než to zakážou!

Kniha O čem sním, když náhodou spím je v